2
16:50

Τελικό στην Βέροια. 3-2 οι γηπεδούχοι

16:50

90'+3: ΓΚΟΛ η Ξάνθη με κεφαλιά του Νάκα μετά από σέντρα του Μαρίν

16:49

Στις καθυστερήσεις (90'+2) ο Όστοϊτς βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα αφού βιάστηκε να μπει στον αγωνιστικό χώρο

16:49

Κόκκινη για την Βέροια

16:47

90': Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

16:46

Η Βέροια "καθάρισε" ουσιαστικά το ματς μετά το τρίτο γκολ και η Ξάνθη δεν δείχνει ικανή να αντιδράσει

16:40

84': Στην θέση του Ζεζίνιο που τραυματίστηκε ο Τραπ. Αναγκαστική αλλαγή για την Βέροια που ολοκληρώνει και αυτή της κινήσεις της απο τον πάγκο

16:36

Δέκα λεπτά ακόμα με το ματς να μην έχει ρυθμό και να κυριαρχούν τα δυνατά μαρκαρίσματα και οι μάχες στην μεσαία γραμμή

16:36

79': Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Εκτός αγώνα ο Γκονσάλβες, μέσα ο Κομόλοφ

16:35

79': Κίτρινη και στον Μαρίν

16:35

78': Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη της Βέροιας

16:32

Εκτός αγώνα πέρασε για τους Ακρίτες και ο Μάνταλος, μέσα ο Μαρίν

16:31

75': Αλλαγή για την Ξάνθη. O Νάκας αντικαθιστά τον Σολάρι

16:30

74': Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι

16:28

Ωραίος συνδυασμός Γκονσάλβες-Ζεζίνιο, η μπάλα φτάνει στον Παυλίδη και αυτός με ψύχραιμο κοντινό πλασέ γράφει το 3-1

16:26

Παυλίδης ο σκόρερ

16:26

70': ΓΚΟΛ η Βέροια

16:23

Μετά το 2-1 το ματς έχει χάσει τον ρυθμό του

16:23

67': Κάρτα στον Όστοϊτς

16:22

66': Αλλαγή για τη Βέροια. O Σισοκό αντικαθιστά τον Καλτσά

16:20

Ανακοίνωση με αφορμή τα σφυρίγματα του Ηλία Σπάθα εξέδωσε η Ξάνθη που αναφέρει: "Καλά η πρώτη, καλά η δεύτερη, καλά με 10 παίκτες... Στο 49' η απόκρουση του αμυντικού με το πόδι και του άλλου αμυντικού το σταμάτημα με το χέρι, όλα καλά;... Η συνέχεια στους δέκτες της Nova. Μην τη χάσετε!"

16:18

61': Στην θεση του Τριάδη ο Κάλβο για την Ξάνθη

16:14

Ο Μπαργκάν έκανε ωραία προσπάθεια, σούταρε, η μπάλα του γύρισε πίσω και αφού μπήκε στην περιοχή με ωραίο πλασέ γράφει το 2-1

16:14

58': ΓΚΟΛ η Βέροια

16:10

Αυτό εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για τους Ακρίτες, οι οποίοι παρά το αριθμητικό μειονέκτημα είναι καλύτεροι στα πρώτα λεπτά της επανάληψης

16:07

51': ΔΟΚΑΡΙ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, ο Καντιμοίρης αγγίζει λίγο την μπάλα και την στέλνει δοκάρι και κόρνερ

16:06

50': Κάρτα στον Βεργώνη

16:06

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, να θυμίσουμε πως η Ξάνθη από το 43' παίζει με παίκτη λιγότερο

16:03

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες με το σκορ στο 1-1

16:03

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου..

16:02

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με διαμαρτυρίες από τους παίκτες της Ξάνθης προς τον Σπάθα για την δεύτερη κίτρινη (αποβολή) στον Βασιλακάκη, η οποία με μια πρώτη ματιά φαίνεται αυστηρή. Πάντως ο ρέφερι ήταν πολύ κοντά στην επίμαχη φάση κάτι που σημαίνει πως είχε ξεκάθαρη θέση για το κράτημα του παίκτη της Ξάνθης στον αντίπαλο του

15:45

Ημίχρονο στην Βέροια

15:44

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

15:43

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο για την Βέροια που εδώ έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ

15:42

43': Σουτ του Μπαργκάν, ο Κυριακίδης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

15:41

43': Ο Βασιλακάκης βλέπει δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα και αφήνει τους Ακρίτες με δέκα παίκτες

15:41

Κόκκινη για την Ξάνθη!

15:37

Κόντρα στη ροή του ματς το γκολ της ισοφάρισης της Ξάνθης, καθώς μέχρι εκείνο το σημείο δεν είχε απειληθεί η Βέροια

15:35

Δέκα λεπτά ακόμα για το τέλος του πρώτου μέρους

15:32

Αντεπίθεση για σεμινάριο από τους Ακρίτες, ο Βασιλακάκης πήρε τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1

15:32

33': ΓΚΟΛ η Ξάνθη

15:26

Πάντα στο 1-0 η Βέροια με το τέρμα του Όστοϊτς από το 5'

15:26

27': Σέντρα για την Ξάνθη, ο Σολτάνι πετάγεται στην πορεία την μπάλας, ωστόσο τελικά αυτή καταλήγει κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

15:21

Την βλέπει ο Τριάδης

15:21

22': Δεύτερη κίτρινη κάρτα για παίκτη της Ξάνθης

15:16

Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο τέταρτο

15:15

Παραμένει πιο ζωηρή στο παιχνίδι η Βέροια που έχει πάρει ώθηση και από το γρήγορο γκολ

15:12

Περίπου 2.500 κόσμος στο γήπεδο

15:09

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το παιχνίδι για την Βέροια, προσπαθεί να αντιδράσει πλέον η Ξάνθη

15:07

5': Κάρτα στον Βασιλακάκη

15:05

Η Βέροια κερδίζει φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή... Ο Μπαργκάν πατάει την μπάλα στον Όστοϊτς και αυτός με ξερό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

15:04

5': ΓΚΟΛ η Βέροια

15:02

3': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Ο Μπαργκάν σούταρε έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

15:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

14:54

Έχουμε μπει στην τελική ευθεία για την σέντρα, σε πέντε λεπτά ξεκινά το ματς

14:53

Προβλήματα έχουν και οι Ακριτες. Εκτός είναι οι τραυματίες Κομεσίδης, Βάλλας, Φλίσκας και ο τιμωρημένος Μπαξεβανίδης

14:51

Να θυμίσουμε πως η Βέροια θα αγωνιστεί δίχως τον πρώτο σκόρερ της Μοχάμεντ Μπεν (14 γκολ) που είναι τιμωρημένος. Εκτός είναι και οι Τζόναθαν, Σιόντης, Αποστολόπουλος και Μπάρμπας

14:48

Από την μεριά της η Ξάνθη που προέρχεται από νίκη επί του Πανιωνίου, βρίσκεται στο +7 από την ζώνη του υποβιβασμού και είναι σαφώς πιο άνετη

14:46

Μετά την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τον Λεβαδειακό οι γηπεδούχοι θέλουν πάση θυσία τους τρεις βαθμούς στην προσπάθεια που κάνουν για παραμονή

14:44

Σε περίπου ένα τέταρτο η σέντρα στην αναμέτρηση Βέροια - Ξάνθη στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας

ΒΕΡΟΙΑ
Καντιμοίρης, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Ζεζίνιο, Όστοϊτς, Παυλίδης, Βεργώνης, Καλτσάς, Μπαργκάν, Γκονσάλβες.
Αναπ: Αναστασόπουλος, Κομόλοφ, Σισοκό, Τζημογιάννης, Ντόγος, Τραπ, Μάνος.
SKODA ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Βασιλακάκης, Ντε Γκουζμάν, Γούτας, Μπέρτος, Σολάρι, Παΐτο, Μάνταλος, Χοσέμι, Τριάδης, Σολτάνι.
Αναπ: Τσέμα, Κάλβο, Σουάρες, Νάκας, Μαρίν, Τσαμούρης, Ράνος.
Διαιτητής: Ηλίας Σπάθας (Πειραιά). Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Γρεβάνης (Χαλκιδικής). Τέταρτος: Καλογερόπουλος (Αθηνών).