Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στα Πηγάδια, καλή συνέχεια.

22:02

Θα ακολουθήσει ρεπορτάζ αργότερα...

21:59

Δίκαιη νίκη του Απόλλωνα Σμύρνης, νίκη μισή άνοδος. Πάλεψαν οι μικροί της Ξάνθης.

21:56

Στο 90'+7: Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ξάνθη - Απόλλων Σμύρνης 0-1.

21:53

Βγαίνει ο Φασίδης με φορείο, έχει χτυπήσει... Τελικά επιστρέφει όμως...

21:50

Συμπληρώθηκαν τα 90', Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:49

Κίτρινη στον Φακκή.

21:49

Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά, κεφαλιά καλή άουτ...

21:47

88': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Καραγκούνης στη θέση του Μπεντινέλι.

21:45

Δύο αλλαγές μαζί για την Ξάνθη. Αβραμίδης και Παπαδόπουλος μέσα αντί Ισαακίδης,

21:45

Βλέπει και το VAR o Παπαπέτρου και τελικά βγάζει κόκκινη.

21:42

83': Κίτρινη στον Χασάνογλου, πολύ σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μπλάζιτς.

21:40

81': Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Κολ από τα δεξιά, διώχνει εύκολα η άμυνα της Ξάνθης.

21:39

Ελέγχει το ματς ο Απόλλωνας, που είναι καλύτερος και που εξακολουθεί να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων θέλοντας να πετύχει και δεύτερο γκολ.

21:37

Αποκαταστάθηκε ο φωτισμός στα Πηγάδια.

21:36

77': Ωραίο τεχνικό σουτ από τον Ιωαννίδη από θέση έξω αριστερά, πάνω από την εστία της Ξάνθης.

21:33

74': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Αραμπατζης στη θέση του Κοτόπουλου.

21:30

72': Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Κολ από τα δεξιά, η μπάλα βγαίνει από τα καρέ της Ξάνθης.

21:29

Υποφερτό το φως, λέει και ο Παπαπέτρου στον τέταρτο και ζητά όμως να φτιάξει ο φωτισμός.

21:26

Ο Μπεντινέλι στα 11 μέτρα και στα δίχτυα, 0-1.

21:26

67': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

21:26

67': Πέφτει η τάση στα Πηγάδια... Υπάρχει φως, αλλά μόλις κερδίζει το πέναλτι ο Απόλλωνας κάτι έγινε με τα φώτα. Απίστευτα πράγματα. Τέσπα, υπάρχει φως αρκετό ικανό για να γίνει ματς ακόμα τουλάχιστον.

21:24

65': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ανατροπή του Ιωαννίδη μέσα στην περιοχή. Άτσαλο μάρκαρισμα από τον Τενεκέ. Σωστή η απόφαση του Παπαπέτρου.

21:20

61': Σουτ Φακκή, η μπάλα κοντράρει και σε σώμα και φτάνει εύκολα στον Αναγνωστόπουλο.

21:19

60': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Σουτ δυνατό απέξω του Φασίδη, η μπάλα φεύγει μισό μέτρο από το αριστερό δοκάρι του Θυμιάνη.

21:18

59': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τσιπούρας στη θέση Τσιλιγγίρης.

21:15

55': Ο Μπεντινέλι πέφτει μέσα στην περιοχή και ενώ ο Μπέντο βγαίνει και μαζεύει την μπαλα. Δεν υπάρχει παράβαση. Σωστός ο Παπαπέτρου.

21:14

54': Νέο κόρνερ για την Ξάνθη με τον Τσιλιγγίρη, μαζεύει σταθερά ο Αναγνωστόπουλος.

21:14

54': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά με τον Τσιτσεκίδη, διώχνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα.

21:12

52': ΔΟΚΑΡΙ ο Απόλλων Σμύρνης. Σέντρα Μπλάζιτς, κεφαλιά Ιωαννίδη, στη ρίζα της δεξιάς δοκό και έξω!

21:11

51': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης, από τα αριστερά πλασαριστά Μπεντινέλι με τον Βιτλή, η μπάλα απομακρύνεται από τα καρέ της Ξάνθης.

21:07

48': Οφσάιντ ο Φασίδης, σωστή υπόδειξη.

21:06

48': Κίτρινη στον Βιτλή.

21:05

47': Κίτρινη στον Θυμιάνη.

21:04

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές τόσο η Ξάνθη με τον Νίκο Καραγεωργίου όσο και ο Απόλλωνας από τον Μπάμπη Τεννέ, ο τελευταίος δεν έχει και πολλές επιλογές στον πάγκο εξάλλου.