21:13

21:11

Ο ΝΠΣ Βόλος ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερος, παίρνει δίκαια το τρίποντο και φτάνει τους 30 βαθμούς. Στους 18 πόντους διατηρούνται οι ακρίτες και αγχώνονται για την παραμονή.

21:11

90'+6: Λήξη του αγώνα, 1-0.

21:08

90'+3: Κάσες αντί Μάντζη για την τρίτη αλλαγή των γηπεδούχων.

21:05

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:03

88': Δεύτερη αλλαγή για τον ΝΠΣ Βόλος, ο Μπαλογιάννης στη θέση του Τσαούση.

21:02

87': Προσπαθεί να πιέσει η Ξάνθη για το γκολ της ισοφάρισης, αλλά δεν μπορεί να φανεί απειλητική.

20:54

80': Πρώτη αλλαγή για τους Βολιώτες, Λύρατζης αντί του πολύ δραστήριου Ζοάο.

20:51

77': Πολύ μέτριο το β' ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να διαχειρίζονται χωρίς πρόβλημα το προβάδισμά τους.

20:49

75': Κίτρινη στον Τζουρίτσκοβιτς.

20:49

74': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τσαούση, μπλοκάρει ο Άμπαντ.

20:45

70': Κλείνει τις αλλαγές της η Ξάνθη, Μουλέν αντί Κοβάσεβιτς και Τζουρίτσκοβιτς αντί Ντε Αμορίμ.

20:43

68': Το μικρό διάλειμμα του β' ημιχρόνου για να πιουν λίγο νερό οι παίκτες.

20:37

62': Ωραίο σουτ του Ζοάο από το ύψος της μεγάλης περιοχής και δεξιά, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Άμπαντ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:34

60': Κίτρινη στον Ντεντάκη για φάουλ στον Ντε Αμορίμ.

20:28

53': Δύο αλλαγές για την Ξάνθη, Κάστρο αντί Φοσέ, Τερκί αντί Καμαρά.

20:26

51': Δυνατό σουτ του Φεράρι από θέση μέσα αριστερά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι περνά η μπάλα.

20:25

50': Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοβάσεβιτς, χωρίς τύχη.

20:20

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:04

Καλό ρυθμό είχε το παιχνίδι στο πρώτο μέρος, ισορροπημένο ματς, αλλά ο Βόλος βρήκε το γκολ σε καίριο χρονικά σημείο.

20:03

45'+3: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0.

20:03

Ο Τσαούσης δέχεται την κάθετη πάσα του Μάντζη και με ωραίο σουτ από θέση μέσα αριστερά νικά τον Άμπαντ, 1-0.

20:02

45'+2: ΓΚΟΛ για τον ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ!

20:01

45': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:58

43': Κεφαλιά του Λισγάρα μετά την εκτέλεση του Μπαξεβανίδη, άουτ.

19:57

42': Κόρνερ παραχωρεί ο Μαξ για την Ξάνθη.

19:55

40': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη για δυνατό φάουλ στον Τσαούση.

19:51

36': Συρτό σουτ του Ζοάο από θέση έξω δεξιά, εύκολα μπλοκάρει ο Άμπαντ.

19:47

32': Κεφαλιά του Καρασαλίδη μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπαξεβανίδη από δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:45

30': Και δεν μπορεί να συνεχίσει ο Εντουάρντο, τον αντικαθιστά ο Μπαριέντος. Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη και αναγκαστική.

19:43

29': Ο Εντουάρντο έκανε το φάουλ, αλλά είναι αυτός που έχει τραυματιστεί και για την ώρα βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου.

19:43

29': Κίτρινη στον Εντουάρντο για δυνατό φάουλ στον Φεράρι.

19:40

25': Συνέχεια στο παιχνίδι.

19:38

23': Μικρό διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες.

19:34

19': Σουτ του Γκουαροτσένα στην κίνηση από το ημικύκλιο της περιοχής, μπλοκάρει ο Άμπαντ.

19:30

15': Ο Λισγάρας πιάνει κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Εντουάρντο, ο Γκουαροτσένα διώχνει με το κεφάλι πάνω στη γραμμή κι ενώ έκανε κακή έξοδο ο Μελίσσας. Καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

19:27

12': Σουτ του Μαξ από μακρινή απόσταση, δεν ανησυχεί ο Άμπαντ.