5
16:51

Τέλος του αγώνα στα Γιαννιτσά, άνετη επικράτηση για τη Νίκη Βόλου

16:49

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

16:46

Το έψαχνε και το πέτυχε το γκολ ο Ανιέτε που μαζί με τον Ισαάκ ήταν εξαιρετικοί σήμερα

16:45

Ωραία κούρσα από αριστερά του Παπαδόπουλου που κανει το παράλληλο γύρισμα και ο Ανιέτε σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-5

16:45

89': ΓΚΟΛ η Νίκη Βόλου, το πέμπτο!

16:43

87': Κάρτα βλέπει ο Ρεπετσάς

16:38

82': Να μια καλή στιγμή για την Αναγέννηση. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σιδηρόπουλος παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα δεν παίρνει πορεία προς την εστία

16:34

Η αντικατάσταση του Τσουκάνη ήταν αναγκαστική, ο άσος της Νίκης αντιμετωπίσε πρόβλημα τραυματισμού

16:34

Και ενώ έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο

16:33

Το ματς μετά το 0-4 έχει χάσει τελείως τον ρυθμό του

16:32

77': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Μέσα ο Παπαδόπουλος, έξω ο Τσουκάνης

16:27

Χατ-τρικ από τον Ισαάκ που κάνει μεγάλο ματς, όπως άλλωστε και ο Ανιέτε παρά το ότι δεν έχει σκοράρει

16:26

Ο Ανιέτε ξέφυγε υπέροχα από τα δεξιά από τον προσωπικό του αντίπαλο και έδωσε έτοιμο γκολ στον Ισαάκ ο οποίος με αριστερό πλασέ γράφει το 0-4

16:26

70': ΓΚΟΛ, 0-4 η Νίκη Βόλου

16:25

69': Αλλαγή και για την Αναγέννηση. Στην θέση του Λυσίτσα ο Καρτάλ

16:24

67': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ο Πιτταράς μπαίνει στο ματς, εκτος ο Μπιτσάκος

16:23

67': Καλό σουτ του Ανιέτε, ο οποίος ψάχνει το γκολ, η μπάλα εξω από το δεξί δοκάρι του Χατζιλάρι

16:23

Έχουμε μπει στο τελευταίο 25λεπτο

16:18

5 - 12 οι τελικές προσπάθειες

16:17

61': Ευκαιρία για τα Γιαννιτσά! Ο Αλέκου πλασάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ

16:16

60': Αλλαγή και για τη Νίκη. Εκτός ο Γιώτας, μέσα ο Σουλίδης

16:15

59': Αλλαγή για την Αναγέννηση. Στο ματς περνά ο Μπονγκ Νουκ, εκτός ο Λαμπάκης

16:14

58': Μακρινό σουτ του Ανιέτε, η μπάλα περνά άουτ

16:12

Οι φιλοξενούμενοι αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο Μπιτσάκος πασάρει κάθετα στον Ισαάκ και εκείνος με ψύχραιμο πλασέ γράφει το 0-3

16:11

55': ΓΚΟΛ η Νίκη Βόλου

16:10

54': Να μια ευκαιρία με σουτ του Ρονκάτο στην κίνηση, η μπάλα έξω από το αριστερό δοκάρι του Χατζιλάρι

16:10

Είναι φανερό πως η Νίκη Βόλου στην επανάληψη έχει βγάλει το πόδι από το γκάζι και απλά ελέγχει το ματς

16:07

52': Αναγκαστική αλλαγή για την Αναγέννηση. Εκτός ο Ιορδανίδης που δεν μπορεί να συνεχίσει μετά το χτύπημα που δέχτηκε, μέσα ο Αλέκου

16:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

15:48

Ημίχρονο στα Γιαννιτσά

15:48

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

15:47

45': Πρώτη καλή στιγμή για την Αναγέννηση με διαγώνιο δυνατό σουτ του Σιδηρόπουλου, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

15:45

Σαφώς η πιο θεαματική φάση του ματς μέχρι τώρα

15:45

Έκρυψαν την μπάλα εδώ οι της Νίκης Βόλου πριν εκτελέσει ο Ανιέτε

15:44

43': Τρομερή επέμβαση του Χατζιλάρι σε σουτ Ανιέτε!

15:43

41': Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Ισαακ, αυτός πιάνει την κεφαλιά, ο Χατζιλάρι σε νέο κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

15:42

Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους και παρά το 0-2 η Νίκη Βόλου εξακολουθεί να πιέζει ασφυκτικά

15:41

39': Ο Ανιέτε περνά εξαιρετική πάσα στον Ρονκάτο, αυτός βγαίνει πλάγια δεξιά αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Χατζιλάρι

15:37

Αμυντικός της Αναγέννησης ''πουλά'' την μπάλα ακριβώς έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Τζιώρας το εκμεταλλεύεται μπαίνει από δεξιά και με ψύχραιμο πλασέ νικά τον Χατζιλάρι για το δεύτερο γκολ της Νίκης

15:37

35': ΓΚΟΛ, 0-2 η Νίκη Βόλου

15:35

33': Κάρτα στον Ανιέτε

15:33

32': Να και ένα σουτ από την Αναγέννηση, του Μπαξεβάνου, η μπάλα... έξω από το γήπεδο

15:31

Απόλυτα φυσιολογική εξέλιξη σε ένα ματς που το πρώτο μισάωρο είναι ένας μονόλογος της Νίκης

15:30

Η μπάλα φτάνει στον Ισαάκ και αυτος αφού αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο πλασάρει με το δεξί από το ύψος του πέναλτι περίπου και ανοίγει το σκορ

15:30

28': ΓΚΟΛ η Νίκη Βόλου

15:29

Μονότερμα το ματς πλέον, η Αναγέννηση είναι κλεισμένη στην άμυνα της

15:28

26': Μια ακόμα σημαντική στιγμή για τη Νίκη Βόλου, ο Ισαάκ δεν κάνει το κοντρόλ και χάνει την ευκαιρία να βγει φάτσα με τον Χατζιλάρι

15:25

23': Νέα χαμένη ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου. Πινέιρο και Μπιτσάκος αλλάζουν ωραία την μπάλα, αυτή φτάνει στον Ανιέτε, αλλά εκείνος από το ύψος του πέναλτι με το αριστερό αστοχεί

15:23

21': Μετά από κόντρες ο Ρονκάτο πιάνει ένα γυριστό, αλλά αδύναμο, σουτ μέσα από την περιοχή, ο Χατζιλάρι μπλοκάρει εύκολα στην αριστερή γωνιά του

15:17

Ανεβάζει σιγά σιγά στροφές η Νίκη Βόλου και κλείνει στα καρέ της την Αναγέννηση

15:16

14': Δοκιμάζει τα πόδια του ο Ανιέτε από μακριά, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χατζιλάρι

15:15

13': Νέα ωραία προσπάθεια του Ανιέτε που πιάνει ένα σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά δεν βρίσκει στόχο

15:14

11': Να μια τελική προσπάθεια με σουτ του Ανιέτε, ο Χατζιλάρι πέφτει και μπλοκάρει την μπάλα

15:12

Φτάσαμε στο 10' και ακόμα ψάχνουμε την πρώτη καλή στιγμή

15:10

8': Πάσα στην πλάτη της άμυνας για τον Ανιέτε, ο Χατζιλιάρι διαβάζει την φάση, βγαίνει γρήγορα και μπλοκάρει

15:07

Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο, χωρίς κάτι ιδιαίτερο, με τη Νίκη Βόλου ασκεί πίεση ψηλά και τους γηπεδούχους να κάνουν άμυνα από την μέση και πίσω

15:06

Στα Γιαννιτσά βρίσκονται και οπαδοί της Νίκης Βόλου που δίνουν με το τραγούδι τους ξεχωριστό χρώμα στην εξέδρα

15:05

3': Κάρτα βλέπει ο Λυσίτσας για σκληρό μαρκάρισμα

15:02

1': Σέντρα στην αναμέτρηση

14:59

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

14:56

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στα Γιαννιτσά, εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες

Χατζιλάρι, Κυριακίδης, Λαμπάκης, Αγγελίδης, Κρινίτσας, Σάρρος, Μπαξεβάνος, Λυσίτσας, Χατζηστεφάνου, Σιδηρόπουλος, Ιορδανίδης.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Μπιτσάκος, Ρεπετσάς, Γιώτας, Τσουκάνης, Μπακάλης, Πινιέιρο, Ρονκάτο, Ισαάκ, Ανιέτε, Τζιώρας.
Διαιτητής: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας). Βοηθοί: Τίκας (Θεσπρωτίας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας). 4ος: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)