1
19:50

Τελικό στο ΕΑΚ

19:46

90'+1: Κάρτα στον Στόικο

19:46

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρονος

19:44

Λάθος στην άμυνα της Δόξας, ο Μανίκας βγαίνει φάτσα με τον Δαύκο και με ωραίο πλασεδάκι γράφει το 2-1

19:44

89': ΓΚΟΛ ο Πιερικός

19:40

Δεν υπάρχει ρυθμός στα τελευταία λεπτά, κυριαρχούν οι δυνατές μονομαχίες στην μεσαία γραμμή

19:39

84': Κίτρινη στον Νικολίτση

19:37

81': Κάρτα και στον Ίτσιο για ένα μαρκάρισμα στον Βλασόπουλο

19:35

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τις κινήσεις τους από τον πάγκο, μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο

19:34

79': Ο Βλασόπουλος περνά στο ματς για την Δόξα, εκτός ο Μοσχάκης

19:34

79': Κάρτα στον Κέρι

19:32

77': Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Κασός πλασάρει με την μια, ο Πατσιογιώργος διώχνει δύσκολα σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο για την Δόξα

19:30

75': Αλλαγή για τον Πιερικό. Στην θέση του Παπατόλιου ο Καρτσαμπάς

19:29

Είναι φανερό πλέον πως η Δόξα παίζει για να πάρει την ισοπαλία, καθώς έχει οπισθοχωρήσει

19:25

Μπήκαμε στο τελευταίο 25λεπτο, ο Πιερικός δείχνει να ψάχνει περισσότερο το γκολ

19:24

69': Γέμισμα του Μανίκα, ο Κέρι προσπαθεί να σουτάρει με την μια αφού κατέβασε την μπάλα με το στήθος, αλλά πιάνει... αέρα και χάνει την ευκαιρία να απειλήσει

19:21

66': Αλλαγή κάνει και η Δόξα. Εκτός ο Σμίλιανιτς, μέσα ο Χιντασέλι

19:20

Πολλά τα λάθη από τις δύο ομάδες στην επανάληψη

19:19

64': Ο Κέρι στην θέση του Ελευθεριάδη για τον Πιερικό

19:18

Καλή στιγμή για την Δόξα

19:17

62': Καλό διαγώνιο σουτ του Μπουτζίκου, η μπάλα φεύγει λίγο έξω

19:14

59': Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Κασός παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα στην αγκαλιά του Πατσιογιώργου

19:11

55': Κάρτα βλέπει ο Νατσούρας

19:07

Ο Μανίκας εκτελεί από τα τα 11 βηματα, ο Δαύκος πέφτει στην αριστερή γωνιά του και διώχνει την μπάλα

19:07

Το έπιασε ο Δαύκος!

19:06

Σωστή απόφαση, καθαρή ανατροπή του Μανίκα από τον Σιάμπο που βλέπει και κάρτα

19:06

51': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει ο Πιερικός

19:05

Αυτή η φάση είναι ότι καλύτερο υπάρχει στο ξεκίνημα της επανάληψης

19:04

49': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ για τον Πιερικό, ο Δαύκος κάνει κακή έξοδο, αλλά η μπάλα απομακρύνεται χωρίς να φτάσει σε παίκτη των γηπεδούχων

19:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

19:01

46': Αλλαγή για τον Πιερικό. Στο ματς περνά ο Νικολίτσης, εκτός ο Μπρίτο

18:45

Τέλος ημιχρόνου

18:44

45'+1: Αναγκαστική αλλαγή για τη Δόξα Δράμας, στη θέση του Στεργιανού πέρασε ο Σιάμπος

18:43

45'+1: Σουτ στην κίνηση του Ρούτση από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ψηλά! Απειλεί και πάλι η Δόξα

18:43

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το α' μέρος

18:40

Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο για την Δόξα

18:39

41': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους Δραμινούς. Σέντρα από αριστερά, ο Ρούτσης σπάει την μπάλα δεξιά στον Σμίλιανιτς που σουτάρει δυνατά αλλά ο Πατσιογιώργος διώχνει σε κόρνερ με εντυπωσιακή επέμβαση

18:33

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος, ο ρυθμός έχει πέσει κάπως

18:29

Πάλι σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Σμίλιανιτς, αυτός σουτάρει στην κίνηση, αλλά αστοχεί για λίγο

18:28

30': Μεγάλη φάση για την Δόξα!

18:27

Καλή ευκαιρία για την Δόξα Δράμας

18:27

28': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μοσχάκη, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πατσιογιώργου

18:23

Συμπληρώσαμε 25 λεπτά αγώνα στην Κατερίνη και το παιχνίδι είναι ανοιχτό σε κάθε αποτέλεσμα

18:21

22': Ευκαιρία για τον Πιερικό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Μπουτζίκος πάει να γυρίσει την μπάλα με το στήθος προς τα πίσω, δεν υπολογίζει ωστόσο σωστά και πάνω στην γραμμή οι συμπαίκτες του διώχνουν και τον γλιτώνουν από το αυτογκόλ

18:18

20': Κάρτα βλέπει ο Σμίλιανιτς

18:17

Κακή εκτέλεση στο πρώτο δοκάρι του Μανίκα, διώχνουν οι Δραμινοί

18:17

18': Κόρνερ για τον Πιερικό

18:14

16': Καλό σουτ του Ίτσιου, ο Δαύκος πέφτει και μπλοκάρει σταθερα

18:09

Σέντρα από αριστερά, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι, εκεί ο Κασός νικά στον αέρα τον κοντύτερο του Καραγκούνη και με κοντινή κεφαλιά ισοφαρίζει

18:09

11': ΓΚΟΛ η Δόξα

18:04

Πάνω κάτω η μπάλα στο πρώτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να θέλουν μόνο νίκη, αφού δίνουν μάχη για την παραμονή τους

18:03

5': Με τον ίδιο τρόπο πάει να χτυπήσει η Δόξα, με τον Κασό ο οποίος έφυγε ταχύτατα στην πλάτη των αμυντικών, αλλά τελευταία στιγμή ο Καραγκούνης τον έκοψε

18:02

Μετά από κάθετη πάσα ο Ελευθεριάδης βγαίνει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αποφεύγει τον Δαύκο και με εύκολο πλασέ ανοίγει το σκορ

18:01

3': ΓΚΟΛ ο Πιερικός

18:01

Έναρξη της αναμέτρησης.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ
Πατσιογιώργος, Καραγκούνης, Ντόικιτς, Ιορδανίδης, Παπατόλιος, Ίτσιος, Μανίκας, Μπρίτο, Παπαδόπουλος, Λαζαρίδης, Ελευθεριάδης.
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
Δαύκος, Κασσός, Σμίλιανιτς, Στόικος, Ρούτσης, Μπουτζίκος, Μοσχάκης, Περπερίδης, Στεργιανός, Νατσούρας, Ετόφ.
Διαιτητής: Τίκας (Ευρυτανίας). Βοηθοί: Νατσιούλας (Λάρισας), Νιώτη (Τρικάλων). 4ος: Αγγελακόπουλος (Καρδίτσας)