2
16:47

Τελικό αποτέλεσμα στο Μενίδι, 0-2 η ΑΕΚ

16:43

89': Δοκάρι για την Τριγλία μετά από λάθος του Τσουμάγκα. Ο Μπαντούνας ήταν αυτός που δεν μπόρεσε να σκοράρει

16:39

87': Αλλαγή κάνει και η ΑΕΚ. Ο Τσουμάγκας περνά στο ματς, εκτός ο Πεταυράκης

16:37

84': Και η τρίτη αλλαγή για την Ραφήνα που ολοκληρώνει τις κινήσεις της. Στην θέση του Ζέκιο ο Αδαμόπουλος

16:35

82': Δεύτερη αλλαγή για την Τριγλία. Ο Μπαντούνας μπαίνει στο ματς, εκτός ο Στρόμπουλος

16:34

Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο στο Μενίδι, η ΑΕΚ κρατά άνετα το προβάδισμα και ενώ στην επανάληψη έχει βγάλει το πόδι από το γκάζι

16:29

75': Αλλαγή για την Ένωση. Έξω ο Πόποβιτς, μέσα ο Γροντής

16:28

75': Ο Πόποβιτς βρίσκει τον Ντακόλ, αυτός περνά τον αντίπαλο γκολκίπερ, πλασάρει αλλά ο Τόσκας διώχνει πάνω στην γραμμή

16:28

Μοναδική ευκαιρία για την ΑΕΚ

16:26

73': Σουτ στην κίνηση του Πλατέλλα, ψηλά η μπάλα

16:24

69': Η Ένωση έβγαλε ταχύτατη αντεπίθεση, ο Πλατέλλας που βρέθηκε απέναντι στον αντίπαλο γκολκίπερ δεν εκτέλεσε αμέσως, με αποτέλεσμα αυτή η καθυστέρηση του να βγάλει οφ σάιν στην συνέχεια τον Ντακόλ

16:23

Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για την ΑΕΚ

16:21

68': Ωραία προσπάθεια του Ανάκογλου που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ

16:20

67': Ο Μπρούνο Τσιρίλο δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ, φιλόδοξη προσπάθεια, η μπάλα άουτ

16:15

61': Αλλαγή για την Τριγλία. Στην θέση του Τσιτοφώτου ο Μουμουλάκης

16:14

Συμπληρώσαμε μι ώρα αγώνα στο Μενίδι

16:13

Φωνάζει ο Δέλλας από τον πάγκο ζητώντας από τους παίκτες του να ''ξυπνήσουν''

16:10

Οι παίκτες της ΑΕΚ έχουν χαλαρώσει στην επανάληψη με αποτέλεσμα η Τριγλία να το εκμεταλλεύεται και να δείχνει απειλητική

16:05

Καλή στιγμή για την Τριγλία Ραφήνας

16:04

51': Σέντρα του Σταμπέλου, ο Ζέκιο σουτάρει αλλά το κάνει αδύναμα και ο Βούρας μπλοκάρει σταθερά

16:01

48': Πρώτη καλή φάση στην επανάληψη για την ΑΕΚ με τον Πόποβιτς να μπαίνει στην περιοχή, να πλασάρει από καλή θέση αλλά να αστοχεί

15:59

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

15:44

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Μενίδι

15:44

45': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρόβα, ο Αφουξενίδης σε κόρνερ

15:42

43': Κεφαλιά του Ανάκογλου, δεν έχει δύναμη και έτσι η Τριγλία δεν κινδυνεύει με τρίτο γκολ

15:36

38': Να και μια επιθετικη ποσπάθεια για την Τριγλία, με τον Γκίκα να σουτάρει αλλά την μπάλα να περνά αρκετά μέτρα άουτ

15:34

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, ελέγχει απόλυτα το ματς η Ένωση με καλό ποδόσφαιρο (κατά διαστήματα)

15:33

34': Νέο άστοχο σουτ από τον Πόποβιτς, φιλόδοξη προσπάθεια από τον Κροάτη

15:29

Απειλεί και με τρίτο γκολ η ΑΕΚ

15:28

30': Ο Ρόβας πάσαρε αριστερά στον Πόποβιτς, αυτός δοκίμασε τα πόδια του από δύσκολη θέση, η μπάλα άουτ

15:23

Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο για την Ένωση που όσο περνά η ώρα ανεβάζει στροφές

15:23

25': Εντυπωσιακή προσπάθεια του Ανάκογλου που περνά όποιον βρίσκει μπροστά του, σουτάρει αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει σε κόρνερ

15:21

Ο Κορδέρο πάσαρε στον Πλατέλλα αυτός κατέβασε την μπάλα, βρήκε τον Ντακόλ και ο Βραζιλιάνος αφού μπήκε στην περιοχή με ωραίο τελείωμα πετυχαίνει το δεύτερο γκολ

15:21

23': ΓΚΟΛ, 0-2 η ΑΕΚ

15:19

Η ΑΕΚ πιέζει και για δεύτερο γκολ, σε παθητικό ρόλο η Τριγλία που δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή της

15:18

17': Και πάλι ο Πόποβιτς δοκίμασε τα πόδια του χωρίς αποτέλεσμα

15:15

16': Απειλεί η ΑΕΚ με σουτ των Πόποβιτς, ο Αφουξενίδης απομακρύνει

15:10

Νευρικό παιχνίδι στο πρώτο πεντάλεπτο με αρκετά λάθη και την ΑΕΚ να προσπαθεί να ελέγξει τον χώρο της μεσαίας γραμμής

15:03

Ιδανικό ξεκίνημα στο παιχνίδι για την Ένωση που ουσιαστικά σκοράρει στην πρώτη προσπάθεια της

15:02

Ο Σταθάκης με μεγάλη μπαλιά βρήκε τον Βαγγέλη Πλατέλλα, αυτός κάνει ωραία προσπάθεια, μπαίνει στην περιοχή και με αριστερό σουτ ανοίγει το σκορ

15:02

4': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 0-1

14:59

1': Σέντρα στο παιχνίδι

14:54

Στο Μενίδι βρίσκονται και οι Δημήτρης Μελισσανίδης - Ντούσαν Μπάγεβιτς, τους οποίους οι οπαδοί της ΑΕΚ υποδέχθηκαν με θερμά χειροκροτήματα κατά την άφιξη τους στο γήπεδο

14:54

Οι φίλοι της Ένωσης έχουν γεμίσει τη δική τους εξέδρα, ενώ μισοάδεια είναι εκείνοι των γηπεδούχων

14:53

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στην αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Τριγλία Ραφήνας στο γήπεδο Μενιδίου, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής

Αφουξενίδης, Στρόμπουλος, Τόσκας, Σβάρνας, Τσέπας, Σκαφίδας, Τσιτοφώτος, Γκίκας, Σταμπέλος, Μάτζης, Ζέκιο
Βούρας, Γεωργέας, Πεταυράκης, Τσιρίλο, Σταθάκης, Ρόβας, Κορδέρο, Πόποβιτς, Πλατέλλας, Ανάκογλου, Ντακόλ
Αναπ: Τσούπρος, Καραγκιολίδης, Κάτσικας, Γροντής, Παληαρούτας, Τσουκαλάς, Τσουμάγκας
Μανούχος (Αργολίδας), Δημογέροντας, Γεωργακόπουλος (Αρκαδίας)