1
19:55

Τελικό στο ΕΑΚ, 2-1 ο Βόλος

19:54

90'+7: Και στον Καπετάνο κάρτα για τον ίδιο λόγο

19:53

90'+6: Κάρτα στον Κατσιαρό για καθυστέρηση

19:52

Στην προηγούμενη φάση σωστά ο Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής) πήρε την απόφαση του πίσω για πέναλτι, αφού είχε προηγηθεί το οφ σάιντ

19:52

90'+5: Και στην θέση του Κατσίκη ο Καπετάνος

19:51

90'+4: Στην θέση του Γιακουμάκη ο Καρασσαβίδης για την Επισκοπή

19:50

Ο Γκονζάλες εκτελεί, ο διαιτητής φαίνεται να σφυρίζει πέναλτι, αλλά η απόφαση του ακυρώνεται αφού υπάρχει οφ σάιντ

19:50

Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Επισκοπή

19:49

90'+1: Κάρτα στον Γιαλούση για καθυστέρηση

19:48

90': Έξι τα λεπτά του έξτρα χρόνου, να θυμίσουμε πως υπήρξε και αυτή η διακοπή στον τραυματισμό του Καρρά

19:47

89': Ο Γκούρμα βρέθηκε μέσα στην περιοχή, ωστόσο δεν έκανε σωστά το κοντρολ και έδωσε την ευκαιρία στον Καλογεράκη να βγει και να σώσει την Επισκοπή από βέβαιο τρίτο γκολ

19:45

87': Στην θέση του Μπρατσιάνι ο Δρακάκης για την Επισκοπή

19:43

85': Αλλαγή για τον Ολυπιακό Βόλου. Εκτός ο Μπρέσκα, μέσα ο Νικολιάς

19:42

Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο

19:36

79': Σέντρα από αριστερά του Κατσιαρού, μονοκόμματο σουτ του Κατσίκη, η μπάλα άουτ

19:32

Είτε έτσι είτε αλλιώς ο Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής) τα έχει κάνει μαντάρα στο ΕΑΚ!

19:30

Να σημειώσουμε βέβαια πως ο ρέφερι δεν έχει δώσει πέναλτι στο 3' στον Ολυμπιακό Βόλου, όταν είχε δεχτεί μαρκάρισμα ο Δεινόπαπας και μάλιστα από αμυντικό της Επισκοπής που ήταν τελευταίος παίκτης

19:29

Από το ριπλέι φαίνεται πως ΔΕΝ υπάρχει καμια περίπτωση πέναλτι. Η μπάλα χτυπά στο στήθος του Σουμπασάκη αρα ο διαιτητής Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής) έχει κάνει λάθος

19:29

71': Κάρτα έχει δει ο Σουμπασάκης

19:28

70': ΓΚΟΛ, 2-1 ο Ολυμπιακός Βόλου

19:27

Για χέρι του Σουμπασάκη, δεν είναι ξεκάθαρη φάση

19:27

Έντονες διαμαρτυρίες από τους Κρητικούς

19:26

69': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει ο Βόλος

19:25

Ο Καρράς να θυμίσουμε πως είναι ο παίκτης που την περασμένη σεζόν στο Αγρίνιο, σε ματς πλέι-οφ με τον Παναιτωλικό, είχε σκάσει κροτίδα στα χέρια του

19:23

66': Ο Γιαλούσης μπήκε στο ματς αντί του Καρρά που έφυγε ήδη για το νοσοκομείο

19:23

Τώρα ξεκινά και πάλι το παιχνίδι

19:21

Κίτρινη έχει δει ο Μαρτσάκης. Είναι ο παίκτης που χτύπησε με τον αγκώνα τον Καρρά

19:21

Τώρα ο Καρράς ανεβαίνει στο φορείο, από εκει θα μπει στο ασθενοφόρο και θα πάει στο νοσοκομείο

19:21

Ο τραυματισμός πρέπει να είναι επιφανειακός

19:20

Ο παίκτης έχει τις αισθήσεις του, ευτυχώς

19:19

Με τον αγκώνα τον έχει βρει ο αντίπαλος του, μπαίνει το ασθενοφόρο στον αγωνιστικό χώρο

19:19

Ο Καρράς έχει δεχθεί πολύ δυνατό χτύπημα στο κεφάλι

19:17

59': Κάρτα στον Γιακουμάκη για διαμαρτυρία

19:16

58': Νέα χαμένη ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Δεινόπαπας μπήκε στην περιοχή, κάνει όμως κατάχρηση της ντρίπλας και όταν αποφασίζει να σουτάρει το κάνει άσχημα

19:13

55': Ο Μπρέσκα σουτάρει από δύσκολη, πλάγια, θέση, ο Καλογεράκης απομακρύνει

19:10

52': Ο Κατσίκης το εκτελεί, η μπάλα στο τείχος

19:09

Φάουλ σε καλή θέση έχει κερδίσει ο Βόλος

19:07

50': Ο Καρράς μπήκε επικίνδυνα από δεξιά στην περιοχή της Επισκοπής αλλά δεν γύρισε σωστά την μπάλα

19:03

46': Σέντρα στην επανάληψη

18:47

Ημίχρονο στο ΕΑΚ, 1-1

18:46

45'+1: Ο Κονονένκο δεν μπορεί να συνεχίσει από το μαρκάρισμα που δέχτηκε νωρίτερα από τον Ρόκα. Έτσι, στην θέση του περνά ο Μαρτσάκης

18:45

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

18:43

44': Ο Μπρέσκα δοκιμάζει ένα σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα ψηλά

18:41

41': Έχει δει κάρτα και ο Κονονένκο (που δέχτηκε το μαρκάρισμα), ίσως για διαμαρτυρία, ίσως για καθυστέρηση, κανείς δεν κατάλαβε...

18:39

40': Κάρτα βλέπει ο Ρόκας για μαρκάρισμα στον Κονονένκο

18:38

Μαγική εικόνα το σκορ στο ΕΑΚ αλλά αυτό είναι το ποδόσφαιρο!

18:35

Η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι μετά από δυνατό σουτ που έπιασε ο μέσος των γηπεδούχων περίπου δύο μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή

18:35

35': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό Βόλου μετά από ξερό σουτ του Ρόκα!

18:34

35': Μακρινό σουτ του Κατσιαρού, κοντράρει και φεύγει κόρνερ η μπάλα, περνά ανεκμετάλλευτο ωστόσο για τον Ολυμπιακό Βόλου

18:34

12 τελικές ο Ολυμπιακός (έξι εντός στόχου), 1 η Επισκοπή. Και αυτή η μια είναι το γκολ...

18:33

7ο φετινό γκολ του Γκονζάλες, του σαφώς πιο ποιοτικού παίκτη της Επισκοπής

18:32

Ο άσος των Κρητικών μπαίνει από αριστερά κάνοντας διαγώνια κίνηση, πιάνει ένα υπέροχο φαλτσαριστό σουτ με το δεξί από την γωνια (περίπου) της μεγάλης περιοχής και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γεωργίου για το 1-1

18:32

Κόντρα στην ροή του αγώνα ο Γκαστόν Γκονζάλες πετυχαίνει ένα υπέροχο γκολ!

18:31

32': ΓΚΟΛ, 1-1 η Επισκοπή!

18:29

Μισάωρο στο ΕΑΚ, ο Ολυμπιακός Βόλου εξακολουθεί να πιέζει, πάντα σε παθητικό ρόλο η Επισκοπή

18:25

26': Ωραία κάθετη πάσα του Γκούρμα στον Μπρέσκα, ο φορ του Βόλου περνά (σε πρώτη φάση) τον Καλογεράκη, ωστόσο βγαίνει πλάγια, πλασάρει αλλά ο αντίπαλος γκολκίπερ έχει προλάβει να επιστρέψει στο τέρμα του και διώχνει την μπάλα

18:23

24': Κάρτα βλέπει ο Μπαρτσιάνι για την Επισκοπή

18:22

Σωστή (αυτή την φορά) η απόφαση του διαιτητή Σταθόπουλου (Δυτικής Αττικής)

18:22

23': Κάρτα στον Δεινόπαπα για θέατρο

18:16

Ο Ολυμπιακός δεν βγάζει το πόδι από το... γκάζι και ασκεί πίεση στην Επισκοπή

18:15

16': Ωραίος συνδυασμός των γηπεδούχων, ο Πινδώνης πλασάρει, ο Καλογεράκης μπλοκάρει

18:09

Φυσιολογική εξέλιξη στο παιχνίδι, ο Βόλος είχε μπει δυνατά στο ματς, είχε χάσει μια κλασική ευκαιρία, είχε ένα πέναλτι που δεν του δόθηκε και τώρα σκόραρε

18:08

Ο Ολυμπιακός Βόλου γυρίζει εξαιρετικά την μπάλα, ο Μπρέσκα που βρισκόταν στον άξονα πασάρει αριστερά στον Κατσιαρό και ο έμπειρος αριστερός μπακ χαφ που είχε ανέβει με ψύχραιμο σουτ νικά τον Καλογεράκη για το 1-0

18:08

8': ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός Βόλου

18:05

Το ριπλέι δείχνει καθαρά πως ο Δεινόπαπας ανατρέπεται στην περιοχή και μάλιστα ο αμυντικός της Επισκοπής ήταν και τελευταίος παίκτης, κάτι που σημαίνει πως αν δινόταν το πέναλτι ήταν και κόκκινη κάρτα

18:04

''Φωνάζει'' για πέναλτι ο Ολυμπιακός Βόλου, με την πρώτη ματιά φαίνεται να υπήρξε ανατροπή πάνω στον Δεινόπαπα

18:03

3': Ευκαιρία για τον Βόλο. Σέντρα από δεξιά του Καρρά, κεφαλιά ψαράκι του Πινδώνη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι των Κρητικών

18:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι στο ΕΑΚ

Γεωργίου, Καρράς, Μελίσσης, Κωστούλας, Κατσιαρός, Ρόκας, Πινδώνης, Κατσίκης, Μπρέσκα, Δεινόπαπας, Γκούρμα.
Αναπ: Γκίτκος, κριστόμπαλ, Καπετάνος, Γιαλούσης, Νικολιάς, Ιωάννου, Παπανικόλας.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ
Καλογεράκης, Κονονένκο, Λιονάκης, Βουρβαχάκης, Μποτωνάκης, Σελινιωτάκης, Σουμπασάκης, Δελήμπασης, Μπρατσιάνι, Γκονζάλες, Γιακουμάκης.
Διαιτητής: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής). Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής). 4ος: Μολιχιτούδης (Μακεδονίας)