Λαμία και Αστέρας Τρίπολης αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 1-1.

21:57

Λήξη του αγώνα.

21:55

90+6': Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.

21:54

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για καθυστέρηση.

21:52

90+2': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Σασί αντί Καραμάνου.

21:50

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:50

Ο Ιγκλέσιας νικά από την άσπρη βούλα τον Θεοδωρόπουλο και ισοφαρίζει σε 1-1.

21:49

90': Κίτρινη κάρτα και στον Βάντερσον.

21:49

90+1': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

21:49

90': Κίτρινη κάρτα στον Άκη Μάντζιο για διαμαρτυρία.

21:48

89': Δίνει πέναλτι ο Ζαχαριάδης. Υπάρχει πράγματι επαφή του Αντέτζο με τον Ιγκλέσιας. Νωρίτερα όμως ο Μουνάφο στην προσπάθειά του να κοντρολάρει και να κάνει τη σέντρα για τον Ιγκλέσιας έκανε χέρι. Οπότε δεν έπρεπε να δοθεί η εσχάτη των ποινών...

21:47

Για να δούμε...

21:47

Πάει να δει το VAR ο Ζαχαριάδης.

21:45

86': Φωνές των Αρκάδων για πέναλτι πάνω στον Ιγκλέσιας από μαρκάρισμα του Αντέτζο.

21:45

Συνεχίζεται το ματς μετά από περίπου 2 λεπτά.

21:43

85': Μικρή διακοπή. Στο έδαφος ο Λουίς Φερνάντεθ που δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα στον ώμο.

21:43

82': Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Αστέρας Τρίπολης ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης.

21:37

78': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ιγκλέσιας κάνει το κοντρόλ και σουτάρει με τη μία με δύναμη σχεδόν από τη γωνία της περιοχής αριστερά, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

21:33

74': Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο.

21:32

74': Κλείνουν τις αλλαγές τους οι φιλοξενούμενοι, με τον Αντζουλά να αντικαθιστά τον Τασουλή.

21:32

Συνεχίζουν με 10 παίκτες οι Αρκάδες.

21:30

72': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Σουάρεθ για ένα φάουλ στον Βασιλόγιαννη και αποβολή.

21:26

66': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Βαλιέντε αφήνει τη θέση του στον Ιγκλέσιας.

21:23

Ο Μπιανκόνι παίζει το 1-2 με τον Καραμάνο, περνά τον Παπαδόπουλο, που κάνει κακή έξοδο, και πλασάρει στην κενή εστία γράφοντας το 1-0.

21:23

64': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

21:23

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

21:22

63': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Πασαλίδη, που έχει τραυματιστεί.

21:20

61': Καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης. Μακρινό γέμισμα από φάουλ, κεφαλιά από τον Σουάρεθ, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Θεοδωρόπουλο.

21:19

60': Αλλαγή για τη Λαμία. Μπιανκόνι αντί Τιρόνε.

21:18

59': Κακό ματς βλέπουμε ως τώρα στο δεύτερο μέρος.

21:14

55': Κίτρινη κάρτα και στον Άνχελ Μαρτίνεθ δείχνει ο Ζαχαριάδης για διαμαρτυρία.

21:13

54': Κίτρινη κάρτα στον Σουάρεθ.

21:12

53': Το εκτελεί με σέντρα ο Τιρόνε, με τον Βαλιέντε να διώχνει σε πλάγιο.

21:11

52': Φάουλ κερδίζει η Λαμία, 4-5 μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά.

21:09

51': Ο Λουίς Φερνάντεθ εκτελεί με γέμισμα ένα φάουλ από τα δεξιά, αλλά ο Βάντερσον απομακρύνει.

21:04

21:04

Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Έξω ο Ριέρα, μέσα ο Κρέσπι.

20:49

Λαμία και Αστέρας Τρίπολης πηγαίνουν με το 0-0 στα αποδυτήρια.

20:48

20:48

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:47

45': Νέο κόρνερ για τους Αρκάδες από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ πάνω στον Αντέτζο.

20:45

44': Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.

20:44

43': Μακρινό σουτ του Λουίς Φερνάντεθ, κόντρα στον Αντέτζο και κόρνερ από τα αριστερά που δεν αποφέρει κάτι.

20:42

40': Επικίνδυνο γύρισμα του Λουίς Φερνάντεθ από θέση μέσα δεξιά, απομακρύνει ο Αντέτζο.

20:38

36': Σέντρα του Μουνάφο από τα δεξιά, ο Λουίς Φερνάντεθ παίρνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή, υπό την πίεση του Σκόνδρα, αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:35

33': Κίτρινη κάρτα και στον Βαλιέντε για επικίνδυνο παίξιμο στον Τιρόνε.

20:34

32': Κίτρινη κάρτα στον Βασιλόγιαννη.

20:32

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά στο ΔΑΚ Λαμίας, με το παιχνίδι να έχει γρήγορο ρυθμό.

20:29

27': Κίτρινη κάρτα στον Χαουρέγκι.

20:25

23': Ο Σκόνδρας επιχειρεί ένα δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά δεν βρίσκει στόχο.

20:23

22': Ο Τασουλής κατεβάζει τη μπάλα και κάνει ένα γυριστό σουτ λίγο μέσα από τη μεγάλη περιοχή, με τη μπάλα να παίρνει ύψος και να φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

20:22

20': Σουτ του Χαουρέγκι έξω από την περιοχή, πολύ άστοχο.

20:18

16': Αδύναμο πλασέ του Ρόμανιτς στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Παπαδόπουλος.

20:16

14': Δεν δίνει πέναλτι ο Ζαχαριάδης, μετά από συνεννοήση και με τους VARίστες. Προφανώς το θεώρησαν ακούσιο καθώς ο Ισπανός έχασε την ισορροπία του στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα με τάκλιν και αυτή βρήκε στο χέρι που στηριζόταν.

20:15

13': Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για χέρι του Βαλιέντε εντός περιοχής.

20:12

10': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά, διώχνει ο Μπεχαράνο.

20:11

9': Γίνεται η αλλαγή, με τον Βύντρα να παίρνει τη θέση του Πλιάτσικα.

20:10

8': Ο Πλιάτσικας αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και θα αντικατασταθεί.

20:09

8': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

20:08

7': Καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Χαουρέγκι να στριφογυρίζει και να σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά και τον Θεοδωρόπουλου να πέφτει στη δεξιά του γωνία, αποκρούοντας σε κόρνερ.

20:07

5': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Λουίς Φερνάντεθ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:06

4': Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης σε καλή θέση, 4-5 μέτρα έξω από το ημικύκλιο και στην ευθεία με την εστία του Θεοδωρόπουλου.

20:05

3': Ο Τιρόνε κλέβει από τον Μουνάφο στον άξονα, κουβαλάει τη μπάλα και φτάνει μέχρι το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά Πασαλίδης και Σουάρεθ τον κόβουν πριν κάνει το σουτ.

20:02

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:54

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, οι Αρκάδες είχαν επικρατήσει με 4-1.

19:50

Ο Αστέρας Τρίπολης στον αντίποδα, είναι δωδέκατος με 21 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική κέρδισε με 2-0 τον Πανιώνιο στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

19:46

Οι «κυανόλευκοι» βρίσκονται στη δέκατη θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς και προέρχονται από εντός έδρας ήττα με 0-1 από τον ΠΑΟΚ.

19:42

Η σέντρα στο ΔΑΚ Λαμίας είναι προγραμματισμένη για τις 20:00.

19:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Λαμία - Αστέρας Τρίπολης, με την οποία πέφτει η αυλαία της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1.