0
16:49

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:48

Ο ΟΦΗ κερδίζει με 4-0 την Καβάλα, ανατρέπει το εις βάρος του 2-0 και προκρίνεται στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

16:48

Λήξη του αγώνα.

16:46

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:45

Ο Τσιλιανίδης ξεχύνεται στην κόντρα από τα δεξιά, πασάρει στον Φιγκεϊρέντο που μόνος με κοντινό πλασέ γράφει το 4-0.

16:45

90': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

16:44

89' Ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Αρναούτογλου βγαίνει φάτσα με τον Γουάλι, πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ του ΟΦΗ μπλοκάρει.

16:43

89': Πλασαριστό συρτό σουτ του Νέιρα από το ημικύκλιο της περιοχής, λίγο έξω.

16:42

88': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:42

87': Έχει ανέβει η Καβάλα που ψάχνει το γκολ... πρόκρισης.

16:40

86': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Χαντί, απομακρύνει με τις γροθιές ο Γουάλι.

16:39

85': Κίτρινη κάρτα στον Σακόρ για ένα φάουλ κοντά στη γωνία της περιοχής και δεξιά.

16:37

83': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτρουμπής αντιμετωπίζει πρόβλημα και αφήνει τη θέση του στον Σακόρ.

16:36

82': Σουτ του Ντίνα από θέση μέσα δεξιά, ψηλά στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα.

16:34

80': Κίτρινη κάρτα στον Γαβριηλίδη.

16:32

77': Κόρνερ για την Καβάλα από τα δεξιά, απομακρύνει ο Φιγκεϊρέντο.

16:29

75': Σουτ του Αρναούτογλου από τα όρια της περιοχής, ψηλά άουτ.

16:29

74': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, χωρίς αντίκρισμα.

16:28

73': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά κοντά στη γραμμή της περιοχής, ο Κουτρουμπής παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

16:26

72': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Γιαννούλης δείχνει να έχει κάποιες ενοχλήσεις και αφήνει τη θέση του στον Νάστο.

16:25

71': Τρίτη αλλαγή για την Καβάλα. Καθάριος αντί Ορφανίδη.

16:21

67': Γύρισμα του Ορφανίδη από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει ο Γουάλι.

16:16

60': Αλλαγή για την Καβάλα. Έξω ο Βόσαλικ, μέσα ο Β. Παπαδόπουλος.

16:14

60': Συρτό σουτ του Νέιρα έξω από την περιοχή, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Δήμιζα.

16:11

57': Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Αρναούτογλου αντικαθιστά τον Μαϊδανό.

16:11

56': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ντίνας αντί Φερέιρα.

16:10

Ο Στάικος κατεβάζει, αφήνει για τον Νέιρα που σουτάρει με το δεξί από το ημικύκλιο και νικά τον Δημίζα για το 3-0 που είναι και σκορ πρόκρισης.

16:09

55': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

16:06

Ο Νέιρα κάνει ένα σκαφτό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει, αλλάζει λίγο πορεία και καταλήγει στο βάθος της εστίας του Δήμιζα. 2-0 οι Κρητικοί και αυτό είναι σκορ παράτασης.

16:06

51': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

16:01

46': Ο Τσιλιανίδης βγάζει μόνο τον Φιγκεϊρέντο με τον Δήμιζα ο οποίος βρέθηκε στο έδαφος. Υπήρξαν διαμαρτυρίες για πέναλτι του γκολκίπερ της Καβάλας στον Πορτογάλο φορ που όμως βούτηξε μόνος του και έπρεπε να δει την κίτρινη κάρτα για θέατρο.

15:59

15:46

Ο ΟΦΗ προηγείται με 1-0 της Καβάλας με γκολ του Τσιλιανίδη στο 39'.

15:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

15:44

45': Μακρινό σουτ του Στάικου, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

15:42

43': Σουτ του Φιγκεϊρέντο κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Δήμιζα;.

15:41

42': Από λάθος εκτίμηση του Κουτρουμπή, ο Μαρκόπουλος βγαίνει τετ α τετ με τον Γουάλι ωστόσο την τελευταία στιγμή ο Μπράουν τον ανακόπτει. Ζητά πέναλτι στη φάση αυτή ο φορ των φιλοξενούμενων, υπάρχει μαρκάρισμα (σπρώξιμο) αλλά αυτό είναι εκτός περιοχής.

15:38

Ο Τσιλιανίδης βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή και επιχειρεί ένα δυνατό σουτ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

15:38

39': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

15:34

Συμπληρώσαμε 35 λεπτά αγώνα, ΟΦΗ και Καβάλα παραμένουν ισόπαλοι στο 0-0.

15:31

31': Σέντρα του Σεμέντο από τα αριστερά, η μπάλα περνά από όλους και βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου.

15:26

26': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης γυρίζει μέσα από την περιοχή και δεξιά στον Σεμέντο που πλασάρει από το πέναλτι όμως η μπάλα σταματά σε αντίπαλο και στη συνέχεια απομακρύνεται.

15:22

21': Πιέζει ασφυκτικά ο ΟΦΗ...

15:18

19': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Σεμέντο επιχειρεί ένα πλασέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κάπου βρίσκει, περνά ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Δήμιζα και βγαίνει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

15:17

18': Σέντρα του Φερέιρα από τα δεξιά, ο Φιγκεϊρέντο πλασάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Δήμιζα.