0
19:21

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:16

Ο Πανιώνιος κερδίζει με 3-0 τον Παναιτωλικό και φτάνει τους 6 βαθμούς, ρίχνοντας παράλληλα τους Αγρινιώτες στον πάτο της βαθμολογίας.

19:14

Τέλος του αγώνα.

19:12

Ο Κόρμπος βγαίνει φάτσα με τον Γιαννακόπουλο, τσιμπάει τη μπάλα και μετά συγκρούεται με τον γκολκίπερ του Παναιτωλικού, εκείνη κατευθύνεται στα δίχτυα και ο επερχόμενος Εμμανουηλίδης... σιγουρεύει το 3-0.

19:11

90+3': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

19:09

90+2': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Αριγίμπι εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, με τον Μαρσιάλ να παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

19:09

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:06

89': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Άρτσε δίνει τη θέση του στον Τσιλούλη.

19:04

87': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Μασούρας, μέσα ο Ρέντζας.

19:01

82': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εμμανουηλίδης αντί Παπανικολάου.

18:59

Ο Μασούρας βγαίνει τετ α τετ, αποφεύγει τον Γιαννακόπουλο αλλά ο Γιοβάνοβιτς με τάκλιν αποσοβεί το γκολ. Στην εξέλιξη της φάσης η μπάλα φτάνει ξανά στον Μασούρα που σεντράρει από τα δεξιά και ο Άρτσε με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι γράφει το 2-0.

18:57

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

18:56

78': 46%-54% υπέρ του Παναιτωλικού η κατοχή της μπάλας.

18:53

76': Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα.

18:51

74': Χωρίς αλλαγή ακόμα ο Πανιώνιος.

18:48

71': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα αριστερά, χωρίς αντίκρισμα.

18:46

70': Τρίτη και τελευταία -αναγκαστική- αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Γιαννακόπουλο στη θέση του τραυματία Κνετ.

18:44

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Κνετ. Του γύρισε το πόδι και ζητά αλλαγή.

18:43

66': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:40

62': Σουτ εκτός περιοχής από τον Αριγίμπι, μπλοκάρει σταθερά ο Μαλέρμπ.

18:38

61': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπαΐροβιτς αντί Τσιγγάρα.

18:36

59': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα.

18:34

57': Κίτρινη κάρτα στον Σανιά.

18:33

55': Το εκτελεί ο Ντάλσιο, πάνω στο τείχος.

18:32

54': Φάουλ για τον Παναιτωλικό, 7-8 μέτρα έξω από το ημικύκλιο και λίγο αριστερά.

18:27

50': Κίτρινη κάρτα στον Αριγίμπι.

18:23

47': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, ως μη γενόμενη η φάση, με τη μπάλα να έχει περάσει άουτ από την εκτέλεση του Αριγίμπι.

18:22

18:20

Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντάλσιο αντικαθιστά τον Φυτόπουλο.

18:06

Ο Πανιώνιος προηγείται με 1-0 του Παναιτωλικού χάρις στο γκολ του Αραμπούλι στο 16'.

18:06

18:04

45+2': Εκτέλεση φάουλ του Αριγίμπι, ο Παναιτωλικός διαμαρτύρεται δικαιολογημένα για πέναλτι του Ευαγγέλου στον Γιοβάνοβιτς, αλλά έχει προηγηθεί υπόδειξη για οφσάιντ.

18:02

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:59

43': Κίτρινη κάρτα στον Ταχάρ.

17:54

38': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον Μαρσιάλ να προλαβαίνει τον Αραμπούλι, μετά από γέμισμα του Μασούρα από τα δεξιά, και να διώχνει σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

17:51

35': Μακρινό φαλτσαριστό σουτ από τον Λιάβα, ελάχιστα πάνω από τη συμβολή των δοκών του Μαλέρμπ η μπάλα.

17:44

Σηκώνεται ο επιθετικός των Νεοσμυρνιωτών, συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

17:42

26': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Αραμπούλι και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

17:39

23' Σέντρα - σουτ του Μασούρα από τα δεξιά, απευθείας άουτ.

17:37

21': Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα.

17:35

Μετράει το γκολ ο διαιτητής, ισχύει το 1-0.

17:34

Ο Σκουλάς ελέγχει τη φάση για πιθανό φάουλ του σκόρερ στον αμυντικό του Παναιτωλικού.

17:32

Ο Αραμπούλι κλέβει από τον Γιοβάνοβιτς στον άξονα, προχωρά, αποφεύγει τον Μαρσιάλ και με ωραίο τελείωμα λίγο μέσα από την μεγάλη περιοχή σκοράρει για το 1-0.

17:32

16': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

17:27

11': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Αραμπούλι κάνει το συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα σταματά στη ρίζα της αριστερής δοκού του Κνετ. Στη συνέχεια της φάσης, ο επερχόμενος Μασούρας πλασάρει πάνω στον γκολκίπερ του Παναιτωλικού.

17:24

7' Εκτελείται από τον Αριγίμπι, η μπάλα φτάνει μέσα στην περιοχή και μετά από... καραμπόλα του Ντίας με τον Κόρμπο καταλογίζεται άουτ.

17:23

7': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά.

17:20

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά...

17:15

1': Έναρξη αναμέτρησης...

17:13

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:08

Από την άλλη οι Αγρινιώτες, που την προηγούμενη αγωνιστική έμειναν στο 0-0 με τον Παναθηναϊκό στο Aγρίνιο, είναι προτελευταίοι με 4 βαθμούς και αναζητούν ακόμα την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

17:01

Οι «κυανέρυθροι», που προέρχονται από την εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τον Ολυμπιακό, βρίσκονται στην τελευταία θέση της κατάταξης με 3 βαθμούς.

16:52

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Παναιτωλικό, για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.