3
17:51

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

17:49

Μεγάλη νίκη για την ομάδα της Δράμας με 3-1, νίκη που είναι η δεύτερη και την ανεβάζει στους 9 βαθμούς. Ο Πλατανιάς παραμένει στους 10. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 42' με τον Νίλι, για να ισοφαρίσει στο 45' ο Ρόβας σε 1-1. Ο Κρητικός στο 76' έκανε το 1-2 και ο Ιωαννίδης με πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων το τελικό 1-3.

17:49

Και λήξη της αναμέτρησης στα Περιβόλια, Πλατανιάς - Δόξα Δράμας 1-3.

17:48

Ο Ιωαννίδης αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι, η μπάλα στο δεξί δοκάρι και στα δίχτυα του Γκοτ για το 1-3.

17:47

90+3': ΓΚΟΛ για τη Δόξα Δράμας!

17:47

90+3': Πέναλτι για τη Δόξα Δράμας. Ο Ιωαννίδης μέσα στην περιοχή ανατρέπεται καθαρά από τον Καραγκούνη και πέναλτι για τους Δραμινούς.

17:45

Για να δούμε αν θα πάρει τη δεύτερη φετινή της νίκη η Δόξα ή ο Πλατανιάς θα σώσει τον βαθμό.

17:44

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

17:39

85': Από εκτέλεση κόρνερ του Νίλι, ο Μπιανκόνι πιάνει την κεφαλιά υπό πίεση με την μπάλα να περνά στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

17:38

84': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Ανυφαντάκης με τον Περέγιο να περνά στη θέση του Ρόβα.

17:34

81': Παρασκευάς μπαίνει, Σιώπης βγαίνει στη δεύτερη αλλαγή για τη Δόξα Δράμας.

17:33

80': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά με τον Νιαυραδάκη να αποχωρεί τραυματίας και να περνά ο Πουρζιτίδης

17:30

Ανατροπή στο σκορ και μπροστά η Δόξα. Αντεπίθεση για την ομάδα της Δράμας με τον Ρόβα από τα αριστερά να πασάρει στον Ιωαννίδη ο οποίος μετά την κόντρα που κερδίζει, πασάρει στον Χάμοντ που βλέπει την κίνηση του Κρητικού από τα δεξιά του δίνει την μπάλα και εκείνος από κοντά την στέλνει στα δίχτυα του Γκοτ για το 1-2.

17:29

76': ΓΚΟΛ για τη Δόξα Δράμας!

17:29

75 λεπτά αγώνα ψάχνουν το γκολ και οι δύο ομάδες.

17:27

73': Κίτρινη κάρτα στον Λεωνιδόπουλο για μονομαχία με τον Πλέγα.

17:25

71': Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά έξω ο πολύ καλός Ποζατζίδης και ο Λεωνιδόπουλος περνά στη θέση του.

17:20

66': Απίστευτη ευκαιρία για το 1-2 χάνει η Δόξα. Ο Ιωαννίδης με πάσα βρίσκει τον Ρόβα ο οποίος αποφεύγει τον Γκοτ, αλλά από αριστερά δεν κάνει καλό τελείωμα και ο Κρητικός δεν θα μπορέσει να την σπρώξει στην κενή εστία.

17:19

65: Κίτρινη κάρτα στον Αργυρόπουλο με το που μπήκε στο ματς για φάουλ στον Νίλι.

17:19

65': Πράγματι ο Οικονόμου δεν μπορεί να συνεχίσει και ο Αργυρόπουλος περνά στη θέση του.

17:17

Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Οικονόμου που δεν μπορεί να συνεχίσει.

17:17

63': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για το 2-1 χάνει ο Πλατανιάς με τον Λεϊρία από τα δεξιά να κάνει την σέντρα, τον Μαρκοπουλιώτη να μην μπορεί να διώξει την μπάλα, αυτή να στρώνεται στον Νίλι ο οποίος εξ επαφής την στέλνει ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

17:14

60': Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά μέσα ο Λεϊρία, έξω ο Ουές.

17:12

58': Ο Νίλι την σέντρα από τα αριστερά, ο Λουκίνας μέσα στην περιοχή πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

17:11

57': Ο Ποζατζίδης εκτελεί το κόρνερ, ο Πλέγας απομακρύνει με την μπάλα να φτάνει πάλι στον Ποζατζίδη που σεντράρει με τον Μποσέτι να πιάνει την κεφαλιά στην περιοχή αλλά αυτή να περνά πάνω από τα δοκάρια.

17:10

56': Ο Ποζατζίδης από τα αριστερά κάνει το γύρισμα σε κόρνερ ο Πλέγας.

17:07

53': Ο Χάμοντ πασάρει για τον Ιωαννίδη μέσα στην περιοχή αυτός επιχειρεί να σουτάρει με τον Ρεβυθόπουλο να διώχνει σε πλάγιο.

17:04

50': Κίτρινη κάρτα στον Ποζατζίδη.

16:59

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.