3
19:10

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:09

Νίκη που ισοδυναμεί με πρόκριση πήρε η Λαμία καθώς νίκησε με 3-0 τον Αιολικό στην Μυτιλήνη. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής, πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο μέρος με τους Ρόμανιτς (15'), Τιρόνε (45'), ενώ στο 70' ο Σάλιακας πέτυχε το τελικό 0-3.

19:07

Λήξη της αναμέτρησης στην Μυτιλήνη, τελικό αποτέλεσμα Αιολικός - Λαμία 0-3.

19:04

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τρία επιπλέον θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:57

83': Με δέκα θα συνεχίσει ο Αιολικός καθώς τραυματίζεται ο Σπόλιαριτς και ενώ ο Γεωργαράς έχει κάνει όλες του τις αλλαγές.

18:56

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, τυπική διαδικασία τα τελευταία λεπτά.

18:50

76': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και από πλευράς Αιολικού με τον Παρέλλη να περνά στην θέση του Κατσίκη.

18:49

75': Κλείνει τις αλλαγές του ο Άκης Μάντζιος για την Λαμία με τον Νικολόπουλο να παίρνει την θέση του Πλιάτσικα.

18:45

Καθαρίζει το ματς η Λαμία καθώς φτάνει και σε τρίτο τέρμα στην πρώτη της ουσιαστική φάση στο δεύτερο μισό. Ο νεοεισελθών Καραγιάννης με κάθετη βρίσκει τον Σάλιακα ο οποίος με ωραία κίνηση από τα αριστερά και πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Αιολικού για το 0-3.

18:44

70': ΓΚΟΛ για την Λαμία!

18:43

69': Δεύτερη αλλαγή στο ίδιο λεπτό κάνει και ο Γεωργαράς για τον Αιολικό μέσα ο Λαζαρίδης, έξω ο Τσομπανέλλης.

18:43

69': Δεύτερη αλλαγή για την Λαμία ο Τουράμ, αφήνει την θέση του στον Καραγιάννη.

18:42

68': Σουτ του Ρόμανιτς με την μπάλα να κοντράρει και να περνά κόρνερ.

18:38

64': Ανεκμετάλλευτο περνά το πρώτο κόρνερ του αγώνα.

18:37

63': Πρώτη καλή φάση για τον Αιολικό με τον Λαμπράκη που πέρασε πέντε λεπτά νωρίτερα στο ματς να κάνει το σουτ και τον Θεοδωρόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.

18:36

62': Πρώτη αλλαγή κάνει και η Λαμία με τον σκόρερ του 0-2, Τιρόνε να αφήνει την θέση του στον Βλαχομήτρο.

18:34

15 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς κάποια αξιόλογη φάση μπροστά στις δύο εστίες και την Λαμία να κρατά εύκολα το υπέρ της 0-2.

18:32

58': Πρώτη αλλαγή για τον Αιολικό με τον Λαμπράκη να περνά στο ματς αντί του Τσίπα.

18:28

54': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Τιρόνε για τον λόγο ότι ενώ σημειώθηκε σε θέση οφσάιντ συνέχισε την προσπάθειά του.

18:20

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:05

Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής η Λαμία έχει επιβάλλει τον ρυθμό της και προηγείται με 2-0 του Αιολικού στην Μυτιλήνη. Ρόμανιτς (15') και Τιρόνε (45') οι σκόρερ της ομάδας του Μάντζιου.

18:04

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις.

18:03

Απλοποιεί τα πράγματα η Λαμία καθώς στη τελευταία φάση πριν το ημίχρονο πετυχαίνει δεύτερο τέρμα. Από ωραία προσπάθεια του Τιρόνε από τα δεξιά και προσποίηση στον προσωπικό του αντίπαλο, με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σφύρλα για το 0-2.

18:03

45': ΓΚΟΛ για την Λαμία!

18:01

43': Απίστευτη διπλή ευκαιρία για τους Λαμιώτες με τον Ρόμανιτς να σουτάρει σε πρώτο χρόνο τον Σφύρλα να αποκρούει, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Τιρόνε διώχνει πάνω στη γραμμή ο Κρητικός.

17:58

41': Μοναδική ευκαιρία να κάνει το 0-2 χάνει η Λαμία με τον Τουράμ να ξεκινά μία κούρσα από τα δεξιά να φτάνει στην περιοχή και να πασάρει στον Τιρόνε, ο οποίος δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε και έτσι χάθηκε η ευκαιρία.

17:55

38': Κίτρινη κάρτα στον Πλιάτσικα για μαρκάρισμα στον αρχηγό του Αιολικού Μπορούς.

17:55

Κακό το παιχνίδι αφού σίγουρα η δυνατή βροχή δυσκολεύει απίστευτα το έργο των παικτών των δύο ομάδων.

17:51

Υπό δυνατή βροχή η αναμέτρηση στην Μυτιλήνη.

17:47

30': Φάουλ κερδίζει ο Ρόμανιτς λίγο έξω από την περιοχή του Αιολικού το εκτελεί ο Σάλιακας η μπάλα πάνω από την εστία.

17:45

28': Εκτελεί ο Τιρόνε το φάουλ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Σφύρλα.

17:44

27': Κίτρινη κάρτα στον Κρητικό για φάουλ στον Ασίγκμπα.

17:37

20 λεπτά στην αναμέτρηση η Λαμία προηγείται με 0-1 του Αιολικού.

17:33

Στην πρώτη της ουσιαστική φάση η Λαμία ανοίγει το σκορ μετά από ωραία προσπάθεια των Τουράμ, Ρόμανιτς. Ο πρώτος με τακουνάκι πασάρει στο δεύτερο και εκείνος με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σφύρλα για το 0-1.

17:32

15': ΓΚΟΛ για την Λαμία!

17:27

10': Πρώτη απόπειρα της Λαμίας για να απειλήσει τα καρέ του Αιολικού με τον Ρόμανιτς να σεντράρει, όμως ο Σφύρλας βγαίνει και "καθαρίζει" την φάση.

17:24

7': Πρώτη κίτρινη στο ματς νωρίς νωρίς και την αντικρίζει ο Τσομπανέλλης του Αιολικού.

17:22

5': Πρώτη τελική στο ματς για τον Αιολικό με τον Κατσίκη να πασάρει στον Μπουρούς, αυτός σουτάρει για να μπλοκάρει την μπάλα ο Θεοδωρόπουλος.

17:20

Αξίζει να σημειωθεί ότι στις φανέλες των παικτών του Αιολικού δεν αναγράφονται τα ονόματα των ποδοσφαιριστών.

17:18

1': Έναρξη της αναμέτρησης.