2
20:40

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:39

ΠΑΟΚ και Άρης αναδεικνύονται ισόπαλοι 2-2, με τους γηπεδούχους να γλιτώνουν την ήττα στο 97'!

20:39

Λήξη του αγώνα.

20:38

Ο Μίσιτς πιάνει ένα διαγώνιο σουτ στην κίνηση και γράφει το 2-2.

20:36

90+6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:36

90+5': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ σε κεφαλιά του Μπίσεσβαρ και στην επαναφορά ο Έμαν αποκρούει το σουτ του Βαρέλα.

20:34

90+3': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, σε νέο κόρνερ ο Έμαν που δεν αποφέρει κάτι.

20:31

Επτά λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:31

«Βαριά βαριά του ΠΑΟΚ η φανέλα», φωνάζουν οι οπαδοί του ΠΑΟΚ.

20:29

88': Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια.

20:28

Ο Ματίγια αιφνιδιάζει στην κλειστή γωνία τον Πασχαλάκη με δεξί σουτ και κάνει το 1-2.

20:27

87': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:25

86': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Φετφατζίδης, μέσα ο Σόουζα.

20:25

85': Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν.

20:24

83': Σουτ του Κρέσπο, ελέγχει ο Έμαν την πορεία της μπάλας που περνά άουτ.

20:21

80': Πιέζει ο ΠΑΟΚ, αμύνονται μαζικά οι φιλοξενούμενοι.

20:19

78': Κίτρινη κάρτα στον Ιντέγιε.

20:18

77': Μονοκόμματο σουτ του Μίσιτς, ο Έμαν κάνει εντυπωσιακή επέμβαση.

20:16

75': Σουτ του Λάρσον, πολύ άστοχο.

20:12

71': Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη στον Σάσα για ένα μαρκάρισμα στον Γιαννούλη. Με δέκα παίκτες και ο Άρης.

20:10

70': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σφιντέρσκι αντί Άκπομ.

20:09

69': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης πασάρει στον Ιντέγιε ο οποίος πλασάρει από τη γωνία της μικρής περιοχής αλλά ο Πασχαλάκης του λέει «όχι».

20:07

67': Δεύτερη κίτρινη στον Μάτος για ένα μαρκάρισμα στον Λάρσον και αποβολή. Με 10 παίκτες συνεχίζει ο ΠΑΟΚ.

20:06

65': Σουτ από τον Μίσιτς, αποκρούει με τα πόδια ο Έμαν σε κόρνερ που περνά χωρίς κάποιο όφελος.

20:05

64': Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός γηπέδου ο Γκάμα, μπαίνει ο Λάρσον.

20:05

64': Κίτρινη κάρτα στον Γκάμα.

20:03

63': Εκτελεί απευθείας ο Ματίγια, στο τείχος και κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:01

62': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Άρη, στον άξονα και στην ευθεία της εστίας. Δέχεται και κίτρινη κάρτα ο Μίσιτς.

19:58

58': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ελ Καντουρί αντί Ζαμπά.

19:52

51': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, απομακρύνει με τις γροθιές ο Έμαν.

19:47

47': Σουτ του Μίσιτς από το ημικύκλιο, άουτ.

19:46

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

19:44

Αναγκαστική αλλαγή τερματοφύλακα για τον Άρη. Έξω ο Κουέστα, μέσα ο Έμαν.

19:26

ΠΑΟΚ και Άρης πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 1-1. Δύο γκολ στο ξεκίνημα και από εκεί πέρα τίποτα το σπουδαίο στην Τούμπα...

19:26

19:21

Δεν υπάρχει γκολ, μένει το 1-1.

19:20

Περιμένουμε να δούμε τι θα πει το VAR.

19:19

45+2': Σκοράρει με τον Μάτος ο ΠΑΟΚ αλλά το γκολ ακυρώνεται. Ήταν εκτεθειμένος ο Μπίσεσβαρ που προηγουμένως είχε στείλει τη μπάλα στο δοκάρι.

19:18

45+1': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:17

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:14

42': Ο Ζαμπά δέχεται την κάθετη, εκτελεί μέσα από την περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:10

38': Κίτρινη κάρτα στον Σάσα.

19:07

35': Τεχνικό σουτ του Μπίσεσβαρ, άστοχο.

19:05

33': Κακό παιχνίδι, με πολλές διακοπές στην Τούμπα.

19:03

31': Κίτρινη κάρτα στον Άκπομ.

19:01

30': Κίτρινη κάρτα στον Μάτος.

18:59

Συνεχίζεται το ματς μετά από περίπου ένα δίλεπτο.

18:56

24': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί στον ώμο ο Κουέστα και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

18:50

18': Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί για διαμαρτυρία.

18:45

15': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας έχει πρόβλημα τραυματισμού και παραχωρεί τη θέση του στον Λημνιό.

18:43

10': Σουτ του Φετφατζίδη, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης με διπλή προσπάθεια.

18:38

Εκτελεί το κόρνερ ο Μίσιτς και ο Μάτος στο πρώτο δοκάρι με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

18:38

6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:38

6': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

18:36

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Φετφατζίδη που κάνει το γύρισμα από το αριστερά και ο Ιντέγιε με σουτ γράφει το 0-1.

18:36

4': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

18:32

18:28

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες τω δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:23

Στην αντίπερα όχθη, οι «κίτρινοι» έχουν 4 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική επιβλήθηκαν με το ευρύ 4-0 του Παναθηναϊκού στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

18:19

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» μετρά τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και προέρχεται από το «διπλό» (2-3) επί του Ατρόμητου.

18:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη, για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Μίσιτς, Ντόουγκλας Αουγκούστο, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Άκπομ
Αναπ: Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Στοχ, Σφιντέρσκι
ΑΡΗΣ
Κουέστα, Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ρόουζ, Κόρχουτ, Ματίγια, Σάσα, Φετφατζίδης, Γκάμα, Ντιγκινί, Ιντέγιε
Αναπ: Έμαν, Δεληζήσης, Ντουάρτε, Λάρσον, Μαρτίνες, Τόνσο, Σόουζα
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδ/σου) Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Μπαλτάς (Αχαΐας) 4ος: Καραντώνης (Ημαθίας) VAR: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) AVAR: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)