3
22:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:59

Η Τραμπζονσπόρ κερδίζει 1-3 την τραγική ΑΕΚ και κάνει μεγάλο βήμα πρόκρισης στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

22:59

Λληξη του αγώνα.

22:52

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:50

89': Κίτρινη κάρτα στον Παουλίνιο.

22:49

89': Ευκαιρία για την Τραμπζονσπόρ, με το διαγώνιο πλασέ του Νόβακ να περνά λίγο έξω.

22:44

83': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιακουμάκης αντί Ολιβέιρα.

22:37

77': Δευτερή αλλαγή για την Τραμπζονσπόρ. Σέρλοθ αντί Ερντογάν.

22:36

77': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ζεράλδες γίνεται κάτοχος της μπάλας σε καλή θέση μέσα στην περιοχή, σουτάρει αλλά νικιέται από τον Τσακίρ!

22:34

73': Διαγώνιο σουτ του Λιβάγια, μόλις άουτ.

22:32

73': Αλλαγή για την Τραμπζονσπόρ. Έξω ο Νουακέμε, μέσα ο Ντονίς.

22:31

Υπέροχη κάθετη του Ομούρ στον Εκουμπάν που δεν αστοχεί στο τετ α τετ με τον Μπάρκα, 1-3.

22:31

70': ΓΚΟΛ για την ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ!

22:29

69': Κακή η εικόνα της ΑΕΚ και στο δεύτερο ημίχρονο. Αγκομαχάει να περάσει το κέντρο...

22:24

65': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Βέρντε ο Ζεράλδες.

22:23

63': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Κρίστιτσιτς αντί Σιμάο.

22:15

54': Σουτ του Λιβάγια έξω από την περιοχή και αριστερά, μαζεύει με διπλή προσπάθεια ο Τσακίρ.

22:06

21:48

Η Τραμπζονσπόρ κερδίζει με 1-2 την ΑΕΚ. Πολύ ανώτεροι οι Τούρκοι, προηγούνται δίκαια...

21:48

21:46

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:46

45': Ο Σέρλοθ βγαίνει τετ α τετ με τον Μπάρκα, πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ της ΑΕΚ αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:44

Εκτελεί το κόρνερ ο Σόσα, ο Εκουμπάν πηδάει μόνος του στη μικρή περιοχή και με κεφαλιά κάνει το 1-2.

21:44

44': ΓΚΟΛ για την Τραμπζονσπόρ.

21:43

41': Κόρνερ για την Τραμπζονσπόρ από τα αριστερά.

21:40

Πολλά λάθη η ΑΕΚ στο κέντρο... Υπάρχουν στιγμές που οι παίκτες της δεν μπορούν να αλλάξουν τρίτη μπαλιά.

21:38

38': Σουτ του Λιβάγια έξω από την περιοχή και αρκετά δεξιά, έξω από το απέναντι δοκάρι.

21:34

34': Κόρνερ για την Τραμπζονσπόρ από τα δεξιά, τίποτα.

21:32

32': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, διώχνει με τη γροθιά ο Τσακίρ.

21:29

Εκτελείται το κόρνερ, ο Νουακέμε πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα χτυπά στον Νόβακ και στη συνέχεια καταλήγει στον αφύλαχτο Εκουμπάν που εξ επαφής σκοράρει για το 1-1.

21:28

28': ΓΚΟΛ για την ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ!

21:28

28': Κόρνερ για την Τραμπζονσπόρ από τα δεξιά.

21:24

Εκτελεί με δύναμη το πέναλτι ο Σόσα, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

21:23

Ο Νόβακ «τσιμπάει» τη μπάλα, ο Βράνιες βάζει το πόδι αλλά δεν τον βρίσκει και εκείνος πέφτει. Δεν υπάρχει παράβαση. Είδε και κίτρινη ο στόπερ της ΑΕΚ.

21:22

22': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ!

21:20

20': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα, ο Μάνταλος κάνει... φαρμακερή σέντρα αλλά οι Τούρκοι διώχνουν.

21:17

17': Ευκαιρία για την Τραμπζονσπόρ. Ο Εκουμπάν φεύγει στην κόντρα, μπαίνει στην περιοχή, πιεζόμενος ωραία από τον Λόπες, σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

21:15

15': Σύρτο σουτ του Λιβάγια από το ημικύκλιο, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσακίρ.

21:13

13': Κόρνερ για την Τραμπζονσπόρ από τα δεξιά, περνά δίχως κάποιο όφελος.

21:13

12': Παράλληλη μπαλιά του Ομούρ από τα αριστερά, περνάει από όλους η μπάλα.

21:11

11': Ο Λιβάγια πασάρει κάθετα στον Ολιβέιρα, που σουτάρει από θέση μέσα δεξιά αλλά ο Τσακίρ μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

21:07

10': Χαμηλό σουτ του Ομούρ έξω από την περιοχή, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Μπάρκας και αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:04

Ο Λόπες γυρίζει από τα αριστερά στον Λιβάγια που πλασάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι, γράφοντας το 1-0. Βρήκε λίγο τη μπάλα ο Τούργκος γκολκίπερ αλλά δεν μπόρεσε να τη συγκρατήσει.

21:04

4': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:03

3': Ο Λιβάγια στοπάρει και κάνει το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα κοντράρει και βγαίνει κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

21:01

1': Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια.

21:01

1': Ξεκινάει το ματς.

20:57

Τώρα κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων.

20:49

Οι παίκτες των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν την προθέρμανση και έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

20:40

Ευχάριστη νότα αποτελεί η παρουσία περίπου 100 παιδιών στις θέσεις κάτω από τα δημοσιογραφικά.

20:38

Το παιχνιδι διεξάγεται χωρίς την παρουσία οπαδών καθώς η Ένωση εκτίει τη δεύτερη και τελευταία ποινή κεκλεισμένων των θυρών, που «κουβαλά» από την περσινή σεζόν.

20:36

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας από το ΟΑΚΑ! Είμαι ο Σταύρος Ιωαννάτος και μαζί θα παρακολουθήσουμε την πρώτη αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ, για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μπάρκας, Παουλίνιο, Βράνιες, Σβάρνας, Λόπες, Σιμόες, Σιμάο, Βέρντε, Μάνταλος, Λιβάγια, Ολιβέιρα
Αναπ: Αθανασιάδης, Μπακάκης, Οικονόμου, Κρίστιτσιτς, Γιακουμάκης, Ζεράλδες, Γαλανόπουλος
Τσακίρ, Περέιρα, Τουρκμέν, Χοσεϊνί, Νόβακ, Παρμάκ, Σόσα, Ομούρ, Εκουμπάν, Νουακέμε, Σέρλοθ
Αναπ: Καρντεσλέρ, Ντονίς, Μίκελ, Ιβανίλντο, Σαρί, Ερντογάν, Καμπί
Ρέφερι: Ντάνιελ Ζίμπερτ (Γερμανία) Βοηθοί: Ράφαελ Φόλτιν (Γερμανία), Γιαν Ζάιντελ (Γερμανία) 4ος: Σέρεν Στορκς (Γερμανία)