2
23:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:57

Η Λίβερπουλ κερδίζει με 2-0 την Τότεναμ και κατακτά το Τσάμπιονς Λιγκ, μετά από 14 χρόνια.

23:56

Λήξη του αγώνα.

23:55

Και τώρα το «You'll Never Walk Alone» από τους φίλους της Λίβερπουλ.

23:54

90+3': Ο Σον προσποιείται και εκτελεί από μέσα αριστερά, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Άλισον που δεν αποφέρει κάτι.

23:53

90+2': Κόρνερ για την Τότεναμ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:52

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:51

90': Τρίτη αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Μανέ βγαίνει, ο Γκόμεζ μπαίνει.

23:49

Ο Αλεξάντερ-Άρνολντ εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Ορίγκι με την παρέμβαση του Μάτιπ και ο Βέλγος φορ με άψογο πλασέ στην απέναντι γωνία γράφει το 0-2.

23:48

87': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:47

86': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα δεξιά.

23:46

85': Ευκαιρία για την Τότεναμ. Ο Έρικσεν εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από τα όρια της πλάγιας γραμμής της περιοχής και αριστερά, αποκρούει σε κόρνερ ο Άλισον αλλά αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:43

82': Τρίτη αλλαγή τη Λίβερπουλ. Έξω ο Άλι, μέσα ο Γιορέντε.

23:41

80': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τη Τότεναμ. Μακρινό σουτ του Σον, αποκρούει ο Άλισον και στην εξέλιξη της φάσης το ο Λούκας Μόουρα με το μυτάκι από το ύψος του πέναλτι δεν μπορεί να νικήσει τον γκολκίπερ της Λίβερπουλ.

23:40

79': Ευκαιρία για την Τότεναμ. Ο Τρίπιερ σεντράρει από τα δεξιά, ο Άλι νικά τον Μάτιπ αλλά η κεφαλιά του περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:36

75': Κόρνερ για την Τότεναμ από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

23:35

74': Αλλαγή για την Τότεναμ. Ντάιερ αντί Σισοκό.

23:34

73': Φαλτσαριστό σουτ του Άλι μέσα από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Άλισον.

23:30

69': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Σαλάχ δίνει στον Μίλνερ που κάνει ένα συρτό σουτ από τα όρια της περιοχής, ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γιορίς η μπάλα.

23:28

67': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα δεξιά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Σον.

23:26

66': Αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Γουίνκς παραχωρεί τη θέση του στον Λούκας Μόουρα.

23:23

62': Δεύτερη αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Μίλνερ αντί Βαϊνάλντουμ.

23:22

60': Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η Τότεναμ.

23:19

58': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Έξω ο Φιρμίνο, μέσα ο Ορίγκι.

23:18

57': Κόρνερ για την Τότεναμ από τα δεξιά, νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά, κεφαλιά του Φερτόνχεν πάνω από τα δοκάρια.

23:18

Συνεχίζεται στο λεπτό το παιχνίδι.

23:16

56': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Ρόουζ.

23:14

53': Σουτ του Φαμπίνιο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κόντρα στον Γουίνκς και ο Γιορίς μπλοκάρει.

23:12

51': Οφσάιντ ο Σον, σωστή υπόδειξη.

23:07

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος του τελικού.

22:50

Η Λίβερπουλ προηγείται με 1-0, με το πέναλτι του Σαλάχ από το 2'.

22:49

22:48

45+1': Ο Έρικσεν κάνει το σουτ από το ημικύκλιο, πάνω από τα δοκάρια.

22:47

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:44

42': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα δεξιά, σουτ του Σαλάχ κόντρα και νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

22:41

39': Εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, μονοκόμματο σουτ του Σαλάχ εντελώς άστοχο.

22:40

38': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Ρόμπερτσον φεύγει στην κόντρα, κάνει ένα ευθύβολο σουτ έξω από την περιοχή και αριστερά, ο Γιορίς απογειώνεται και διώχνει σε κόρνερ.

22:39

65% - 35% υπέρ της Τότεναμ η κατοχή της μπάλας.

22:36

34': Κόρνερ από τα δεξιά για την Τότεναμ, διώχνει μακριά ο Βαϊνάλντουμ.

22:34

32': Οφσάιντ ο Φιρμίνο, σωστή υπόδειξη.

22:32

30': Προσπαθεί να πιέσει ψηλά η Λίβερπουλ.

22:30

28': Οφσάιντ ο Σον, ήταν οριακά εκτεθειμένος.

22:26

24': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ ξανά από τα αριστερά. Εκτελείται πλασαριστά αλλά δεν αποφέρει ούτε αυτό κάτι.

22:23

21': Σουτ του Σαλάχ, κόντρα και κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

22:21

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

22:21

18': Μικρή διακοπή στο παιχνίδι καθώς μια γυναίκα με μαγιό μπήκε στο γήπεδο!

22:19

17': Καλό μακρινό σουτ του Αλεξάντερ-Άρνολντ, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιορίς η μπάλα.

22:16

15': Κυκλοφορεί τη μπάλα η Τότεναμ.

22:12

10': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:11

10': Σουτ του Σισοκό έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ.

22:07

5': Κόρνερ για την Τότεναμ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:04

Ο Σαλάχ εκτελεί με δύναμη στο κέντρο της εστίας, πέφτει αριστερά ο Γιορίς και μέσα. 0-1 η Λίβερπουλ από νωρίς.

22:04

2': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

22:03

Ο Μανέ κάνει τη σέντρα μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα βρίσκει πρώτα στο κορμί και μετά στο απλωμένο χέρι του Σισοκό και ο Σκόμινα δείχνει την άσπρη βούλα.

22:03

1': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

22:02

1': Ξεκινάει ο τελικός.

22:02

Δακρυσμένος ο Γιορέντε...

22:01

Ενός λεπτού σιγή για τον Χοσέ Αντόνιο Ρέγιες, μέσα σε χειροκροτήματα.

21:57

Και τώρα ώρα για τον ύμνο του Τσάμπιονς Λιγκ. Σε μία διαφορετική εκτέλεση με βιολιά...

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:54

Τελείωσαν το show τους οι Imagine Dragons μέσα σε αποθέωση.

21:54

Λιγότερο από δέκα λεπτά απομένουν για τη σέντρα.

21:48

Ξεκινάει τώρα το τελετουργικό. Στη σκηνή το αγγλικό συγκρότημα Imagine Dragons.

21:44

Πριν από την έναρξη του αγώνα θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή για το θάνατο του Χοσέ Αντόνιο Ρέγιες σε τροχαίο δυστύχημα.

21:41

Κατάμεστο το γήπεδο, φυσικά... Στα λευκά η μία πλευρά του, στα κόκκινα η άλλη.

21:37

Οι «ρεντς» διεκδικούν το έκτο τους τρόπαιο, ενώ οι Λονδρέζοι το παρθενικό τους.

21:33

Το μεγάλο ματς διεξάγεται στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο» της Μαδρίτης έδρα της Ατλέτικο.

21:30

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο τελικός του Τσάμπιονς Λιγκ, ανάμεσα στην Τότεναμ και τη Λίβερπουλ, ξεκινά σε περίπου 30 λεπτά.