Μόνο συγχαρητήρια, βέβαια, αρμόζουν και στον Πλατανιά, που δεν άξιζε σε καμία περίπτωση να χάσει.

Έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους Ηρακλειώτες και το κοντράστ των συναισθημάτων φέρνει τους Χανιώτες να πέφτουν στον αγωνιστικό χώρο...

21:01

Ο ΟΦΗ παραμένει στη Σούπερ Λίγκα, ο Πλατανιάς θα αγωνιστεί στη Σούπερ Λίγκα 2 τη νέα σεζόν.

21:01

90'+8: Λήξη του αγώνα, 3-2.

20:58

90'+6: Κίτρινη στον Νέιρα.

20:57

Ο Ναμπί εκτελεί απευθείας φάουλ από πλάγια αριστερά, δεν αντιδρά σωστά ο Γκοτ στην κλειστή του γωνία, 3-2.

20:57

90'+5: ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:53

O Nίλι σουτάρει, η μπάλα σταματά στον Παπανικολάου, ο οποίος με υπέροχο πλασέ από θέση μέσα αριστερά νικά τον Σωτηρίου στην αριστερή του γωνία, 2-2.

20:52

90'+1: ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

20:52

90'+1: Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:49

88': Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά, Γκατσολάρι αντί Μποσέτι.

20:48

87': Κερδίζει τώρα ένα κόρνερ ο Ναμπί για τον ΟΦΗ, το εκτελεί πλασαριστά με τον Ντίνα και άουτ.

20:48

87': Με 10 εναντίον 10 είναι ο Πλατανιάς αυτός που πιέζει για το 2-2, με τον ΟΦΗ να είναι οπισθοχωρημένος.

20:45

84': Νέα ευκαιρία για τον Πλατανιά, ωραίο σουτ του Νίλι από θέση έξω αριστερά, δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

20:44

83': Κίτρινη στον Μποσέτι για διαμαρτυρία.

20:44

82': Κίτρινη στον Σωτηρίου για καθυστέρηση.

20:43

81': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, γύρισμα του Νίλι από αριστερά, αφύλακτος πιάνει την κεφαλιά ο Λουκίνας, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:41

80': Κίτρινη στον Βαζ.

20:39

77': Παπουτσογιαννόπουλος αντί Ρουσσάκη, δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά.

20:38

77': Κίτρινη στον Νάστο.

20:37

Ο Μπιανκόνι αποβλήθηκε, γιατί απώθησε εκτός φάσης τον Παπάζογλου με δύναμη. Είχε προηγηθεί δευτερόλεπτα πριν η άστοχη κεφαλιά του Μποσέτι σε εκτέλεση φάουλ του Ουές από δεξιά.

20:36

75': Δεύτερη κίτρινη στον Μπιανκόνι και κόκκινη. Με 10 μένει και ο Πλατανιάς! Έξαλλος είναι ο φορ των Χανιωτών.

20:34

73': Λουκίνας αντί Ποζατζίδη, πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά.

20:33

72': Ωραίο σουτ του Μπιανκόνι εκτός περιοχής και δεξιά, ελάχιστα άουτ φεύγει η μπάλα. Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά.

20:32

70': Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη στον Γιακουμάκη, γιατί έβγαλε τη φανέλα στους πανηγυρισμούς του! Με 10 μένει ο ΟΦΗ.

20:30

Ο Νέιρα σκάβει ωραία την μπάλα για τον Γιακουμάκη, που με κοντινό πλασέ στην κίνηση γράφει το 2-1.

20:30

69': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:29

68': Ο Νάστος σκοράρει, είναι όμως σε θέση οφσάιντ, σωστή η υπόδειξη.

20:26

65': Ο Πλατανιάς πιέζει σωστά, πιέζει ψηλά, ο ΟΦΗ δεν μπορεί να κάνει το παιχνίδι του.

20:21

60': Μακρινό σουτ του Νίλι, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα. Καλή στιγμή για τον Πλατανιά.

20:20

59': Ναμπί αντί Σακόρ, Ντίνας αντί Φερέιρα, δύο μαζεμένες αλλαγές για τον ΟΦΗ και τις κλείνει από νωρίς ο Βέρα.

20:16

55': Δυνατό σουτ του Νίλι λίγο έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:14

53': Κίτρινη στον Ουές για φάουλ στον Φερέιρα.

20:13

52': Κίτρινη στον Γιακουμάκη για φάουλ στον Μποσέτι.

20:12

51': Εκτελεί ο Τσαμούρης, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ για τον Πλατανιά, που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:10

49': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Μπιανκόνι για τον Πλατανιά.

20:07

46': Γιακουμάκης αντί Σάσι, πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.