-
4
19:55

19:54

Πολύ καλή εμφάνιση από την ΑΕΚ, που προκρίνεται πανηγυρικά στον τελικό του Κυπέλλου.

19:54

90'+4: Λήξη αγώνα, 0-4.

19:51

90'+1: Ωραίο δυνατό σουτ του Πίτι εκτός περιοχής, δίπλα από το αριστερό δοκάρι περνά η μπάλα.

19:50

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:47

88': Ο Μπογέ έχει τραυματιστεί, κρατά το αριστερό του γόνατο και η ΑΕΚ θα τελειώσει το ματς με 10 παίκτες, αφού έχουν γίνει οι τρεις αλλαγές.

19:42

83': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Ο Σκόνδρας σεντράρει από δεξιά, υπέροχο πλασέ στην κίνηση από τον Πίτι, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα και σκάει πάνω στη γραμμή.

19:39

80': Ωραίο δυνατό σουτ του Μπογέ εντός περιοχής, διώχνει δύσκολα ο Κατσίκας.

19:36

76': Ο Λιβάγια σουτάρει από το ημικύκλιο της περιοχής, σε κόρνερ διώχνει ο Κατσίκας. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:35

76': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Μπότος αντί Κρίστιτσιτς.

19:35

75': Κεφαλιά του Λιβάγια μετά από σέντρα του Γιούση από δεξιά, άουτ.

19:34

75': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτι από πλάγια δεξιά, ο Μπάρκας μπλοκάρει.

19:29

69': Βασιλαντωνόπουλος αντί Ασούμπρε, τρίτη αλλαγή για τη Λαμία.

19:26

67': Γιούσης αντί Μάνταλου, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ.

19:26

Ο Χουλτ σεντράρει από αριστερά, ο Βάντερσον είναι άτυχος και με κεφαλιά σημειώνει αυτογκόλ για το 0-4.

19:25

66': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:18

59': Μπογέ αντί Πόνσε, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

19:17

58': Πίτι αντί Ρόμανιτς, δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία.

19:16

57': Σουτ του Βάντερσον, κοντράρει η μπάλα στον Μπακασέτα και κόρνερ για τη Λαμία, με κακή εκτέλεση από τον Μπερτόλιο.

19:16

56': Κίτρινη στον Μπακάκη για φάουλ στον Καραμάνο.

19:13

Ο Μπακασέτας συνδυάζεται με τον Μάνταλο, σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, κοντράρει η μπάλα στον Σκόνδρα, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Κατσίκας και 0-3.

19:12

53': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:10

51': Κεφαλιά του Σβάρνα μετά από κόρνερ που εκτελεί ο Μπακασέτας, άουτ.

19:05

46': Μπλάζιτς αντί Μπαράλες, πρώτη αλλαγή για τη Λαμία.

19:05

18:48

Η ΑΕΚ ήταν εμφανώς ανώτερη μετά το 20', έβαλε δύο γκολ, είχε δύο δοκάρια έναντι ενός της Λαμίας και σκέφτεται ήδη τον 3ο σερί τελικό κόντρα στον ΠΑΟΚ...

18:47

45'+2: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-2.

18:46

45'+2': Ο Μάνταλος σκοράρει, ο Τζήλος όμως παίρνει τη φάση πάνω του και υποδεικνύει επιθετικό φάουλ του αρχηγού της ΑΕΚ στον Ρόμανιτς.

18:46

45'+1: Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:45

45': Ο Μπερτόλιο εκτελεί κόρνερ από δεξιά, δυνατή κεφαλιά του Αντέτζο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

18:42

Ο Μπακασέτας εκτελεί φάουλ από δεξιά, ο Αντέτζο δεν διώχνει καλά την μπάλα και ο Οικονόμου σε κενή εστία γράφει το 0-2. Ήταν εκτεθειμένος ο Οικονόμου, αλλά ο Τζήλος βάσει κανονισμού έκρινε πως έκανε κακό παίξιμο ο Αντέτζο και συνεπώς δεν είχε σημασία το ότι ο στόπερ της ΑΕΚ βρισκόταν αρχικά σε θέση οφσάιντ.

18:41

41': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:38

38': Συρτό σουτ του Μπακασέτα εκτός περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Κατσίκας.

18:36

36': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια σουτάρει εντός περιοχής και αριστερά, κοντράρει η μπάλα στον Βάντερσον, παίρνει ύψος, χτυπά στο αριστερό δοκάρι, βρίσκει λίγο και στον Κατσίκα και σε κενή εστία ο Πόνσε δεν δυσκολεύεται να ανοίξει το σκορ, 0-1.

18:35

35': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Εξαιρετική η απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπερτόλιο, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και σκάει φανερά εκτός γραμμής.

18:33

33': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Μπερτόλιο για τη Λαμία.

18:33

33': Ο Χουλτ από αριστερά βγαίνει στο τετ α τετ με τον Κατσίκα, θα τον νικήσει ο γκολκίπερ της Λαμίας. Σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ.

18:29

29': Μακρινό σουτ του Ρόμανιτς, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Μπάρκας.

18:28

28': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας συνδυάζεται υπέροχα με τον Λιβάγια και βρίσκει τον Μάνταλο στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας, με περίτεχνο τρόπο σουτάρει ο τελευταίος και η μπάλα στο δεξί δοκάρι.

18:26

26': Κόρνερ για την ΑΕΚ κερδίζει ο Χουλτ, δεν είναι καλή η εκτέλεση του Μάνταλου.

18:24

24': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Σιμόες σεντράρει από δεξιά, ο Πόνσε πιάνει τη δυνατή κεφαλιά, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

18:22

22': Σουτ του Μπερτόλιο εκτός περιοχής, είναι αδύναμο και μπλοκάρει εύκολα ο Μπάρκας.

18:21

21': Κίτρινη στον Σκόνδρα για παρατεταμένο τράβηγμα στον Πόνσε.

18:17

17': Κόρνερ για τη Λαμία παραχωρεί ο Χουλτ, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Μπερτόλιο.

18:16

16': Κίτρινη στον Πόνσε για φάουλ στον Βάντερσον.

18:12

12': Συρτό σουτ του Μπερτόλιο εκτός περιοχής, αρκετά άστοχο.

18:11

11': Ο Ρόμανιτς παραχωρεί κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί πλασαριστά ο Μάνταλος, χάνεται η κατοχή της μπάλας.

18:10

10': Μακρινό σουτ του Σκόνδρα, δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα κι ενώ ο Μπάρκας ήλεγχε την πορεία της.

18:06

6': Γλιτώνει τη δεύτερη κίτρινη ο Μπαράλες για επικίνδυνο παίξιμο στον Σβάρνα.

18:03

3': Κίτρινη στον Μπαράλες για χέρι.

18:01

17:57

Η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

17:52

Υπό βροχή θα ξεκινήσει το παιχνίδι.

17:50

Αρκετός κόσμος στις εξέδρες, παρά το ότι διανύουμε εορταστική περίοδο λόγω Πάσχα.

17:45

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν πρόσφατα και στο πρωτάθλημα, αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στην έδρα των «κυανόλευκων».

17:42

Από την πλευρά τους, οι Φθιώτες ψάχνουν την υπέρβαση για να φτάσουν σε μια ιστορική πρόκριση.

17:41

Στο ΔΑΚ η Ένωση καλείται να υπερασπιστεί το 2-0 του πρώτου αγώνα για να βρεθεί στον τελικό.

17:40

Καλησπέρα σας, ο αγώνας της Λαμίας με την ΑΕΚ για τους ημιτελικούς του Κυπέλλου Ελλάδας ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

ΛΑΜΙΑ
Κατσίκας, Ρόμανιτς, Βάντερσον, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Σκόνδρας, Μπεχαράνο, Καραμάνος, Ασούμπρε, Μπεχαράνο, Μπαράλες.
Αναπ: Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Καρυπίδης, Μπλάζιτς, Πίτι, Τομάς, Κωστίκας.
Mπάρκας, Μπακάκης, Χουλτ, Σβάρνας, Οικονόμου, Σιμόες, Κρίστιτσιτς, Μπακασέτας, Μάνταλος, Λιβάγια, Πόνσε.
Αναπ: Τσιντώτας, Γκάλο, Γαλανόπουλος, Μπότος, Γιούσης, Άλεφ, Μπογέ.
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας). Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής). 4ος: Κουμπαράκης (Θράκης).