0
20:38

ΤΕΛΙΚΟ στο Αίγιο. Τεράστια νίκη ο Παναιγιάλειος 4-0 την Παναχαϊκή

20:34

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

20:33

Και στον Κοιλιάρα! Για δυνατό μαρκάρισμα...

20:33

89': Κίτρινη βλέπει ο Χρυσοφάκης για χέρι

20:30

86': Κάρτα βλέπει ο άσος της Παναχαϊκής

20:29

Νεύρα ανάμεσα στον Κιάσσο και τον Γκοτσούλιας

20:28

84': Τρίτη αλλαγή και για τον Παναιγιάλειο. Εκτός ο Ουρτάδο, μέσα ο Παπαδόπουλος

20:25

81': Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Στο ματς περνά ο Σταμόγιαννος, έξω ο Ατματζίδης

20:25

80': Κάρτα στον Μπούνα

20:24

Ο Ουρτάδο βγαίνει εύκολα φάτσα με τον Λαμπάκη, τον πλασάρει ψύχραιμα και το 4-0 είναι γεγονός

20:24

79': ΓΚΟΛ, 4-0!!

20:22

Η Παναχαϊκή μετά το δεύτερο γκολ πέταξε λευκή πετσέτα και προσπαθεί να κρατήσει το σκορ τουλάχιστον στο 3-0

20:22

77': Σουτ του Χρυσοφάκη, ο Λαμπάκης δύσκολα διώχνει!

20:22

Ψάχνει και τέταρτο τέρμα ο Παναιγιάλειος

20:21

76': Μακρινό σουτ του Κοιλιάρα, άουτ η μπάλα

20:19

Λάθος γύρισμα του Κωστόπουλου, ο Χρυσοφάκης βγαίνει φάτσα με τον Λαμπάκη, προτιμά όμως να σιγουρέψει το γκολ, πασάρει διπλα στον Ατματζίδη και εκείνος σε κενό τέρμα με πλασέ κάνει το 3-0

20:18

74': ΓΚΟΛ, 3-0 ο ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ!

20:16

72': Σουτ του Κοιλιάρα, ο Λαμπάκης διώχνει δύσκολα με τα πόδια, ο Μπούνας παίρνει το ριμπάουντ αλλά αστοχεί από την μικρή περιοχή

20:06

62': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Παναχαϊκή. Εκτός ο Λίτσης, μέσα ο Αποστολόπουλος

20:06

62': Μακρινό σουτ του Βιγιαφάνε, δεν ανησυχεί ο Ανδρούτσος

20:04

60': Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Στην θέση του Μπουρλάκη περνά ο Χρυσοφάκης

20:01

57': Κάρτα στον Ανδρούτσο για κθυστέρηση

19:58

Ξεκινά και πάλι το ματς, προσπαθεί να αντιδράσει η Παναχαϊκή μετά το δεύτερο γκολ που δέχτηκε

19:57

Μικρή διακοπή στο ματς για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα που έχουν ανάψει οι φίλοι των γηπεδούχων

19:52

Ωραία σέντρα του Μπούνα από δεξιά, ο Μπουρλάκης αποφεύγει υπέροχα τον αντίπαλο του και με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή γράφει το 2-0

19:51

48': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ

19:50

Να θυμίσουμε πως για την Παναχαϊκή έχει αποβληθεί από τον πάγκο του ο Παπαδόπουλος

19:49

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο στο Αίγιο

19:49

Πλέον βρίσκεται στο νοσοκομείο του Αιγίου για να κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις

19:49

Οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν πως γύρισε η γλώσσα του Πλέγα ωστόσο η γρήγορη επέμβαση των γιατρών ήταν καταλυτική για να βρει και πάλι ο παίκτης της Παναχαϊκής τις αισθήσεις του

19:33

Όσον αφορά τον Πλέγα το θετικό είναι ότι έχει τις αισθήσεις του. Το αρνητικό είναι ότι αποχωρεί με το ασθενοφόρο λογικά για το νοσοκομείο, ίσως για να κάνει κάποιες εξετάσεις. Ο 17χρονος παίκτης της Παναχαϊκης να θυμίσουμε πως χτύπησε (μάλλον στο κεφάλι και στα πλευρά) σε μια μονομαχία με αντίπαλο του

19:33

Ο Παναιγιάλειος 1-0 με το γκολ του Μπούνα

19:32

Ημίχρονο στο Αίγιο

19:31

Ο λόγος που αποβλήθηκε ο τεχνικός της Παναχαϊκής είναι γιατί εξύβρισε τους διαιτητές

19:31

Ο Πλέγας θα γίνει αλλαγή. Στην θέση του περνά ο Ντα Κόστα

19:30

Αποβλήθηκε ο Παπαδόπουλος

19:30

Μεγάλη ένταση με τον προπονητή της Παναχαϊκής Νίκο Παπαδόπουλο και τον διαιτητή!

19:29

Ευτυχώς όλα καλά με τον Πλέγα, που έχει σηκωθεί, να δούμε βέβαια αν μπορεί να συνεχίσει

19:28

Από την σύγκρουση του με τον Μπούνα τραυματίστηκε ο Πλέγας

19:27

Φαίνεται να είναι σοβαρό

19:27

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο, με τον Πλέγα να βρίσκεται στο έδαφος αντιμετωπίζοντας πρόβλημα τραυματισού

19:26

43': Κεραυνός του Φατιόν, ο Ανδρούτσος δύσκολα σε κόρνερ

19:24

40': Κάρτα στον Βιγιαφάνε για διαμαρτυρία

19:23

Οι πανηγυρισμοί στο γκολ του Μπούνα ήταν τόσο έντονες που έφερε μέχρι και λιποθυμίες! Ευτυχώς, ο οπαδός του Παναιγιάλειου που λιποθύμησε είναι καλά...

19:23

Ευκαιρία για τους Πατρινούς που ψάχνουν την αντίδραση μετά το 1-0

19:22

39': Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Πλέγας πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα χτυπά στην πλάτη του Βαγγελόπουλου και φεύγει άουτ

19:22

Κόρνερ κερδίζει η Παναχαϊκή

19:21

Και το γήπεδο παίρνει ''φωτιά'' στο Αίγιο!

19:20

Κακό διώξιμο του Λαμπάκη, η μπάλα φτάνει στον Μπούνα ο οποίος πιάνει ένα δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχη, κρεμά τον αντίπαλο γκολκίπερ και γράφει το 1-0

19:20

Μπούνας ο σκόρερ με το 6ο φετινό του γκολ

19:19

36': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ!

19:19

Πράγματι, αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Μπαλού

19:18

35': Αλλαγή για την Παναχαϊκή, μάλλον αναγκαστική. Εκτός ο Μπαλού, μέσα ο Φούφουλας

19:18

Περνά ανεκμετάλλευτο

19:17

33': Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο με σουτ του Κοιλιάρα, κόρνερ η μπάλα

19:17

Το γκολ έχει ακυρωθεί για φάουλ από παίκτη της Παναχαϊκής

19:16

32': Κάρτα στον Ουρτάδο

19:11

27': Υπέροχη ενέργεια του Ουρτάδο που περνά τον αντίπαλο του, σουτάρει έξω από την μεγάλη περιοχή, δύσκολα ο Λαμπάκης διώχνει με τα πόδια

19:07

23': Κάρτα βλέπει ο Πάτο προφανώς για διαμαρτυρία

19:07

Μισό ημίχρονο στο Αίγιο, πάντα ίδιο το σκηνικο, με πολλά λάθη στην μεσαία γραμμή

19:03

9 φάουλ σε 18 λεπτά στο Αίγιο, δείγμα της εικόνας του αγώνα

19:03

Για μαρκάρισμα στον Φατιόν αυτή η κάρτα

19:02

17': Δεύτερη κάρτα στο ματς, την βλέπει ο Ατματζίδης για λογαριασμό του Παναιγιαλείου

18:59

Πρώτο τέταρτο στο Αίγιο, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες, που έχουν μεγάλη νευρικότητα στο παιχνίδι τους

18:57

13': Ο Μπούνας ''σπάει'' την μπάλα προς τα πίσω στον Κοιλιάρα, αυτος σουτάρει αλλά αστοχεί

18:53

Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή

18:53

9': Γυριστή κεφαλιά του Κωστόπουλου μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα καταλήγει άουτ

18:51

Ξεκινά και πάλι το ματς

18:51

Μικρή διακοπή στο ματς για ένα λέιζερ που σημαδεύει τον Λαμπάκη

18:49

5': Καλή ενέργεια του Ακπαρίδη, η μπάλα φεύγει άουτ ωστόσο

18:49

5': Ο Κοιλιάρας το εκτελεί, απομακρύνουν οι Πατρινοί

18:48

Πρώτο κόρνερ στο ματς είναι για τους γηπεδούχους

18:47

2': Κάρτα στον Φατιόν που άνοιξε διάλογο με τον πάγκο του Παναιγιαλείου

18:46

Στο Αίγιο τις προηγούμενες ώρες έπεσε αρκετή βροχή ωστόσο ο αγωνιστικός χώρος δείχνει σε καλή κατάσταση

18:44

1': Ξεκίνησε το ματς

18:44

Συνολικά, περίπου 4.000 φίλαθλοι βρίσκονται στο γήπεδο του Αιγίου για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση

18:43

Σε μια γωνιά του γηπέδου υπάρχουν και ορισμένοι φίλοι της Παναχαϊκής

18:42

Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα από τους φίλους του Παναιγιαλειου, αν έλειπαν και όσα παρατράγουδα έγιναν πριν όλα θα ήταν ιδανικά

18:41

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στο Αίγιο

18:41

Οι δύο ομάδες μαζί με τους διαιτητές κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

18:09

Η επίσημη ενημέρωση λοιπόν είναι πως το ντέρμπι ξεκινά ΚΑΝΟΝΙΚΑ στις 18.45

18:09

Εννοείται πως η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική μέχρι πριν λίγα λεπτά, ωστόσο τα πράγματα αυτή την στιγμή είναι καλύτερα

18:08

Το γήπεδο έχει πολύ κόσμο ωστόσο η ατμόσφαιρα έχει χαλάσει ήδη με τα όσα έγιναν, ενώ έγινε χρήση χημικών (δακρυγόνων) από τις δυνάμεις των ΜΑΤ προκειμένου να ηρεμήσει η κατάσταση

18:05

Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα βρισκόμασταν στο πέμπτο λεπτό του αγώνα. Τα όσα έγιναν ωστόσο έξω από το γήπεδο όπου το πούλμαν της Παναχαϊκής δέχθηκε επίθεση από οπαδούς του Παναιγιάλειου και εγκλωβίστηκε για σχεδόν μία ώρα ανάγκασαν τον διαιτητή να ορίσει την σέντρα για τις 18.45

Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Ακπαρίδης, Γκοτσούλιας, Ιωάννου, Ουρτάδο, Κοιλιάρας, Νάστος, Μπουρλάκης, Μπούνας, Ατματζίδης.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Λαμπάκης, Λίτσης, Κωστόπουλος, Χιντζίδης, Βαγγελόπουλος, Πλέγας, Κιάσσος, Μπαλού, Πάτο, Φατιόν, Βιγιαφάνε.
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου). Βοηθοί: Κουράκης, Νικολακάκης (Ηρακλείου). 4ος: Ζαραβίνος (Αθηνών)