5
-
0
21:21

5-0 ο ΠΑΟΚ τον ΟΦΗ, με τους Θεσσαλονικείς να δείχνουν δύο πρόσωπα. Ήταν κακοί στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη ανέβασαν ρυθμούς και μετέτρεψαν μια αγχωτική νίκη σε... περίπατο

21:21

Τελικό στην Τούμπα

21:18

Τελευταίες στιγμές στην Τούμπα

21:13

Κάτσε και Μαντούρο άλλαξαν την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Ολλανδός με ωραίο πλασέ γράφει το 5-0!

21:13

86': Κι άλλο γκολ ο ΠΑΟΚ!

21:12

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο στην Τούμπα

21:10

Καταιγιστικός ο ΠΑΟΚ στην επανάληψη, με τον ΟΦΗ να έχει πολλά αμυντικά κενά και να κάνει ακόμα περισσότερα λάθη

21:08

Ντεμπούτο με γκολ στην Τούμπα και για τον Χούσεν! Λάθος στην άμυνα του ΟΦΗ, ο Ολλανδός μπήκε από πλάγια, σούταρε δυνατά και νίκησε τον Φερνάντεζ

21:08

80': ΓΚΟΛ, 4-0!

21:04

76': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο ΠΑΟΚ. Στην θέση του Αθανασιάδη πέρασε ο Χούσεν

21:03

76': Αλλαγή για τον ΟΦΗ, η δεύτερη. Στο ματς περνά ο Σίσιτς, εκτός ο Μπούρμπος

21:02

Ετοιμάζει και Χούσεν ο Στέφενς

21:02

Αποθέωση για τον Ισραηλινό μέσο στο ντεμπούτο του στην Τούμπα

21:01

Ο Αθανασιάδης βρίσκει στην αντεπίθεση τον Νάτχο και αυτός με εξαιρετικό αριστερό πλασέ νικά τον Φερνάντεζ

21:01

74': ΓΚΟΛ, 3-0 ο ΠΑΟΚ

20:59

Μετά και το δεύτερο γκολ ο ρυθμός στην Τούμπα έχει πέσει

20:59

70': Νέα αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, μέσα ο Νάτχο, έξω ο Βούκιτς

20:57

Μετά το ριπλέι φάνηκε πως η μπάλα έφτασε στον ''Σάλπι'' από αμυντικό. Άρα δεν υπάρχει κανένα οφ σάιντ, καθαρό το γκολ του ΠΑΟΚ

20:52

64': Αλλαγή κάνει και ο ΠΑΟΚ. Εκτός ο Νίνης, μέσα ο Λούκας Πέρεθ

20:50

62': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στο ματς περνά ο Ροβίθης, έξω ο Βερόν

20:49

Ο Μαντούρο σουτάρει, η μπάλα φτάνει στον Αθανασιάδη, αυτός βρίσκει τον Σαλπιγγίδη μετά από κόντρα σε αμυντικό και αυτός με πλασέ κάνει το 2-0

20:48

61': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 2-0!

20:48

Μια ώρα αγώνα στην Τιούμπα, ο ΠΑΟΚ πάντα μπροστά στο σκορ με 1-0, με το γκολ του Αθανασιάδη

20:41

54': Κάρτα στον Μιλιάζες για μαρκάρισμα στον Σαλπιγγίδη

20:41

53': Αντεπίθεση με τον Αθανασιάδη ο οποίος σουτάρει, ο Φερνάντεζ απομακρύνει

20:40

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

20:38

50': Κάρτα στον Σκόνδρα για μαρκάρισμα στον Ζε Εντουάρντο

20:37

Με ράμματα και γάζα στο κεφάλι θα συνεχίσει ο Μπούρμπος στο μετά έπειτα από χτύπημα που δέχτηκε από τον Λίνο, με το... καλημέρα στην επανάληψη

20:36

49': Εκτελέστηκε, οι αμυντικοί του ΟΦΗ απομακρύνουν

20:32

46': Ξεκινά το δεύτερο μέρος στην Τούμπα

20:18

Κακή εμφάνιση από τους ''ασπρόμαυρους'' της Θεσσαλονίκης, αφού πέρα από το γκολ που πέτυχαν ήταν ακίνδυνοι. Αντίθετα, ο ΟΦΗ στάθηκε καλύτερα, κυκλοφόρησε την μπάλα και είχε δύο, τρεις καλές στιγμές για να ισοφαρίσει

20:17

Έχουμε ημίχρονο στην Τούμπα, 1-0 ο ΠΑΟΚ

20:16

Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος

20:11

Μέτριος ο ΠΑΟΚ σ' αυτό το πρώτο μέρος, δυσκολεύεται να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή του

20:10

Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ που είναι αρκετά επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις

20:10

40': Σέντρα του Μπούρμπου, κεφαλιά του Περογαμβράκη, ο Γλύκος μπλοκάρει!

20:06

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος, ο ρυθμός έχει πέσει

20:03

33': Κίτρινη κάρτα στον Βερόν για μαρκάρισμα στον Μαντούρο

19:57

25': Ο Νίνης εκτελεί, Ο Ζε απομακρύνει

19:57

19:55

24': Ο Περογαμβράκης σουτάρει, μπλοκάρει ο Γλύκος χωρίς πρόβλημα

19:53

Πέρα από το γκολ, ο ΠΑΟΚ δεν έχει δημιουργήσει κάτι άλλο αξιόλογο στο ματς μέχρι τώρα

19:53

22': Μακρινό σουτ του Ζε Εντουάρντο, δεν βρίσκει στόχο

19:53

Μουρμούρα στην εξέδρα, πιέζουν οι Κρητικοί, φτάσαμε στο 20'...

19:47

Ο ΟΦΗ στέκεται καλά, κρατά μπάλα και προσπαθεί να φτάσει με αξιώσεις στα καρέ του ΠΑΟΚ

19:42

Πρώτο δεκάλεπτο στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ μπροστά στο σκορ 1-0 με το γκολ του Αθανασιάδη από το 4'

19:41

9': Σουτ του Μπούρμπου στην κίνηση, η μπάλα περνά πάνω απ' την εστία του Γλύκου

19:39

''Φωνάζουν'' στον ΠΑΟΚ γι αυτή την κίτρινη στον ''Κλάους''

19:39

8': Κάρτα στον Αθανασιάδη για μαρκάρισμα στον Βερόν

19:37

Ο ΠΑΟΚ σκοράρει ουσιαστικά στην πρώτη του ευκαιρία, για να δούμε αν μπορεί να αντιδράσει ο ΟΦΗ

19:36

5': Σουτ από τον Περογαμβράκη, η μπάλα φεύγει έξω

19:35

Ο Νίνης άλλαξε ωραία την μπάλα με τον Λίνο, ο δεύτερος σεντράρει και ο Στέφανος Αθανασιάδης με προβολή νικά τον Φερνάντεζ για το 1-0

19:35

4': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

19:31

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Τούμπα

19:28

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο όλα έτοιμα για την σέντρα

Γλύκος, Λίνο, Τζαβέλλας, Κατσουράνης, Σκόνδρας, Κάτσε, Μαντούρο, Νίνης, Βούκιτς, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης
Αναπ: Γιακουμής, Κίτσιου, Χούσεν, Ινσαουράλδε, Νάτχο, Λάζαρ, Λούκας
ΟΦΗ
Φερνάντεζ, Στάθης, Μιλιάζες, Μπαρέιρο, Τριποτσέρης, Βερόν, Μακρής, Κουτσιανικούλης, Μπούρμπος, Ζε Εντουάρντο, Περογαμβράκης
Αναπ: Αγριμάκης, Μπανούσης, Δαμιανάκης, Μονιάκης, Ντούντου, Ροβίθης, Σίσιτς
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων). Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γκάγκας (Λάρισας). 4ος: Αμπάρκιολης (Καβάλας)