Με την λήξη του αγώνα υπήρξε ένταση ανάμεσα σε Αραβίδη και Κιβρακίδη

Στα προημιτελικά ο Πανιώνιος, επόμενος αντίπαλος ο ΟΦΗ

Τελικό στη Νέα Σμύρνη

21:46

Κακή εκτέλεση, η μπάλα στον Πανιώνιο

21:46

90'+1: Σέντρα του Καρακατσάνη, ο Αυλωνίτης βρίσκει την μπάλα, αυτή περνά κόρνερ

21:45

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

21:43

88': Κίτρινη στον Κιβρακίδη

21:41

86': Ο Κούρντι με υπέροχο γυριστό σουτ γράφει το 3-0

21:41

ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος

21:40

85': Σέντρα από αριστερά, ο Αραβίδης δεν μπορεί να κάνει την προβολή

21:39

84': Τρίτη αλλαγή και για τον Αιγινιακό. Εκτός αγώνα ο Μιτρόφ, μέσα ο Κυνηγόπουλος

21:37

82': Δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά ο Μητρόπουλος, άουτ η μπάλα

21:36

81': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Πανιώνιος, με τον Μπούζα να περνάει στη θέση του Κολοβού

21:32

Απειλεί ο Αιγινιακός που να θυμίσουμε πως ψάνχει ένα γκολ!

21:31

77': Μακρινό σουτ του Μιτρόφ, άουτ η μπάλα!

21:30

76': Κάθετη πάσα στον ξεχασμένο Αραβίδη που δεν είναι οφ σάιντ, πλασάρει ολομόναχος από το ύψος του πέναλτι, ο Τόλιος του λέει όχι!

21:30

Μοναδική ευκαιρία, χαμένη, για τον Πανιώνιο!

21:29

75': Αλλαγή κάνει και ο Αιγινιακός. Στο ματς περνά ο Καρακατσάνης, έξω ο Ζούρκος

21:27

73': Και δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο τραυματίας Κούρος, που βγαίνει με το φορείο, μέσα ο Ζαχαράκης

21:27

Να τονίσουμε βέβαια πως και ο Αιγινιακός παραμένει ''ζωντανός'', αφού με ένα γκολ παίρνει αυτός την πρόκριση

21:26

Κακός ρυθμός στο δεύτερο μέρος, πάντα στο 2-0 ο Πανιώνιος, ένα σκορ που τον στέλνει στα προημιτελικά

21:26

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο

21:25

71': Ο Πανιώνιος βγαίνει στην αντεπίθεση, η μπάλα φτάνει στον Κολοβό, αυτός πλασάρει, αλλά το μόνο που κερδίζει είναι ένα κόρνερ

21:20

66': Κάρτα βλέπει ο Σαμαράς

21:19

65': Καλό, μακρινό, σουτ του Μητρόπουλου, άουτ η μπάλα

21:18

Ο Πανιώνιος κρατά σχετικά εύκολα αυτό το 2-0 που του δίνει την πρόκριση

21:14

60': Κάρτα στον Γκέσιο για ένα κράτημα στον Κούρο

21:12

57': Σέντρα του Κούρου, ο Αραβίδης πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ με το αριστερό, ψηλά η μπάλα

21:10

55': Αλλαγή για τον Αιγινιακό. Στο ματς περνά ο Κουτσοσπύρος, εκτός ο Δεμηρτζόγλου

21:10

55': Άστοχο σουτ του Αραβίδη, άουτ η μπάλα

21:08

54': Εκτέλεση φάουλ του Κολοβού, ο Τόλιος μπλοκάρει σταθερά

21:06

Αποτέλεσμα, να μην υπάρχει ρυθμός...

21:05

Το δεύτερο μέρος έχει ξεκινήσει δυναμικά, με πολλά σκληρά μαρκαρίσματα και αρκετές διακοπές

21:02

Για δυνατό τάκλιν στον Χατζή

21:02

48': Κίτρινη και στον Κούρο

21:01

47': Κάρτα στον Κουλουχέρη για σκληρό μαρκάρισμα

21:01

46': Ξεκινά η επανάληψη

20:59

46': Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο πριν την σέντρα του δευτέρου μέρους. Στην θέση του Λάζνικ που αντιμετωπίζει πρόβλημα ταυματισμού ο Παντίδος

20:59

Επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για την έναρξη της επανάληψης

20:46

Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη, 2-0 ο Πανιώνιος

20:45

45': Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο

20:43

Έχει σκορ πρόκρισης πλέον ο Πανιώνιος που έχει φέρει τα... πάνω κάτω!

20:42

42': Ο Λάζνικ πιάνει ένα υπέροχο σουτ, με το δεξί, έξω από την μεγάλη περιοχή και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τόλιου, αφού πρώτα αυτή χτυπά και στο αριστερό δοκάρι του ανύμπορου να αντιδράσει αντίπαλου γκολκίπερ

20:42

20:41

40': Μακρινό σουτ του Μιτρόφ, δεν ανησυχεί ο Ανέστης

20:38

Δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους

20:34

Αυτό περνά ανελμετάλλευτο για τον Πανιώνιο που αυξάνει και πάλι την πίεση του

20:33

33': Εκτέλεση φάουλ του Λάζνικ, ο Αραβίδης προσπαθεί να μπει στην φάση, ο Σαμαράς διώχνει σε κόρνερ

20:32

32': Κάρτα βλέπει ο Γιαζιτζόγλου για μαρκάρισμα στον Κούρντι

20:31

31': Ο Κουλουχέρης με βαθιά μπαλιά βρίσκει τον Κούρντι στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αυτός σουτάρει δυνατά, ωστόσο ο Τόλιος του λέει όχι

20:27

Συμπληρώσαμε 25 λεπτά αγώνα στη Νέα Σμύρνη

20:27

Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός μετά την επίτευξη του τέρματος, με τον Πανιώνιο να έχει τον απόλυτο έλεγχο

20:21

Συνεχίζεται η πίεση του Πανιωνίου

20:21

20': Επικίνδυνη σέντρα του Λάζνικ, ο Αραβίδης δεν μπορεί να φτάσει στην μπάλα

20:20

Ο Πανιώνιος έχει ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα και πλέον η ψυχολογία είναι με το μέρος του

20:17

17': Λάθος στην άμυνα του Αιγινιακού από τον Σαμαρά, η μπάλα φτάνει στον Αραβίδη, εκείνος περνά κάθετη πάσα στον Γιάννου που αφού αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο, με ωραίο αριστερό σουτ γράφει το 1-0

20:17

20:14

Πρώτο τέταρτο στη Νέα Σμύρνη, πάντα στην επίθεση ο Πανιώνιος που πιέζει

20:11

11': Κάρτα στον Λάζνικ για ένα σπρώξιμο στον Μιτρόφ

20:07

7': Εκτέλεση φάουλ από τον Λάζνικ, η μπάλα περνά από τον Γιάννου που δεν μπορεί να την βρει και φεύγει άουτ

20:05

Πιέζει από το ξεκίνημα ο Πανιώνιος, στο μισό γήπεδο και σε θέση άμυνας ο Αιγινιακός

20:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

19:59

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο, σε λίγα λεπτά η σέντρα

19:57

Η ομάδα που θα περάσει, θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά του Κυπέλλου τον ΟΦΗ που απέκλεισε την Καλλονή

19:56

Λιγοστός ο κόσμος στη Νέα Σμύρνη, ενώ υπάρχουν και μερικοί φίλοι του Αιγινιακού στις εξέδρες

19:56

Να θυμίσουμε πως στο πρώτο ματς ο Αιγινιακός είχε επικρατήσει 1-0

19:55

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στη Νέα Σμύρνη στην ρεβάνς του Πανιωνίου με τον Αιγινιακό για το Κύπελλο

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ανέστης, Κουλουχέρης, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Κούρντι, Μητρόπουλος, Κολοβός, Λάζνικ, Αραβίδης, Γιάννου.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Τόλιος, Κιβρακίδης, Σαμαράς, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Χατζής, Ζούρκος, Δεμηρτζόγλου, Πέντα, Μιτρόφ, Γκέσιος.
Διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου). Βοηθοί: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Παστρωμάς (Δυτικής Αττικής). 4ος: Γιάχος (Χίου)