-
0
17:58

17:58

Εντελώς ακίνδυνος ο Απόλλων, γνώρισε την ήττα μην έχοντας κανένα σχέδιο αντίδρασης μετά το γκολ που δέχτηκε.

17:57

Λήξη αγώνα, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 1-0. Η πρώτη του στο πρωτάθλημα. Δεν ήταν καλός πάντως.

17:55

90'+3: Από φάουλ του Χίλιεμαρκ ο Άτλμαν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:54

90'+2: Από δυνατή εκτέλεση πλαγίου ο Καστιγέχος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:52

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:51

89': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Κακή η εκτέλεση του Μενδρινού.

17:50

88': Κίτρινη στον Κολοβέτσιο.

17:49

87': Καλό σουτ του Χίλιεμαρκ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο έξω. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

17:46

84': Κίτρινη στον Ελμπάζ.

17:45

83': Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί φάουλ, ο Άλτμαν βάζει την προβολή και για λίγο δεν βρίσκει την μπάλα.

17:43

81': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Καλό σουτ του Άλτμαν εκτός περιοχής, λίγο έξω η μπάλα.

17:41

Στο έδαφος ο Άτλμαν, μικρή διακοπή.

17:39

77': Ελμπάζ αντί Αλμπάνη για τον Απόλλωνα.

17:35

73': Μενδρινός αντί Βαλλιάνου για τον Απόλλωνα.

17:35

73': Στη θέση του Κουτρουμπή, που νιώθει ενοχλήσεις, ο Σιλά.

17:33

Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

17:29

66': Τσάβες αντί Μολίνς για τον Παναθηναϊκό.

17:28

64': Ο Λουτσιάνο διαμαρτύρεται για πέναλτι σε πτώση του από μαρκάρισμα του Μπίτζιμιν. Προσπάθησε να το εκβιάσει ο Βραζιλιάνος.

17:24

61': Στη θέση του Σιατραβάνη ο Μάατσεν για τον Απόλλωνα.

17:22

60': Κίτρινη στον Καστιγέχος γιατί δεν σταμάτησε όταν υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.

17:21

59': Κακή η κάθετη του Μπάμπιαρζ για τον Σιατραβάνη.

17:19

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Παναθηναϊκός, αλλά διαδρόμους δεν βρίσκει.

17:16

54': Κίτρινη στον Κοντοέ.

17:14

52': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Λουτσιάνο και Άλτμαν αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο πρώτος πλασάρει από μέσα δεξιά και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

17:13

51': Ο Καστιγέχος εκτελεί απευθείας φάουλ και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

17:11

49': Κίτρινη στον Κουτρουμπή, ο οποίος πήγε με προτεταμένο αγκώνα στον Κονέ.

17:11

Πολλές οι παρατηρήσεις του Μάντζιου προς τους παίκτες του.

17:08

46': Στη θέση του Μουνιέ ο Λουτσιάνο για τον Παναθηναϊκό.

17:08

17:07

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:04

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μουνιέ, ο οποίος πήγε κουτσαίνοντας στον πάγκο.

16:50

16:49

45'+3: Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Ο Βαλλιάνος εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και ο Κουρμπέλης απομακρύνει.

16:47

16:46

45': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Οι "πράσινοι" φεύγουν στην κόντρα, ο Άλτμαν δίνει στον Χίλιεμαρκ, εκείνος σουτάρει από μέσα αριστερά και ο Τσόβιτς αποκρούει με το πόδι.

16:42

41': Καλό σουτ του Χίλιεμαρκ από μακριά, αποκρούει ο Τσόβιτς.

16:41

40': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Μπάμπιαρζ, ο οποίος έφευγε στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων.

16:39

39': Ο Ντάσιος βγάζει τη σέντρα, ο Σιατραβάνης βάζει την προβολή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:35

Έξαλλος ο Μάντζιος με τους παίκτες του που δέχτηκαν γκολ από στημένη φάση.

16:33

Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί κόρνερ, ο Άλτμαν πηδά πολύ ψηλά, νικά κατά κράτος τον Ντάσιο και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Τσόβιτς για το 1-0.

16:33

32': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:29

Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

16:27

26': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Χουλτ βγάζει τη σέντρα, η μπάλα φτάνει στον Χίλιεμαρκ, εκείνος σουτάρει με το αριστερό και αστοχεί.

16:23

Αμύνεται μαζικά ο Απόλλων και αυτό δυσκολεύει τον Παναθηναϊκό.

16:19

Στο έδαφος ο Βαλλιάνος, ο οποίος έπεσε άτσαλα. Προσωρινή διακοπή.

16:19

18': Αδύναμο σουτ εκτός περιοχής από τον Άλτμαν, μπλοκάρει ο Τσόβιτς.

16:17

16': Ωραία ενέργεια από τον Λουντ, άψυχο όμως το σουτ του και ο Τσόβιτς μπλοκάρει εύκολα.

16:14

14': Φιλόδοξη προσπάθεια του Καστιγέχος, ο οποίος δεν γινόταν να νικήσει από τόσο μακριά τον Βλαχοδήμο.

16:11

Αλλαγή ζητάει ο Μουνιέ, ο οποίος χτύπησε σε μία κόντρα προηγουμένως.

16:09

"Αλαφούζο π...λο, π...λο", ακούγεται από τη Θύρα 13. Και ένα εμετικό σύνθημα κατά του Βαγγέλη Μαρινάκη, αλλά και της οικογένειας Βαρδινογιάννη.

16:05

4': Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί φάουλ από πλάγια και η μπάλα απομακρύνεται.

16:02

15:59

Τώρα οι δύο ομάδες και οι διαιτητές κάνουν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο του "Απόστολος Νικολαΐδης", υπό τους ήχους του ύμνου του ΠΑΟ.

15:55

Παρά την απαγόρευση της μετακίνησης από τον υφυπουργό Αθλητισμού Γιώργο Βασιλειάδη (απίστευτη υπερβολή στην προκειμένη περίπτωση), οι Απολλωνιστές δεν άφησαν την ομάδα τους μόνη. Έτσι, με την καλή διάθεση και της ΠΑΕ Παναθηναϊκός βλέπουμε ότι η Θύρα 6 έχει μόνο "κυανόλευκους" φιλάθλους. Τους μετράμε περίπου στους 50 αυτή τη στιγμή.

15:53

Αρκετός κόσμος και μεγάλες ουρές περιμετρικά του γηπέδου έξω από τις θύρες της Λεωφόρου... Κάπου 4.000 μέσα αυτή τη στιγμή και υπολογίστε άλλες 2.000 έξω!

15:52

Πρώτο ματς με κόσμο στις εξέδρες για τους "πράσινους" στην 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, αφού τελείωσε η τιμωρία τους.

15:45

Καλησπέρα σας από τη Λεωφόρο, είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί με τον Αντώνη Τσιράκη θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Απόλλωνα Σμύρνης. Σε περίπου 15 λεπτά η σέντρα.

Βλαχοδήμος, Γιόχανσον, Χουλτ, Κουτρουμπής, Κολοβέτσιος, Χίλιεμαρκ, Κουρμπέλης, Λουντ, Μουνιέ, Άλτμαν, Μολίνς.
Αναπ: Διούδης, Ινσούα, Σιλά, Λουτσιάνο, Τσάβες, Χατζηγιοβάνης, Ευαγγέλου.
Τσόβιτς, Ντάσιος, Βαλλιάνος, Κύργιας, Μπίτζιμιν, Κοντοές, Κονέ, Μπαμπιάρζ, Αλμπάνης, Σιατραβάνης, Καστιγέχος.
Αναπ: Tαϊρης, Μάατσεν, Ελμπάζ, Μάατσι, Μενδρινός, Καλλέργης, Μπαρτολίνι
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Μεϊντάνας (Αχαΐας) Τέταρτος: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)