2
19:54

Τέλος στις Σέρρες, σπουδαία νίκη ο Ηρακλής

19:53

90'+4: Κοκορομαχία των Τσουβαλτσίδη - Σιατραβάνη και κάρτα στον... Ναστέφσκι, ο οποίος βρίσκεται μετά τον τραυματισμό του στον πάγκο, για διαμαρτυρία!

19:52

90'+2': Κάρτα στον Κραγιόπουλο

19:50

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

19:49

89': Κάρτα στον Κοντέων

19:47

Και σε αυτή την περίπτωση, ο διαιτητής Bρακάς θεωρεί το χέρι ακούσιο. Δύο δύσκολες φάσεις που σήκωσαν έντονες διαμαρτυρίες από μεριάς γηπεδούχων

19:46

86': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Πουρτουλίδη περνά ο Σαράφογλου

19:46

Οι του Εθνικού φώναξαν πάλι για πέναλτι σε νέο χέρι

19:45

85': Κάρτα στον Μπαργκά για διαμαρτυρία

19:42

81': Ο Σκέριαντς σπάει την μπάλα στον Κωνσταντινίδη, αυτός βρίσκει ολομόναχο τον Καράμπελα και εκείνος με πλασέ από το μισό μέτρο αστοχεί

19:42

Μοναδική ευκαιρία για τον Γάζωρο

19:40

76': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Εκτός ο Ματσούκας, μέσα ο Σιατραβάνης

19:38

Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο

19:34

Δύσκολη φάση, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Κραγιόπουλου, αλλά η σέντρα του Καράμπελα είναι από κοντά, ίσως να το θεώρησε ο ρέφερι Bρακάς ακούσιο

19:34

''Φωνάζει'' για πέναλτι ο Γάζωρος για χέρι, παίζετε λέει ο διαιτητής

19:31

71': Κάρτα στον Τσουβαλτσίδη

19:31

Ναστέφσκι... τέλος! Δεν μπορεί να συνεχίσει ο επιθετικός του Γάζωρου, με δέκα οι γηπεδούχοι από' δω και πέρα

19:30

Με δέκα ο Γάζωρος μέχρι να ξεκαθαρίσει τι θα γίνει με τον Ναστέφσκι που δέχεται τις πρώτες βοήθειες

19:29

69': Σουτ του Χατζηδημητρίου από καλή θέση, ο Χουάντερσον λέει όχι!

19:25

Και μόλις τις ολοκληρώνει, ο Ναστέφσκι πέφτει στο έδαφος με τραυματισμό!

19:25

Ολοκλήρωσε τις κινήσεις από τον πάγκο ο Μάκης Κατσαβάκης

19:24

65': Αλλαγή για τον Γάζωρο. Στη θέση του Μερεσιώτη ο Κωφοκώτσιος.

19:19

Καλά οργανωμένος ο Ηρακλής κρατά το προβάδισμα άνετα

19:19

Τώρα έγινε η αλλαγή, στο 60', αφού δεν είχε βγει η μπάλα έξω και το παιχνίδι παιζόταν

19:15

Στη θέση λοιπόν του τραυματία Μπουκουβάλα ο Κραγιόπουλος

19:15

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Μπουκουβάλας για τον Ηρακλή και θα αντικατασταθεί

19:13

53': Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Στη θέση του Νύρλα ο Μπαργκά

19:12

51': Μοναδική ευκαιρία για τον Γάζωρο! Εκτέλεση φάουλ από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Ναστέφσκι, αυτός σουτάρει, αλλά ο Χουάντερσον απομακρύνει εντυπωσιακά και κρατά το 0-2

19:11

Ιδανικό ξεκίνημα στην επανάληψη για τον Ηρακλή, για να δούμε αν μπορεί να αντιδράσει ο Γάζωρος

19:09

48': Ο Ηρακλής αναπτύσσεται εξαιρετικά από δεξιά, ο Ματσούκας σουτάρει δυνατά, ο Μέλκας δεν απομακρύνει σωστά και πάλι (κάτι ανάλογο είχε συμβεί και στο πρώτο γκολ), με αποτέλεσμα ο Ονουάτσι να έρθει σαν... τρέιλερ, να πάρει το ριμπάουντ και από κοντά να γράψει με πλασέ το 0-2

19:08

ΓΚΟΛ ο Ηρακλής

19:05

46': Τώρα έγινε η σέντρα

19:04

Όλα έτοιμα για την έναρξη της επανάληψης

19:04

46': Στη θέση του Γαϊδαρτζή ο Καράμπελας

19:04

Αλλαγή θα κάνει πριν την έναρξη της επανάληψης ο Γάζωρος

18:49

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

18:48

45'+2': Γρήγορη επίθεση από τον Γάζωρο, ο Χουάντερσον μπλοκάρει την μπάλα μετά από προσπάθεια του Ναστέφσκι

18:47

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους

18:46

45': Κάρτα στον Ματσούκα ο οποίος έσπρωξε τον Γαϊδαρτζή μετά από ένα μαρκάρισμα που του έκανε

18:43

43': Μακρινό σουτ του Δέντσα, δεν ανησυχεί ο Χουάντερσον

18:42

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος, παραμένει σε παθητικό ρόλο ο Γάζωρος που μετά το γκολ... σίγησε

18:40

Ο Ηρακλής μετά το γκολ που πέτυχε είναι καλύτερος και ελέγχει το παιχνίδι

18:39

39': Ο Κοντοδήμος σεντράρει από αριστερά, ο Μερεσιώτης απομακρύνει δύσκολα

18:36

36': Ο Ονουάτσι βρέθηκε σε εξαιρετική θέση μέσα στην αντίπαλη περιοχή, πλασάρει άουτ ωστόσο

18:32

31': Επικίνδυνη σέντρα του Μπουκουβάλα, άουτ η μπάλα

18:31

Συμπληρώσαμε το πρώτο μισάωρο στις Σέρρες

18:30

Αυτό το γκολ του Ηρακλή έκοψε τον ρυθμό του Γάζωρου ο οποίος δεν έχει ξεπεράσει το... σοκ του 0-1

18:28

25': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σκέριαντς άουτ η μπάλα

18:23

22': Ο Ματσούκας έφυγε από τα δεξιά, σούταρε δυνατά, ο Μέλκας δεν απομάκρυνε σωστά και η μπάλα έφτασε στον Μπουκουβάλα ο οποίος από το μισό μέτρο απλά την έσπρωξε στα δίχτυα

18:23

ΓΚΟΛ ο Ηρακλής!

18:19

20': Ο Πουρτουλίδης το εκτέλεσε, ο Μπάμπα αστοχεί από καλή θέση

18:13

12': Ο Σκέριαντς φεύγει από τα δεξιά, πλασάρει, ο Χουάντερσον του λέει όχι, ενώ στη συνέχεια ούτε ο Ναστέφσκι δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά!

18:13

Διπλή ευκαιρία για τον Γάζωρο!

18:08

9': Τώρα εκτελέστηκε το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Ναστέφσκι που σουτάρει δυνατά αλλά άστοχα

18:04

3': Ευκαιρία για τον Γάζωρο! Λάθος των αμυντικών του Ηρακλή, ο Σκέριαντς δεν μπορεί να νικήσει σε τατ α τετ τον Χουάντερσον

18:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι στις Σέρρες

Μέλκας, Νύρλας, Κουκόλης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Χατζηδημητρίου, Κωνσταντινίδης, Γαϊδαρτζής, Σκέριαντς, Τσουβαλτσίδης, Ναστέφσκι.
Αναπ: Παπαθανασίου, Κωφοκώτσιος, Παναγιωτίδης, Καράμπελας, Μπαργκά, Νατσιόπουλος.