2
-
1
21:17

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Αμπέιντ, ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε 2-1 της Ξάνθης που προηγήθηκε. Πολύ καλό και με γρήγορο ρυθμό το παιχνίδι.

21:17

90'+4': Λήξη της αναμέτρησης.

21:13

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:12

89': Σουτ του Ντίνα, έπειτα από πάσα του Πράνιτς, η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι.

21:08

85': Ολοκληρώνει τις κινήσεις του από τον πάγκο και ο Μάουρερ. Εκτός αγώνα ο Ντε Γκούζμα, στη θέση του ο Σουάρες.

21:06

82': Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Μαρινάκης, έξω ο Σπυρόπουλος.

21:04

80': Κίτρινη κάρτα στον Καπίνο, που βρίσκεται στον πάγκο του Παναθηναϊκού.

21:04

80': Ο Κλωναρίδης βγαίνει τετ-α-τετ με τον Τσέμα, η μπάλα φτάνει στο Αμπέιντ που σουτάρει αλλά ο Βάλλας κοντράρει και παραχωρεί κόρνερ.

21:02

79': Ο Τριάδης επιχειρεί σουτ, ο Κοτσόλης χάνει την μπάλα, που φτάνει στον Σολάρι, εκείνος προσπαθεί να σκοράρει, όμως η προσάθειά του σταματά στο σώμα του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού.

21:01

78': Σουτ του Τριάδη, στην αγκαλιά του Κοτσόλη η μπάλα.

20:58

75': Ορθώς ακυρώνεται γκολ του Ντίνα έπειτα από πάσα του Αμπέιντ, αφού ο σκόρερ βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

20:57

74': Εκτός αγώνα ο Μέντες. Τον αντικαθιστά ο Δώνης.

20:56

73': Δεύτερη αλλαγή της Ξάνθης. Εκτός Κάλβο, στη θέση του ο Σολάρι.

20:56

73': Πράνιτς αντί Καρέλη στην πρώτη αλλαγή του Παναθηναϊκού.

20:55

72': Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.

20:54

Τελευταίο εικοσάλεπτο στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό να διαχειρίζεται σωστά το προβάδισμά του και την Ξάνθη να προσπαθεί να απειλήσει.

20:47

64': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

20:42

59': Κίτρινη κάρτα στον Αμπέιντ.

20:41

57': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μάνταλος αντί του Ντιέ στον αγωνιστικό χώρο.

20:40

56': Κίτρινη κάρτα στον Βάλλα.

20:38

Ο Νάνο εκτελεί φάουλ και «στρώνει» στον Αμπέιντ, ο οποίος στέλνει την μπάλα αρχικά στο αριστερό δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα!

20:38

54': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:34

50': Σουτ του Σουλτάνι, η μπάλα περνά άουτ.

20:30

Δεν υπάρχουν αλλαγές στις δύο ομάδες.

20:29

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

20:14

Καλό και ενδιαφέρον παιχνίδι στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό να διατηρεί την μπάλα για περισσότερη ώρα στην κατοχή του χωρίς όμως να απειλεί ιδιαίτερα την Ξάνθη.

20:13

45': Λήξη του πρώτου ημιχρόνου δίχως καθυστερήσεις.

20:10

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο με τον ρυθμό να έχει πέσει.

20:03

34': Ο Νάνο επιχειρεί σέντρα, ο Αμπέιντ πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και πιάνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

19:58

28': Κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι.

19:52

Νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι μετά την ισοφάριση του Παναθηναϊκού, που επιδιώκει να φτάσει και σε δεύτερο τέρμα.

19:48

Μετά από συνεργασία με τον Μέντες, ο Ντίνας δίνει έτοιμο γκολ στον Αμπέιντ, ο οποίος με πλασέ ισοφαρίζει για τον Παναθηναϊκό σε 1-1!

19:48

20': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:47

18': Κίτρινη κάρτα για τον Μπαξεβανίδη.

19:43

15': Σουτ του Καρέλη, σε ετοιμότητα ο Τσέμα μπλοκάρει την μπάλα.

19:41

Μετά από πάσα του Βασιλακάκη, ο Τριάδης με φαλτσαριστό σουτ περνάει την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα Κοτσόλη και ανοίγει το σκορ για την Ξάνθη!

19:41

13': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

19:34

Καμία αξιοσημείωτη φάση στα πρώτα λεπτά του ματς. Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή, η Ξάνθη δίνει χώρο στον αντίπαλό της.

19:29

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

19:18

Σε περίπου δέκα λεπτά θα αρχίσει η συνάντηση του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη στη Λεωφόρο.

Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Ρισβάνης, Νάνο, Μέντες, Αμπέιντ, Ζέκα, Ντίνας, Κλωναρίδης, Καρέλης.
Αναπ: Καπίνο, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Δώνης, Μπαλμπόα, Σίλντενφελντ, Πράνιτς.