18:54

18:54

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό αποτέλεσμα.

18:51

90'+1: Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα! Ο Κουσκουνάς πάει να βάλει την προβολή, με τα πόδια διώχνει ο Αθανασίου. Η μπάλα πηγαίνει στον Γκμπαλέ και ο Αθανασίου ξανά με τα πόδια αποκρούει.

18:50

18:48

88': Κίτρινη στον Κούρτι.

18:46

87': Χαροντάκης αντί Ναβάρο για τα Τρίκαλα.

18:45

85': Κάνει μία επικίνδυνη σέντρα-σουτ ο Γκμπαλέ, δεν μπαίνει στην πορεία της μπάλας ο Κουσκουνάς.

18:44

84': Αδύναμο το σουτ του Γκμπαλέ, εύκολα μπλοκάρει ο Αθανασίου.

18:43

83': Καμαρά αντί Μάνου για τον Εργοτέλη.

18:43

83': Ο Αυγενικού κάνει από μακριά ένα σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:42

82': Κίτρινη στον Σαρακατσάνο.

18:39

80': Σέντρα από τον Ναβάρο, κεφαλιά από τον Κουσκουνά, άουτ φεύγει η μπάλα.

18:35

76': Στη θέση του Γουάτο ο Δουκάκης για τα Τρίκαλα.

18:31

Εκτελείται κόρνερ, η μπάλα δεν απομακρύνεται από τη μικρή περιοχή και ο Κούρτι από κοντά τη στέλνει στα δίχτυα.

18:31

71': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

18:29

69': Στη θέση του Δωματά ο Γαρεφαλάκης για τον Εργοτέλη.

18:26

66': Μουμίν αντί Στεφάνοβιτς για τα Τρίκαλα.

18:22

62': Εκτελείται κόρνερ, ο Κούρτι παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:20

60': Κούρτι αντί Φουκαράκη για τον Εργοτέλη.

18:17

57': Ο Κυριακόπουλος κάνει σουτ εκτός περιοχής και ο Χιώτης μπλοκάρει.

18:16

57': Κόρνερ για τον Εργοτέλη, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:13

Δίνει χώρους ο Εργοτέλης και περιμένει.

18:10

Έχουν μπει καλύτερα τα Τρίκαλα.

18:07

47': Ο Ναβάρο εκτελεί φάουλ απευθείας και στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά.

18:05

18:03

17:47

17:46

45'+1: Σκοράρει με κεφαλιά ο Μάνος, αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ. Οριακή η φάση.

17:45

17:44

Ο Στεφάνοβιτς περνά για τον Ναβάρο, εκείνος από μέσα αριστερά μάλλον γύρισμα ήθελε να κάνει, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Γιαλούση και καταλήγει στα δίχτυα.

17:44

45': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

17:43

Δυσκολεύονται να πατήσουν καλά και να τρέξουν όπως θέλουν οι παίκτες, που είναι φανερό πως προσέχουν και για τη σωματική τους ακεραιότητα.

17:39

40': Κόρνερ για τον Εργοτέλη, βγαίνει και μπλοκάρει ο Χιώτης.

17:36

Πατάει καλύτερα ο Εργοτέλης, αν εξαιρέσουμε τα πρώτα λεπτά, όταν οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά.

17:32

33': Ο Στεφάνοβιτς από μέσα δεξιά ψάχνει την απέναντι γωνία, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

17:31

32': Ο Κυριακόπουλος βγάζει τη σέντρα, ο Δωματάς στο πρώτο δοκάρι παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:28

29': Ωραία προσωπική ενέργεια από τον Κυριακόπουλο, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:25

Έχει δυναμώσει πολύ η βροχή, είναι πολύ δύσκολες οι καιρικές συνθήκες για να παίξουν μπάλα οι ποδοσφαιριστές.

17:21

22': Κίτρινη στον Δωματά.

17:21

Στο 57% η κατοχή μπάλας για τον Εργοτέλη.

17:20

Έχει γίνει πολύ βαρύς ο αγωνιστικός χώρος και αυτό δυσκολεύει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

17:16

Στο έδαφος ο Ρέντζας, προσωρινή διακοπή.

17:13

13': Το κόρνερ εκτελείται, ο Γιαλούσης κάνει το γυριστό και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:11

12': Απευθείας φάουλ από τον Αυγενικού, πέφτει και ο Χιώτης παραχωρεί κόρνερ.

17:10

11': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Μάνος κάνει το γύρισμα, ο Δωματάς σουτάρει από καλή θέση και ο Χιώτης αποκρούει.

17:09

9': Ο Ναβάρο από δεξιά βρίσκει τον Κουσκουνά, εκείνος κάνει σουτ στην κίνηση και ο Αθανασίου μπλοκάρει.

17:06

7': Ο Ναβάρο εκτελεί φάουλ απευθείας και ο Αθανασίου μπλοκάρει.

17:04

5': ΔΟΚΑΡΙ για τα Τρίκαλα! Ο Γουάτο από μακριά κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και λίγο και βρίσκει το αριστερό δοκάρι του Αθανασίου.

17:02

Ρίχνει χαλάζι στο Ηράκλειο, έχει αρχίσει να ασπρίζει ο αγωνιστικός χώρος.

17:01

16:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:55

Υπενθυμίζεται ότι αυτό ίσως να είναι και το τελευταίο φετινό παιχνίδι για τον Εργοτέλη λόγω των οικονομικών του προβλημάτων.

16:52

Από εύκολη νίκη επί του Παναιγιαλείου προέρχονται οι Θεσσαλοί.

16:48

Από λευκή ισοπαλία στην Καρδίτσα προέρχονται οι Κρητικοί, οι οποίοι την Πέμπτη (14/1) αποκλείστηκαν και από το Κύπελλο χάνοντας από τον Πανιώνιο.

16:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Εργοτέλη με τα Τρίκαλα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Αθανασίου, Ρέντζας, Άλμπι, Γιαλούσης, Κυριακόπουλος, Αυγενικού, Φουκαράκης, Μπουρσέλης, Κούτρης, Δωματάς, Μάνος.
Αναπ: Δερμιτζάκης, Πίτσος, Καμαρά, Μυλωνάκης, Κούρτι, Γαρεφαλάκης
ΤΡΙΚΑΛΑ
Χιώτης, Λαμπάκης, Σαρακατσάνος, Ντόικιτς, Κοντοδήμος, Γουάτο, Ριζογιάννης, Γκμπαλέ, Στεφάνοβιτς, Ναβάρο, Κουσκουνάς
Αναπ: Γιδόπουλος, Παπαπαναγιώτου, Στουρνάρας, Μουμίν, Δουκάκης, Αρσενίεβιτς, Χαροντάκης
Διαιτητής: Κακριδής (Κορινθίας) Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας) 4ος: Μπερτάκης (Χανίων)