Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Κέρκυρα με 3-1.

16:44

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

16:41

86': Από καλή θέση ο Καμπάνταης με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.

16:38

84': Ο Σουάνης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:36

81': Κίτρινη στον Σκοπελίτη.

16:32

77': Στη θέση του Παμλίδη ο Καμπάνταης για την Κέρκυρα.

16:31

Ο Ντεπέτρις κάνει διαγώνιο σουτ, ο Κουτζαβασίλης αποκρούει και στη συνέχεια ο ίδιος με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά μειώνει.

16:31

75': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

16:30

75': Αλαμάνης αντί Καρρά για τον Ολυμπιακό Βόλου.

16:25

69': Σέντρα σουτ από τον Μακρίδη, με δυσκολία διώχνει ο Δασκαλάκης.

16:23

67': ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα! Ο Παμλίδης κάνει το σουτ, ο Δασκαλάκης αποκρούει και στη συνέχεια η μπάλα σταματά και στο δοκάρι.

16:21

Ο Ντουαλά με πλασέ νικά από κοντά νικά τον Δασκαλάκη

16:20

66': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:18

64': Γκόμες αντί Βλάχου για την Κέρκυρα.

16:18

64': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Γύρισμα Παμλίδη, ο Ζορμπάς κάνει με τη μία σουτ και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:16

61': Ζορμπάς αντί Φάμπιο για την Κέρκυρα.

16:13

58': Κόρνερ, περνά η μπάλα από το ύψος της μικρής περιοχής ο Ντρπέτρις κάνει το πλασέ, η μπάλα βρίσκει στον Φάμπιο και φεύγει εκτός.

16:10

55': Κίτρινη στον Ντεπέτρις.

16:10

Σταθερά σε ρόλο οδηγού οι γηπεδούχοι.

16:06

Με δυνατό σουτ ο Ντουαλά νικά τον Δασκαλάκη στέλνοντας την μπάλα στην κλειστή του γωνία. Ο Σουάνης έκανε την κάθετη.

16:06

50': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:02

16:01

15:47

15:42

Πολλές οι τελικές και για τις δύο ομάδες και αυτό γιατί οι Βολιώτες δεν έχουν προσπαθήσει να κλειστούν.

15:40

39': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου! Ο Κυζιρίδης εκτελεί φάουλ και ο Καρράς με πλασέ από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.

15:37

38': Ωραία προσπάθεια από τον Ντουαλά, από πλάγια αριστερά κάνει φαλτσαριστό πλασέ και ο Δασκαλάκης μπλοκάρει.

15:33

33': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Σουτ του Ντουαλά, χάνει ο Δασκαλάκης και από το μισό μέτρο ο Παμλίδης στέλνει την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα.

15:32

32': Ο Παμλίδης από μακριά προσπαθεί να νικήσει τον Δασκαλάκη, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

15:30

30': Ο Σουάνης δοκιμάζει το πόδι του και η μπάλα φεύγει άουτ.

15:29

29': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Την κατάλληλη στιγμή ο Σουάνης κόβει στον Παμλίδη, εκείνος πλασάρει και ο Δασκαλάκης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

15:28

28': Έμμεσο για τον Ολυμπιακό Βόλου! Ωστόσο, περνά ανεκμετάλλευτο με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ.

15:25

Ανοιχτό είναι το παιχνίδι.

15:22

22': Ο Ντεπέτριτς βγαίνει μόνος του, κάνει το πλασέ και ο Μακρίδης απομακρύνει.

15:19

20': Κάθετη στον Παμλίδη, εκείνος πλασάρει από πλάγια αριστερά, βγάζει σε κόρνερ ο Δασκαλάκης.

15:18

18': Καλός συνδυασμός ανάμεσα σε Ντουαλά, Σουάνη και Παμλίδη, την τελευταία στιγμή διώχνουν οι αμυντικοί.

15:16

Ο Σουάνης αναλαμβάνει την εκτέλεσή του και ανοίγει το σκορ.

15:15

15': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

15:14

14': Πέναλτι για την Κέρκυρα, καθώς η μπάλα βρήκε στο χέρι του Καρρά μετά την κεφαλιά του Σουάνη!

15:09

Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων η Κέρκυρα έως τώρα.

15:06

Καλός ο καιρός στην Κέρκυρα.

15:03

2': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ανδρεόπουλος, λίγο άουτ φεύγει η μπάλα.

15:01

14:59

14:56

Να μην είναι χαλαροί ζήτησε από τους παίκτες του ο Βοσνιάδης για να μην υπάρξουν άλλα ατυχή αποτελέσματα όπως αυτό με τον Εργοτέλη.

14:53

Πολλά τα προβλήματα για τους Βολιώτες. Πήγαν στο νησί με 15 παίκτες και έχασαν κι άλλον έναν καθώς μπήκε στο νοσοκομείο ο Ζέρης λόγω στομαχικών διαταραχών.

14:49

Να χτίσουν σερί θέλουν μετά το διπλό στη Ριζούπολη οι Φαίακες.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Ολυμπιακό Βόλου ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Βλάχος, Βενέτης, Ιωάννου, Μακρίδης, Ανδρεόπουλος, Κρητικός, Ντουαλά, Φάμπιο, Παμλίδης, Σουάνης.
Αναπ: Ζορμπάς, Γκόμες, Κόντος, Αραμπατζης Καμπάνταης, Ντατίδης, Γρομητσάρης
Δασκάλακης, Ντεπέτρις, Αρβανίτης, Γκουγκούδης, Καρράς, Κεσίδης, Κυζιρίδης, Μπουτζίκος, Νάστος, Σκοπελίτης, Τσιάρας.
Αναπ: Παναγιώτου, Χρυσοστομίδης, Αλαμάνης
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας-Λευκάδας), Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας) 4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)