1
19:52

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ!

19:52

Η Καλλιθέα δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο και η ΑΕΛ αποδείχθηκε αποτελεσματική και συνεχίζει... ακάθεκτη στην κορυφή.

19:51

Λήξη του ματς. 0-1.

19:51

90'+4: Ωραίο γυριστό σουτ του Λεβέντη από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, φεύγει άουτ ξυστά από το δοκάρι η μπάλα.

19:48

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Πάτο.

19:47

19:46

Εκτελείται από τα αριστερά το κόρνερ, δεν αποφέρει κάτι.

19:45

89': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κρητικός στη θέση του Καπού.

19:45

88': Κίτρινη κάρτα στον Ουρτάδο.

19:45

88': Κίτρινη κάρτα στον Μασένα.

19:44

Αψιμαχίες μεταξύ των παικτών πριν το κόρνερ.

19:44

87': Κόρνερ για την Καλλιθέα.

19:40

84': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Σμυρλής στη θέση του Φράγκου.

19:40

83': Κόρνερ για την Καλλιθέα. Εκτελέστηκε το κόρνερ, δεν αποφέρει κάτι.

19:37

80': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Καπός στη θέση του Μαρουκάκη.

19:36

79': Σουτ του Μαρουκάκη, κακό, άουτ.

19:32

Σαφώς πιο πεσμένος ο ρυθμός στο β' ημίχρονο, με την ΑΕΛ να κρατά το αποτέλεσμα.

19:23

67': Κίτρινη κάρτα στον Παγώνη.

19:22

65': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Μπούζας στη θέση του Τεγούση.

19:21

64': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κοντοχρήστος στη θέση του Μονιάκη.

19:16

59': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Λουκάνοβιτς στη θέση του Αρναρέλλη.

19:13

56': Κίτρινη κάρτα στον Μαρουκάκη.

19:12

55': Μακρινό σουτ του Μπέλη, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Ξενοδόχοφ.

19:07

50': Κίτρινη κάρτα στον Μπέλη για θέατρο.

19:06

49': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Εκτελείται από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:03

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

19:02

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

18:47

Κόντρα στη ροή του αγώνα, με την Καλλιθέα να έχει δύο δοκάρια και καλές ευκαιρίες, η ΑΕΛ καταφέρνει στην εκπνοή να σκοράρει και πλέον έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη.

18:46

Λήξη α' ημιχρόνου. 0-1.

18:45

Η άμυνα αφήνει μόνο του τον Κουτσιανικούλη από τα αριστερά, εκείνος βγάζει την μπαλιά στην περιοχή όπου ο Πάτο σηκώνεται αφύλακτος και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

18:44

45'+1: ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:44

Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

18:41

43': Κίτρινη κάρτα στον Τεγούση.

18:38

39': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Το εκτέλεσε από τα δεξιά ο Μονιάκης, δεν αποφέρει κάτι.

18:36

37': Δυνατό σουτ του Νικολακάκη δεξιά έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

18:30

32': Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη.

18:29

31': Το εκτελεί από τα αριστερά ο Μπέλης, δεν αποφέρει κάτι.

18:29

31': Σουτ του Αρναρέλλη από τα αριστερά με ωραία προσπάθεια. διώχνει σε κόρνερ ο Ξενοδόχοφ.

18:27

29': Κίτρινη κάρτα στον Ναγιάρ.

18:21

23': Κίτρινη κάρτα στον Αναστασόπουλο.

18:16

18': Διπλό ΔΟΚΑΡΙ για την Καλλιθέα! Κατεβάζει ωραία την μπάλα ο Μασένα και ζυγίζει το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Ξενοδόχοφ. Στην επαναφορά ο Μπέλης κάνει το σουτ από τα δεξιά, που σταματά αυτή τη φορά στην εξωτερική πλευρά του αριστερού δοκαριού!

18:14

16': Νέο σουτ του Μπέλη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει, αλλά ο Ξενοδόχοφ μαζεύει.

18:08

10': Εκτελεί από τα δεξιά το κόρνερ ο Μπέλης, δεν αποφέρει κάτι.

18:07

9': Νέα απόκρουση του Ξενοδόχοφ σε καλό σουτ του Μπέλη.

18:07

8': Κόρνερ για την Καλλιθέα. Εκτελείται από τααριστερά, σταματά για επιθετικό φάουλ του Μουκτάρη η φάση.

18:05

6': Εκτελείται από τα αριστερά το κόρνερ, διώχνει με γροθιές ο Ξενοδόχοφ.

18:04

6': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Φράγκος γυρίζει την μπάλα την κατάλληλη στιγμή στον Μπέλη στην περιοχή, εκείνος κάνει το σουτ, αλλά ο Ξενοδόχοφ διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

18:03

5': Ωραία προσπάθεια από τον Μασένα από τα δεξιά, κάνει το σουτ, αλλά ο Ξενοδόχοφ μαζεύει στην αριστερή γωνία του.

18:01

3': Κόρνερ για την Καλλιθέα. Εκτελείται από τα δεξιά, ο Μουκτάρης προσπαθεί να πιάσει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

17:59

Σέντρα στο ματς!

17:56

17:54

Στον αντίποδα, η Καλλιθέα βρίσκεται στη 10η θέση και θέλει να αναρριχηθεί.

17:52

Οι «βυσσινί» έχουν εδραιωθεί στην κορυφή της βαθμολογίας και θέλουν να παραμείνουν εκεί.

17:45

Σε περίπου 15 λεπτά ξεκινά η αναμέτρηση ανάμεσα στην Καλλιθέα και την ΑΕΛ στο «Ελ Πάσο».