17:51

17:50

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-1 για τον Πανσερραϊκό.

17:50

90'+4: Κάνει το σουτ από πλάγια ο Γκουτσίκος και αστοχεί.

17:49

90'+3: Κίτρινη στον Τσιμίκα.

17:46

90': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Τσιλιγκίρης, εύκολα μπλοκάρει ο Ανδρούτσος.

17:45

17:44

Στο έδαφος ο Αρβανίτης, προσωρινή διακοπή.

17:40

Ο Ιωαννίδης με το δεξί από αριστερά κάνει τη σέντρα, ο Ντάσιος παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα πηγαίνει πλάγια, ο Ατματσίδης κάνει παράλληλο γύρισμα, ο Φουρτάδο δεν μπορεί, αλλά από κοντά ο Αγγελούδης σκοράρει.

17:40

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ!

17:38

82': Νάστος αντί Φερνάντεζ για τον Ολυμπιακό Βόλου.

17:37

82': Η μπάλα στρώνεται στον Πολύζο από τον Ντεπέτρις, εκείνος κάνει το σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:34

79': Κίτρινη στον Ντεπέτρις.

17:32

Έχουν την ψυχολογία με το μέρος τους οι γηπεδούχοι πλέον και μαζί και τον έλεγχο της αναμέτρησης.

17:28

72': Τσιμίκας αντί Ολίσε για τον Πανσερραϊκό.

17:26

71': Τσιλιγκίρης αντί Γουόρντεν για τον Ολυμπιακό Βόλου.

17:25

Γίνεται η σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Στεργιανό, ο Φουρτάδο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα αρχικά στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.

17:24

69': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ!

17:23

68': Στο έδαφος ο Νικολιάς, ο οποίος δεν θέλει τη βοήθεια του γιατρού που πήγε εκεί. Έτσι δέχτηκε την κίτρινη.

17:19

64': Κίτρινη στον Κουκόλη.

17:15

60: Φουρτάδο αντί Ραμίρεζ για τον Πανσερραϊκό.

17:13

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

17:10

55': Πολύζος αντί Μοράν για τον Ολυμπιακό Βόλου.

17:08

53': Ένα φαουλ σαν κόρνερ κέρδισε ο Πανσερραϊκός, ο Ραμίρεζ το εκτελεί και ο Στρατηλάτης μπλοκάρει.

17:05

50': Ο Μοράν εκτελεί μακρινό φάουλ, ο Νικολιάς πιάνει σουτ στην κίνηση, αλλά ο Ανδρούτσος μπλοκάρει εύκολα.

17:02

46': Ιωαννίδης αντί Περπερίδη για τον Πανσερραϊκό.

17:01

16:58

Βγαίνουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο και πάλι οι δύο ομάδες.

16:45

16:44

16:43

45': Ο Μπαλού δίνει στον Αγγελούδη, εκείνος κάνει το σουτ και αστοχεί.

16:41

16:38

40': Ο Γουόρντεν κάνει το γύρισμα και ο Στεργιανός παραχωρεί κόρνερ. Ο Μοράν το εκτελεί πλασαριστά, βγάζει μία σέντρα στη συνέχεια και η πάλα απομακρύνεται.

16:37

39': Κόρνερ κερδίζει και πάλι ο Πανσερραϊκός, το εκτελεί ο Ραμίρεζ, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

16:34

37': Κίτρινη στον Τσιάρα.

16:32

33': Ο Ατματσίδης κλέβει και μπαίνει στην περιοχή, αλλά τελευταία στιγμή τον προλαβαίνει με τάκλιν ο Ντάσιος.

16:30

32': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου! Ο Νικολιάς μπαίνει στην περιοχή, δίνει στον Γουόρντεν, εκείνος καθυστερεί και πλασάρει τελικά πάνω στον Ανδρούτσο. Στη συνέχεια η μπάλα στρώνεται στον Νικολιά και στη γραμμή ο Σιάκκας απομακρύνει το σουτ του.

16:28

30': Ο Γουόρντεν από δεξιά μέσα στην περιοχή κάνει ένα σουτ και στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά.

16:26

Μία ομάδα υπάρχει στο γήπεδο στα τελευταία λεπτά και αυτή είναι ο Πανσερραϊκός που έχει ανεβεί αισθητά μετά το πρώτο δεκάλεπτο.

16:22

24': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Ο Ραμίρεζ εκτελεί κόρνερ, οι φιλοξενούμενοι σαστίζουν, η μπάλα στρώνεται στον Ατματσίδη, αλλά εκείνος από κοντά αστοχεί.

16:21

23': Νέο μακρινό σουτ από τον Μπεριάν και αυτό εντελώς άστοχο.

16:20

22': Ένα ακόμη κόρνερ κερδίζει ο Πανσερραϊκός, ο Ραμίρεζ το εκτελεί, οι Βολιώτες απομακρύνουν και το σουτ του Μπεριάν εκτός αποστολής είναι εντελώς άστοχο.

16:19

21': Ο Ραμίρεζ δοκιμάζει το πόδι του και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:17

19': Το κόρνερ εκτελείται από τον Ραμίρεζ, ο Ατματσίδης παίρνει την κεφαλιά και ο Στρατηλάτης αποκρούει.

16:16

18': Εξαιρετική κάθετη για τον Ατματσίδη, εκείνος φεύγει στην πλάτη της άμυνας από δεξιά, κάνει δυνατό σουτ και ο Στρατηλάτης παραχωρεί κόρνερ.

16:13

15': Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Από εκτέλεση κόρνερ ο Μπαλού στο πρώτο δοκάρι παίρνει την κεφαλιά, ο Στρατηλάτης δεν μπορεί να απομακρύνει και ο Σιάκκας έχοντας ανυπεράσπιστη την εστία στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:10

Σύρραξη μεταξύ των παικτών. Έξαλλος ο Φερνάντεζ που ζητάει εξηγήσεις και από τον διαιτητή. Ο πρωταγωνιστής από τους Σερραίους ήταν ο Ολίσε.

16:08

9': Κόρνερ κερδίζει ο Ολυμπιακός Βόλου, που συνεχίζει να πιέζει, αλλά αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο.

16:07

Γίνεται από δεξιά μία ψηλοκρεμαστή σέντρα, ο Τσιάρας κατεβάζει την μπάλα μέσα αριστερά, κάνει διαγώνιο σουτ και σκοράρει.

16:06

8': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

16:04

16:01

2': Ο Φερνάντεζ εκτελεί ωραία απευθείας φάουλ και ο Ανδρούτσος παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:59

15:56

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:55

Στους 20 βαθμούς η θερμοκρασία στις Σέρρες.

15:51

Δεύτερο τρίποντο στη σειρά θέλουν οι Βολιώτες μετά τη νίκη κόντρα στον ΑΟΧ.

15:48

Την πρώτη του νίκη αναζητά ο Πανσερραϊκός, ο οποίος έχει δώσει μόνο ένα ματς και σε αυτό ηττήθηκε.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι ανάμεσα στον Πανσερραϊκό και τον Ολυμπιακό Βόλου ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

Ανδρούτσος, Περπερίδης, Σιάκκας, Στεργιανός, Κουκόλης, Ολίσε, Μπαλού, Ραμίρεζ, Ατματσίδης, Μπεριάν, Αγγελούδης.
Αναπ: Φουρτάδο, Ιωαννίδης, Καψάλης, Παπαστεργίου, Πόποβιτς, Προβατίδης, Τσιμίκας.
Στρατηλάτης, Ντάσιος, Αρβανίτης, Ζέρης, Μπουτζίκος, Νικολιάς, Μοράν, Τσιάρας, Φερνάντεζ, Ντεπέτρις, Γουόρντεν.
Αναπ: Δασκαλάκης, Λεόν, Καραμανλής, Καρράς, Πολύζος, Τσιλιγκίριης, Νάστος
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Αργυρός (Αθηνών), Γιαννουγλίδης (Αθηνών) 4ος: Λυμπούδης (Μακεδονίας)