Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Λαμία με 1-0.

19:59

Άναρχα προσπαθεί να επιτεθεί ο Παναιγιάλειος.

19:57

19:55

89': Στη θέση του Τριανταφυλλάκου ο Τόσκας για τη Λαμία.

19:52

86': Ο Πέριτς εκτελεί φάουλ απευθείας και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:49

Στο 57% η κατοχή για τη Λαμία.

19:48

Μικρή διακοπές για να προσφερθούν στον Σερτζίνιο οι πρώτες βοήθειες.

19:44

Ασθενοφόρο στο γήπεδο, ο Πέρεθ όλα δείχνουν ότι θα πάει στο νοσοκομείο.

19:41

76': Πέριτς αντί Πέρεθ για τον Παναιγιάλειο.

19:41

Ο Σερτζίνιο ύστερα από ωραία προσπάθεια κάνει τη σέντρα από αριστερά και ο Πίντο εκτελεί με κεφαλιά τον Πίτκα όντας αμαρκάριστος.

19:40

74': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

19:38

Στο έδαφος ο Πέρεθ, έχει διακοπεί το ματς. Σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Κοντέων τραυματίστηκε με τη διαφορά ότι ο αμυντικός των γηπεδούχων επιχείρησε με άτσαλο τρόπο και αρκετή δύναμη να ανακόψει τον μέσο των φιλοξενούμενων...

19:36

70': Ο Πίντο στρώνει στον Τριανταφυλλάκο, εκεινος κάνει αδύναμο σουτ και ο Πίτκας μπλοκάρει.

19:32

66': Πίντο στη θέση του Καραλή για τη Λαμία.

19:31

65': Κίτρινη στον Κρισμάρεβιτς.

19:30

Πολλές οι μονομαχίες στον χώρο του κέντρου στα τελευταία λεπτά.

19:26

60': Ο Μπούνας κάνει τη σέντρα, ο Σκαρτσίλας παίρνει την κεφαλιά, αλλά ο Ρίζος έχει εύκολο έργο.

19:25

59': Τζόκιτς αντί Νατσιόπουλου στη Λαμία.

19:22

56': Σταμόγιαννος αντί Λινάρδου για τον Παναιγιάλειο.

19:21

56': Κίτρινη στον Σκαρτσίλα.

19:19

54': Αδύναμο σουτ από τον Λινάρδο, εύκολα ο Ρίζος.

19:19

53': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Λεάντρο παίρνει την κεφαλιά και ο Πίτκας μπλοκάρει εύκολα.

19:17

51': Ο Σερτζίνιο εκτελεί με δύναμη φάουλ προς την εστία, μπλοκάρει ο Πίτκας.

19:15

49': Από πολύ πλάγια δοκιμάζει το πόδι του ο Καραλής, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα.

19:13

47':Κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ κάνει ο Πέρεθ, άουτ η μπάλα.

19:11

46': Σκαρτσίλας αντί Ομάρ για τον Παναιγιάλειο.

19:11

19:10

Ακριβώς πριν τη σέντρα έπεσε στο έδαφος ο Ομάρ. Δεν μπορεί ο Αφρικανός, θα γίνει αλλαγή.

19:08

Επέστρεψαν οι παίκτες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

18:54

Τρεις τελικές για τους γηπεδούχους, τέσσερις για τους φιλοξενούμενους στα πρώτα 45 λεπτά.

18:53

18:52

18:52

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Ομάρ.

18:50

Ακούγονται και οι φίλοι των φιλοξενούμενων κατά διαστήματα.

18:46

39': Ο Ομάρ μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, αλλά κάνει το γύρισμα πάνω στον Ρίζο.

18:45

Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

18:41

35': Κάκιστο σουτ από τον Μίλιτς, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Ρίζο.

18:40

Πολλές οι ημιτελείς προσπάθειες για τους παίκτες των δύο ομάδων.

18:36

29': Δεύτερο κόρνερ για τη Λαμία. Ο Νατσιόπουλος εκτελεί, ο Κρισμάρεβιτς διώχνει.

18:32

26': Ο Σερτζίνιο κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:30

24': Ο Μίλιτς παίρνει την κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Ρίζος μπλοκάρει, αλλά έχει σφυρίξει ο διαιτητής για φάουλ.

18:27

Έχει ανεβεί στα τελευταία λεπτά η Λαμία.

18:24

17': Ο Σερτζίνιο πιάνει σουτ στην κίνηση, αλλά ο Πίτκας μπλοκάρει εύκολα.

18:21

15':Νέο κόρνερ για τον Παναιγιάλειο, ο Φωτιάς από κοντά δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή.

18:20

13': Νέο κόρνερ κερδίζει ο Παναιγιάλειος. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Πέρεθ, απομακρύνουν οι παίκτες της Λαμίας.

18:16

10': Ο Πέρεθ εκτελεί φάουλ, η μπάλα καταλήγει στον Φωτιά, εκείνος κάνει ένα αδύναμο πλασέ και ο Ρίζος μπλοκάρει.

18:13

5': Δύο διαδοχικά κόρνερ κερδίζει ο Παναιγιάλειος, περνούν ανεκμετάλλευτα.

18:10

Δεν βγαίνει η κομπίνα των παικτών της Λαμίας στο φάουλ που κέρδισαν.

18:07

18:04

Υπάρχει μικρή καθυστέρηση λόγω ενός προβλήματος στα δίχτυα του ενός τέρματος. Υπήρχε τρύπα και επιδιορθώνεται.

18:01

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Θεόδωρου Παπαδόπουλου, παλιού προέδρου του Ηρακλή, αλλά και του πρώην πρόεδρου της ΕΠΑΕ Βασίλη Κοντοβαζαινίτη.

17:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:56

Δεν είναι πολύς κόσμος στις εξέδρες του γηπέδου.

17:53

Οι Φθιώτες μάλιστα έσπασαν κάθε ρεκόρ αλλάζοντας και προπονητή. Ντεμπούτο για τον Βαζάκα που διαδέχτηκε τον Σούλη Παπαδόπουλο.

17:49

Καμία από τις δύο ομάδες δεν πανηγύρισε τη νίκη στην πρεμιέρα. Ήττα στη Λάρισα για τη Λαμία, ισοπαλία ο Παναιγιάλειος.

17:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Λαμίας με τον Παναιγιάλειο ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΑΜΙΑ
Ρίζος, Σουλιώτης, Κοντέων, Λεάντρο, Τσαμούρης, Τριανταφυλλάκος, Σιλιγαρδάκης, Νατσιόπουλος, Καραλής, Σερτζίνιο, Νεόφυτος.
Αναπ: Πάππος, Τόσκας, Τσόκιτς, Τσόπελας, Κοτσώνης, Πίντο, Αντωνίου.
Πίτκας, Σανδραβέλης, Ιωάννου, Φωτιάς, Σπίνουλας, Κρισμάρεβιτς, Λινάρδος, Πέρεθ, Μπούνας, Ομάρ, Μίλιτς.
Αναπ: Τσάπαλος, Κολόκας, Γκοτσούλιας, Σταμόγιαννος, Μπουρλάκης, Πέριτς, Σκαρτσίλας.
Διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Νικολάκης (Ηρακλείου), Τρουλινός (Ηρακλείου) 4ος: Φώτης (Εύβοιας)