19:54

19:53

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τον ΑΟΧ.

19:52

90'+3: Διαγώνιο σουτ στην κίνηση από τον Λίτα, άουτ η μπάλα.

19:50

Βγαίνει στην αντεπίθεση ο ΑΟΧ, κακή η τελική επιλογή του Σαΐν

19:49

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:46

87: Σωστά συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ ο Δωματάς και έτσι ολοκληρώνεται η φάση.

19:42

83': Αυγενικού αντί Παμλίδη για τον Εργοτέλη.

19:40

81': Ρίκκα αντί Δεινόπαπα για τον ΑΟΧ.

19:38

Μονόλογος του Εργοτέλη τα τελευταία λεπτά.

19:35

75': Κίτρινη στον Καμαρά.

19:32

73': Στεφάνοβιτς αντί Μάνου για τον Εργοτέλη.

19:28

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Εργοτέλης, αλλά μέχρι εκεί.

19:24

65': Καλέ αντί Μπουρσέλη για τον Εργοτέλη.

19:23

64': Εκτέλεση κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, ο Σαΐν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

19:22

63': Ο Λίτα από πλάγια κάνει σουτ με το αριστερό και ο Αθανασίου αποκρούει.

19:21

Στο έδαφος ο Ρέντζας, προσωρινή διακοπή.

19:19

60': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Εύκολα μπλοκάρει ο Μπλάζιτς από την εκτέλεσή του.

19:17

Δείχνει να μην μπορεί να αντιδράσει ο Εργοτέλης μετά το γκολ που δέχτηκε.

19:13

54': Κίτρινη στον Μπουζούκη.

19:12

53': Νύκταρης αντί Μασάδο για τον ΑΟΧ.

19:11

Έχει ξεσηκωθεί ο κόσμος του ΑΟΧ, πατάει καλά και η ομάδα.

19:07

Ο Χατζηλιάδης παίρνει κάποια μέτρα, βλέπει ότι κανείς δεν έρχεται πάνω του και από μακριά πιάνει ένα εντυπωσιακό σουτ κι εκτελεί τον Αθανασίου. Εκπληκτικό γκολ, στο παραθυράκι κατέληξε η μπάλα.

19:06

47': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΧ!

19:05

19:03

18:49

18:48

45'+1: Ο Σαΐν από μέσα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, κάνει κοφτή ντρίμπλα, σουτάρει με το αριστερό και ο Αθανασίου αποκρούει.

18:47

18:46

44': Δεν μπορούν να συνεργαστούν εντός περιοχής Μάνος και Παμλίδης.

18:43

Με το σταγονόμετρο οι φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, είναι έκδηλο το άγχος και στις δύο πλευρές.

18:39

38': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Γίνεται η σέντρα από τον Ρέντζα, ο Μάνος κάνει στην κίνηση το πλασέ και ο Μπλάζιτς μπλοκάρει.

18:37

35': Κίτρινη στον Μασάδο.

18:37

35': Μπαίνει από αριστερά στην περιοχή ο Δεινόπαπας, κόβεται από τον Γρομητσάρη.

18:36

Αρκετές οι μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

18:32

30': Δυνατό σουτ του Καμαρά από μακριά, άουτ φεύγει η μπάλα.

18:31

29': Ο Μασάδο σπάει ωραία στον Σαΐν, αλλά εκείνος αργεί να κάνει το σουτ και κόβεται.

18:29

Έχει ανεβεί ο ΑΟΧ, πατάει καλύτερα στα τελευταία λεπτά.

18:25

23': Κόρνερ για τον ΑΟΧ, το εκτελεί ο Μασάδο και παίρνει άλλο ένα. Αυτή τη φορά η μπάλα απομακρύνεται εύκολα.

18:21

19': Χατζηλιάδης αντί Παγώνη για τον ΑΟΧ.

18:20

Πρόβλημα ο Παγώνης, στο έδαφος προσωρινά και ο Μπλάζιτς.

18:19

18': Με το τακουνάκι πατάει ο Παμλίδης, αλλά εκεί δεν ακολουθεί συμπαίκτης του.

18:16

15': Αδύναμο διαγώνιο σουτ ο Παμλίδης, εύκολα ο Μπλάζιτς.

18:15

Ελαφρώς ανώτερος ο Εργοτέλης, αλλά φάσεις δεν υπάρχουν.

18:12

Καλός ρυθμός, κακές επιλογές στα πρώτα λεπτά για τους παίκτες των δύο ομάδων.

18:09

Στο έδαφος ο Δεινόπαπας, προσωρινή διακοπή.

18:07

5': Ένα φάουλ εκτελεί ο Μασάδο με σέντρα, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

18:02

18:01

Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο.

17:58

Σταδιακά βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:53

Τόσο ο Εργοτέλης όσο και ο ΑΟΧ έχουν υψηλούς στόχους.

17:49

Κρητική μονομαχία ανάμεσα σε δύο ομάδες που παίζουν το πρώτο τους επίσημο ματς φέτος.

17:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Εργοτέλη με τα Χανιά ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Αθανασίου, Ρέντζας, Γρομητσάρης, Γιαλούσης, Κούρτης, Κάσα Καμαρά, Φουκαράς, Μάνος, Δωματάς, Μπουρσέλης, Παμλίδης.
Αναπ: Δερμιτζάκης, Κυριακόπουλος, Κούρτι, Άλλα, Αυγενικού, Στεφάνοβιτς, Καλέ
ΧΑΝΙΑ
Μπλάζιτς, Παγώνης, Μπριλάκης, Καρτσάμπας, Κουρδάκης, Μπουζούκης, Σάντερσον, Σαΐν, Μασάδο, Δεινόπαπας, Λίτα.
Αναπ: Βλαχάκης, Διαμαντόπουλος, Ρούτσης, Χατζηλιάδης, Νύκταρης, Γκέσιος, Ρίκκα
Διαιτητής: Κορδολαίμης (Αν. Αττικής) Βοηθοί: Τζαφόλιας (Αν. Αττικής), Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής) Τέταρτος: Σωτηριάδης (Λασιθίου)