1
-
3
22:23

90+3': Τέλος του αγώνα.

22:22

90+2': Κίτρινη ο Ντουρμάζ.

22:20

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:19

90': Ευκαιρία για την Ξάνθη, λίγο άουτ το τακουνάκι του Ερέα έπειτα από γύρισμα του Γουάλας.

22:15

86': Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνουν οι αμυντικοί.

22:14

85': Ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Ντουρμάζ, δύσκολα σε κόρνερ ο Τσενάμο.

22:13

84': Αναξιοποίητο κόρνερ για την Ξάνθη.

22:11

82': Εκτελεί ο Φορτούνης, καθαρίζει ο Τσενάμο.

22:10

81': Μακρινό σουτ του Κασάμι, σε κόρνερ ο Τσενάμο.

22:09

80': Ο Ράνος στη θέση του Καπετάνου. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Λουτσέσκου.

22:06

76': Ο Νιέτο στη θέση του Βασιλακάκη. Δεύτερη αλλαγή από τον Λουτσέσκου.

22:05

75': Απίστευτη ευκαιρία για την Ξάνθη. Γύρισμα του Ερέα από δεξιά, ο Καπετάνος δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα και ο Ελαμπντελαουί παραλίγο να σημειώσει αυτογκόλ.

22:01

71': Ο Ερνάνι στη θέση του Πάρντο. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Σίλβα.

21:58

69': Ο Κασάμι στη θέση του Καμπιάσο. Δεύτερη αλλαγή για τον Σίλβα.

21:57

Ο Ντουρμάζ δημιουργεί ρήγμα από αριστερά και ανοίγει για τον Ιντέγιε, που κάνει το γύρισμα, ο Φορτούνης από το ύψος του πέναλτι πλασάρει εύστοχα και γράφει το 1-3.

21:57

68': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:54

Ο Φορτούνης εκτελεί με δύναμη στη δεξιά γωνία του Τσενάμο, που πέφτει σωστά, αλλά δεν φτάνει την μπάλα. 1-2 ο Ολυμπιακός.

21:54

65': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:53

64': Κίτρινες για Μπαξεβανίδη και Καπετάνο.

21:53

63': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Το κερδίζει ο Ντουρμάζ από τον Μπαξεβανίδη, σωστή η απόφαση του Μήτσιου.

21:51

62': Έξω ο Ντιμιτρόφ, μέσα ο Ερέα. Πρώτη αλλαγή για τον Λουτσέσκου.

21:51

62': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντουρμάζ, καθαρίζει ο Τσενάμο.

21:50

61': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντουρμάζ, διώχνουν οι αμυντικοί.

21:49

60': Νέα μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ωραία σέντρα του Πάρντο, κεφαλιά ψαράκι του Φορτούνη από το ύψος της μικρής περιοχής, σώζει ο Τσενάμο.

21:44

55': Κίτρινη ο Παπαστεριανός.

21:43

54': Κίτρινη ο Φορτούνης.

21:41

52': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα ακριβείας του Ντουρμάζ, η κεφαλιά του Ιντέγιε φεύγει μόλις άουτ.

21:39

Ο Ντιμιτρόφ ισοφαρίζει. Λάθος του Μποτία στα μετόπισθεν, ο Βασιλακάκης στον Καπετάνο, αυτός με τη σειρά του βρίσκει τον αμαρκάριστο Βούλγαρο, ο οποίος με άψογο πλασέ εντός περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

21:39

50': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ.

21:38

49': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης, επιθετικό φάουλ.

21:35

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

21:32

Επιστρέφουν στο χορτάρι οι δύο ομάδες.

21:16

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

21:15

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

21:14

44': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, που αγγίζει το 0-2. Δυνατό σουτ του Φορτούνη, ο Τσενάμο δεν μπλοκάρει αρχικά, αλλά αποκρούει το αδύναμο πλασέ του Ιντέγιε στη συνέχεια.

21:12

Φοβερό γκολ ο Ντουρμάζ. Ο Σουηδός βρίσκει χώρο από θέση μέσα αριστερά και με ευθύβολο δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Τσενάμο.

21:12

42': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:10

40': Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι. Για χέρι του Μποτία διαμαρτύρεται ο Καπετάνος, στο μηρό του Ισπανού φαίνεται να βρήκε η μπάλα. Σωστή η απόφαση του Μήτσιου.

21:09

39': Ο Μποτία στη θέση του Ντα Κόστα. Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή του Πορτογάλου τεχνικού.

21:07

Στο έδαφος πάλι ο Ντα Κόστα, που φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει από τον τραυματισμό του στο 16'. Ετοιμάζει τον Μποτία ο Σίλβα.

21:07

37': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Λουσέρο, διώχνουν οι αμυντικοί.

21:06

36': Σέντρα του Φορτούνη από αριστερά, κεφαλιά του Καμπιάσο, πολλά μέτρα άουτ και ενώ ο Ιντέγιε βρισκόταν σε καλύτερη θέση.