Όλη η Σπάρτα διαμαρτύρεται στον Στραχόνια.

23:55

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

23:53

Σκοράρει η Σπάρτα και ο διαιτητής το ακυρώνει! Φοβερή η απόφαση, ήταν πολύ δύσκολο να το δει, αλλά είναι απολύτως σωστή, υπάρχει επιθετικό φάουλ τον Κοσίσκι.

23:52

90'+2: Φρίντεκ.

23:51

23:48

88': Κίτρινη στον Ιγκλέσιας.

23:47

86': Πολύ ωραίο γύρισμα από τον Γιάννου, κακό όμως το τελείωμά του.

23:44

83': Διαμαρτύρονται για πέναλτι χωρίς να έχουν δίκιο οι φιλοξενούμενοι, που παίρνουν κόρνερ. Ωστόσο περνάει ανεκμετάλλευτο.

23:42

82': Φαλτσαριστό σουτ από τον Φερνάντες, λίγο έξω φεύγει η μπάλα.

23:41

Στο 62% η κατοχή της μπάλας για την Σπάρτα.

23:38

77': Χαμντανί αντί Έντερσον για τον Αστέρα.

23:35

74': Ο Φερνάντες δοκιμάζει το πόδι του, αλλά αστοχεί.

23:35

73': Κίτρινη στον Χόλεκ.

23:32

70': Φερνάντες αντί Μπερτόλιο για τον Αστέρα.

23:28

66': Δημούτσος αντί Φούντα για τον Αστέρα.

23:27

66': Φατάι αντί Χούσμπαουερ για τη Σπάρτα.

23:24

63': Βγάζει σέντρα ο Γίραττσεκ, ο Γκόιαν παίρνει την κεφαλιά, αλλά δίνει περίεργη τροχιά στην μπάλα. Ωστόσο, ο Κοσίσκι πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση.

23:22

62': Ο Μπερτόλιο από μακριά κάνει ένα σουτ και ο Μπίτσικ μπλοκάρει.

23:20

58': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Μάσα, η μπάλα φεύγει άουτ.

23:20

58': Κίτρινη στον Ναμοϊνέσου.

23:18

56': Κίτρινη στον Χιμπς.

23:17

Γίνεται το γύρισμα από δεξιά, η μπάλα περνάει απ' όλους και ο Λάφατα από την μικρή περιοχή σκοράρει.

23:17

56': ΓΚΟΛ για τη ΣΠΑΡΤΑ!

23:16

55': Κίτρινη στον Μάσα.

23:13

52': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Λούι και αστοχεί.

23:10

49': Νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Φούντας φεύγει στην πλάτη της άμυνας, από δεξιά επιλέγει να κάνει λόμπα καθώς έχει βγει ο Μπίτσικ, αλλά αστοχεί για λίγα εκατοστά.

23:09

48': Κίτρινη στον Έντερσον.

23:09

48': ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα! Ο Ναμοϊνέσου γλιστράει, η ο Μάσα βγαίνει μόνος του με τον Μπίτσικ, αλλά το πλασέ του πηγαίνει στο αριστερό δοκάρι του Τσέχου.

23:09

Χαμντανί, Δημούτσος και Σανκαρέ πήραν εντολή να σηκωθούν για προθέρμανση.

23:07

23:04

Στον αγωνιστικό χώρο ξανά οι δύο ομάδες.

22:51

22:50

22:48

44': Σκοράρει από κοντά ο Λάφατα, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ και σωστά ακυρώνεται το γκολ.

22:45

40': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Μάσα το εκτελεί, αλλά η μπάλα έστω και με δυσκολία απομακρύνεται.

22:42

38': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Σπάρτα! Ο Γκρέιτσι από πλάγια δεξιά κάνει παράλληλη μπαλιά και ο Γκόιαν με τάκλιν παραχωρεί κόρνερ την τελευταία στιγμή. Αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:40

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

22:36

Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας, χάνουν εύκολα τις μονομαχίες οι μέσοι του.

22:32

Έχει πάρει τον αέρα του Αστέρα η Σπάρτα, είναι σαφώς καλύτερη στα τελευταία λεπτά και το αρνητικό για τους Αρκάδες είναι ότι η άμυνά τους δείχνει να μην πατάει καλά.

22:29

25': Από κόρνερ του Ντοσάλ ο Φρίντεκ αμαρκάριστος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κοσίσκι.

22:27

23': Ο Φούντας από δεξιά συγκλίνει προς τα μέσα, κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

22:25

20': Πέφτει στην περιοχή ο Μάσα χωρίς να υπάρχει κάτι. Ο Ναμοϊνέσου του ζητάει τα ρέστα με αποτέλεσμα να δεχτούν αμφότεροι τις παρατηρήσεις του διαιτητή.

22:22

18': Ο Κρέισι στρώνει στον Ματεγιόφσκι, εκείνος κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Κοσίσκι αποκρούει με γροθιές.

22:19

15': Απίστευτη ευκαιρία για τη Σπάρτα! Από σουτ του Γίρατσεκ ο Αλόκο δεν απομακρύνει την μπάλα, ο Χούσμπαουερ κάνει σουτ αμαρκάριστος από το σημείο του πέναλτι, αλλά στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

22:16

13': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Από καταπληκτική πάσα του Μπερτόλιο ο Γιάννου βγαίνει μόνος του από δεξιά, κάνει διαγώνιο πλασέ και ο Μπίτσικ αποκρούει.

22:13

9': Κόρνερ για τον Αστέρα, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:10

5': Μπαίνει στην περιοχή ο Λάφατα, αλλά μπερδεύεται και κάνει λάθος πάσα.

22:07

Εξαιρετικά πρεσάρει ο Αστέρας, κερδίζει την μπάλα, ο Μπερτόλιο ανοίγει αριστερά στον Μάσα κι εκείνος με διαγώνιο πλασέ σκοράρει.

22:06

2': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

22:05

1': Ο Ιγκλέσιας κάνει σουτ εκτός περιοχής, αλλά είναι κακό και φεύγει ψηλά.

22:05

22:02

21:55

Ο Αστέρας, μάλιστα, θα έχει την ευκαιρία να γίνει η πρώτη ελληνική ομάδα που νικάει αυτή την εβδομάδα μια και ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 με την Καμπάλα.

21:51

Πρώτο ευρωπαϊκό ματς για φέτος για τους Αρκάδες.

21:48

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με την Σπάρτα Πράγας ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

Κοσίσκι, Λούι, Γκόιαν, Αλόκο, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Έντερσον, Μπερτόλιο, Φούντας, Μάσα, Γιάννου.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Δημούτσος, Φερνάντες, Χαμντανί, Σκούρτης
Μπίτσικ, Φρίντεκ, Χόλεκ, Ναμοϊνέσου, Χιμπς, Γιρατσεκ, Ματεγιόφσκι, Χούσμπαουερ, Ντοσάλ, Κρέισι, Λάφατα
Αναπ: Στεχ, Μπράμπετς, Φατάι, Μάρετσεκ, Κόβατς, Στάινχεφερ, Λίτσινγκι