Υπενθυμίζεται ότι την Πέμπτη γίνεται η κλήρωση.

17:51

Λήξη αναμέτρησης, νίκη και πρόκριση για την Καλλιθέα με 2-0.

17:50

90'+3: Κακό σουτ από τον Μπέλη, άουτ η μπάλα.

17:48

90'+1: Κίτρινη στον Τεγούση.

17:47

17:47

90': Κακό σουτ από τον Βελλίνη, ψηλά η μπάλα.

17:45

89': Ο Γιέσιτς εκτελεί κόρνερ, ο Καπίας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

17:42

86': Αντεπίθεση για την Καλλιθέα, καλό σουτ ο Μπέλης, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

17:40

84': Μπέλης αντί Μπούζα για την Καλλιθέα.

17:40

Έχουν χαλαρώσει και οι παίκτες της Καλλιθεάς, πολλά τα λάθη στα τελευταία λεπτά.

17:37

80': Κακό σουτ από τον Αρναρέλλη, ψηλά η μπάλα.

17:36

79': Κίτρινη στον Θεοδωρίδη Κ.

17:32

75': Ο Τεγούσης από μέσα δεξιά κάνει το σουτ και ο Βοσνιάδης μπλοκάρει.

17:30

Έχει πετάξει λευκή πετσέτα ο Αγροτικός.

17:27

Νέο τάιμ άουτ για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

17:26

69': Λουκάνοβιτς αντί Φράγκου για την Καλλιθέα.

17:25

68': Ο Αρναρέλλης εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Βοσνιάδης μπλοκάρει.

17:22

65': Οικονόμου αντί Μακρυδημήτρη για τον Αγροτικό.

17:18

61': Κατσικογιάννης αντί Τζάκσον για την Καλλιθέα.

17:18

61': Θεοδωρίδης Κ. αντί Θεοδωρίδη Γ. για τον Αγροτικό.

17:17

Εξαιρετική προσπάθεια από τον Αρναρέλλη, μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει παράλληλη μπαλιά και ο Φράγκος σκοράρει από κοντά.

17:17

60': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

17:15

58': Πολύ καλό σουτ από τον Μπούζα, η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

17:13

Έχει μπει συντηρητικά η Καλλιθέα στο δεύτερο. Αναγκαστικά ρισκάρει ο Αγροτικός για να βρει το γκολ.

17:09

52': Ο Φράγκος παίρνει την μπάλα, γυρίζει ωραία, αλλά το εκτός περιοχής σουτ του φεύγει ψηλά.

17:05

48': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπούζας, η μπάλα φεύγει ψηλά.

17:03

46': Τοπούζης αντί Κουτσοσπύρου για τον Αγροτικό.

17:02

16:47

16:46

16:45

44': Κίτρινη στον Μακρυδημήτρη.

16:43

Χρειάστηκε να εκτελέσει δύο φορές το πέναλτι ο Αρναρέλλης (δόθηκε επανάληψη στην πρώτη), αλλά νίκησε ισάριθμες φορές τον Βοσνιάδη.

16:43

42': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

16:41

40': Σε προφανή θέση για γκολ ο Αρναρέλλης κι έτσι αποβάλλεται ο αμυντικός του Αγροτικού Αστέρα.

16:41

40': Ο Σκλιοπίδης ανατρέπει τον Αρναρέλλη και δίνεται πέναλτι.

16:38

37': Πολύ καλό μακρινό σουτ από τον Θεοδωρίδη, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

16:36

35': Κακό σουτ από μέσα δεξιά από τον Φράγκο, η μπάλα φεύγει ψηλά.

16:32

31': Ο Καπίας παίρνει την κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Βελλίνη, αλλά ο Κατσούλης μπλοκάρει χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία.

16:30

30': Κίτρινη στον Παγώνη.

16:26

Μικρό διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

16:25

24': Ο Πίκολο σκοράρει από το φάουλ του Μπούζα, αλλά ο επόπτης το ακυρώνει για οφσάιντ.

16:24

23': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Ο Μπούζας κάνει το γύρισμα από δεξιά και ο Φράγκος από εξαιρετική θέση κάνει κακό πλασέ με αποτέλεσμα να αποκρούσει ο Βοσνιάδης.

16:23

Τέσσερις οπαδούς έχει στην κερκίδα ο Αγροτικός Αστέρας, αλλά έχουν κλέψει την παράσταση...

16:20

20': Βγάζει σέντρα ο Μπούζας, άστοχη κεφαλιά από τον Πίκολο.

16:20

19': Πολύ καλή εκτέλεση από τον Μπούζα, διώχνει σε κόρνερ ο Βοσνιάδης.

16:18

17': Ωραία προσπάθεια από τον Αρναρέλλη, ο οποίος κερδίζει φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Καλλιθέα.

16:16

15': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Μπούζας, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Βοσνιάδη.

16:13

Αρκετά τα λάθη στις μεταβιβάσεις από τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων.

16:10

9': Βγάζει σέντρα ο Αρναρέλλης και ο αμυντικοί του Αγροτικού Αστέρα παραχωρούν κόρνερ. Ο Μπούζας το εκτελεί και η φάση περνάει ανεκμετάλλευτη.

16:06

6': Ο Βελλίνης κάνει το σουτ από το ημικύκλιο και ο Κατσούλης μπλοκάρει την μπάλα.

16:03

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

16:01

16:01

Μόλις ήρθαν και οι Κόρμπος και Σιώπης στο γήπεδο.

15:57

Αλλαγή της τελευταίας στιγμής για την Καλλιθέα, Τσώνης τελικά αντί Μούκταρη.

15:57

Μόλις βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:55

Και ο Σπύρος Αποστόλου της Ζακύνθου θα δει το ματς.

15:52

Το παρών έχει δώσει και ο Τίμος Καβακάς.

15:51

Την ομάδα τους θα δουν και οι Σμυρλής και Γκίνι από τις εξέδρες.

15:48

Αλέξανδρος Βοσνιάδης και Δημήτρης Κοτταράς έχουν έρθει από τον Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ... μάτια υπάρχουν και από την Κέρκυρα με συνεργάτη του Άγγελου Διγκόζη να είναι στις εξέδρες.

15:47

Ελάχιστος ο κόσμος στις κερκίδες για να δει το δεύτερο ματς της πρώτης φάσης του Κυπέλλου.

14:45

Καλησπέρα σας από το Περιστέρι, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη στο παιχνίδι ανάμεσα στην Καλλιθέα και τον Αγροτικό Αστέρα.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Κατσούλης, Σταύρου, Τσώνης, Πίκολο, Παγώνης, Ρουσάκης, Τεγούσης, Φράγκος, Μπούζας, Τζάκσον, Αρναρέλλης.
Αναπ: Μιχελής, Κατσικογιάννς, Ιγνατίδης, Λουκάνοβιτς, Ευαγγέλου, Μούκταρης, Μπέλης
Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Σαρακατσάνος, Καπίας, Αμαραντίδης, Μακρυδημήτρης, Τσεμπερίδης, Κουτσοσπύρος, Θεοδωρίδης Γ., Γιέσιτς, Βελλίνης
Αναπ: Γιακουμής, Έππας, Βαφέας, Καθάριος, Οικονόμου, Θεοδωρίδης Κ. Τοπούζης
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Πρέντζας (Δυτικής Αττικής) 4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)