0
22:26

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

22:26

Τρίτη χρονιά που δεν περνάει από τη Νέα Σμύρνη ο Παναθηναϊκός, που μετράει δύο ήττες και μία ισοπαλία.

22:25

Κάποιοι έχουν πάει προς τους "Πάνθηρες" και κάνουν "όλε".

22:25

Ξεσπάει σε πανηγυρισμούς όλη η Νέα Σμύρνη. Στον χώρο της΄σέντρας έχει στηθεί γλέντι από τους παίκτες.

22:24

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0.

22:24

90'+4: Κίτρινη στον Καλτσά.

22:23

90'+4: Κίτρινη στον Παπαδόπουλο για καθυστέρηση.

22:23

90'+4: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Πράνιτς κάνει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπεργκ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:21

90'+1: Ανσαριφάρντ αντί Μπακασέτα για τον Πανιώνιο.

22:20

22:19

90': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Καλτσάς κάνει σουτ από μέσα δεξιά και ο Παπαδόπουλος πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

22:16

87': Κίτρινη στον Ταυλαρίδη.

22:16

86': Στη θέση του Μπουμάλ ο Βιγιάλμπα για τον Πανιώνιο.

22:14

Νέα διακοπή, ξανά στο έδαφος παίκτης του Πανιωνίου.

22:12

Στο έδαφος ο Μπουμάλ, διακοπή στο ματς.

22:11

82': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, που... ήταν σα να μην έγινε. Ο Μπουμάλ δεν νικάει σε τετ α τετ τον Στιλ, αλλά με καθυστέρηση σηκώνεται το σημαιάκι του βοηθού.

22:09

Οι "πράσινοι" έχουν την μπάλα στην κατοχή τους, αλλά είναι εντελώς ακίνδυνοι. Μόνο μακρινά σουτ κάνουν απέναντι σε μία άμυνα που τους περιμένει στο μισό γήπεδο.

22:07

78': Πολύ μακρινό σουτ ο Νίνης και εντελώς άστοχο.

22:06

77': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Πράνιτς το εκτελεί, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

22:04

75': Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Απίστευτο σουτ του Ζέκα από πολύ μακριά, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια έσκασε στο έδαφος.

22:04

Έναν παραπάνω μέσο που θα τρέξει και θα μαρκάρει έβαλε ο Ουζουνίδης. Αλλάζει έτσι και ο σχηματισμός της ομάδας του σε 4-3-3.

22:03

73': Μητρόπουλος αντί Καραμάνου για τον Πανιώνιο.

22:02

72': Παίρνει την μπάλα από δεξιά ο Μπουμάλ, συγκλίνει προς τα μέσα, αλλά το σουτ του φεύγει ψηλά.

22:01

71': Ο Βλάχος κάνει συρτή σέντρα προς το πέναλτι, ο Μασούρας πηγαίνει στην μπάλα πρώτος αλλά κάνει κακό τελείωμα.

21:59

69': Αδύναμο το πλασέ του Μασούρα από μακριά, εύκολα ο Στιλ.

21:58

68': Νίνης αντί Αμπέντ για τον Παναθηναϊκό.

21:55

65': Κίτρινη στον Καρέλη.

21:54

65': Από πολύ πλάγια ο Μπουμάλ εκτελεί φάουλ και ο Στιλ διώχνει με μπουνιές.

21:53

Δεν έχει πλάνο ο Παναθηναϊκός για να διασπάσει την άμυνα του Πανιωνίου. Δεν κάνουν κίνηση οι παίκτες του και δεν υπάρχει εκείνος που με μία προσωπική ενέργεια θα δημιουργήσει ρήγματα.

21:52

63': Με τακουνάκι πάσα μέσα στην περιοχή του κάνει ο Οικονόμου, αλλά του βγήκε...

21:48

59': Καλό σουτ ο Καλτσάς εκτός περιοχής, η μπάλα πάει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

21:48

58': Πολύ ωραία ενέργεια από τον Μασούρα, μπαίνει στην περιοχή, αλλά δεν κάνει καλή τελική επιλογή.

21:45

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Κόρμπος.

21:43

Πολύ φλύαροι οι "πράσινοι", κυκλοφορούν την μπάλα χωρίς ουσία.

21:41

Μία ακόμη λανθασμένη πάσα από τους παίκτες του Παναθηναϊκού.

21:38

47': Αναξιοποίητο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

21:37

46': Μαρινάκης και Καλτσάς στη θέση των Λαγού και Πέτριτς. Πρώτες αλλαγές για τον Αναστασίου.

21:36

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

21:19

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο, διαμαρτύρεται έντονα στον Παππά ο Ζέκα. Τον σπρώχνουν άνθρωποι του Παναθηναϊκού για να φύγει.

21:18

21:17

45': Κι άλλο κόρνερ παραχωρεί ο Στιλ. Ο Μπακασέτας το εκτελεί, απομακρύνεται η μπάλα.

21:16

44': Μπαίνει στην περιοχή ο Μπουμάλ, τον κόβει ο Νάνο και παραχωρεί κόρνερ. Νέο κόρνερ από τον Ταυλαρίδη.

21:14

Προς το τέλος του ημιχρόνου άρχισε να ανεβαίνει ο Παναθηναϊκός και να δείχνει σημάδια αντίδρασης για το γκολ που δέχτηκε.

21:10

38': Κίτρινη στον Αμπέντ, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε για δεύτερη φορά για απόφαση του διαιτητή.

21:08

36': Εξαιρετική ενέργεια από τον Μασούρα, αλλά αδύναμο το πλασέ που κάνει στη συνέχεια έχοντας μπει στην περιοχή. Μπλόκαρε ο Στιλ.

21:06

Ο Μπακασέτας τελικά εκτελεί απευθείας αυτό το μακρινό φάουλ χωρίς ιδιαίτερη δύναμη, αλλά η μπάλα φεύγει μέσα από τα χέρια του Στιλ. Τραγικό λάθος από τον Άγγλο.

21:05

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

21:04

Μονομαχία ανάμεσα σε Κόρμπο και Πράνιτς, φάουλ για τους γηπεδούχους δίνει ο Παππάς και ο Κόρμπος μένει για λίγο στο έδαφος.

21:02

30': Εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής από τον Οικονόμου, πέφτει και αποκρούει ο Στιλ.

20:59

27': Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο Αμπέντ εκτελεί και οι παίκτες του Πανιωνίου απομακρύνουν.

20:56

24': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από την απομάκρυνση του Χατζηισαΐα. Τελικά βγήκε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, η οποία πέρασε ανεκμετάλλευτη.

20:52

Στα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να ελέγξει το ματς. Κυκλοφορεί την μπάλα και ψάχνει διαδρόμους.

20:48

16': Αδύναμο σουτ του Πράνιτς από μακριά, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Παπαδόπουλο.

20:46

14': Καλό σουτ από τον Σιώπη, η μπάλα φεύγει άουτ.

20:45

13': Στρώνεται η μπάλα στον Κόρμπο, κάκιστο σουτ από εκείνον.

20:43

11': Δοκιμάζει το πόδι του ο Καρέλης εκτός περιοχής, εύκολα μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

20:41

9': Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους, το έδαφος ο Μπουμάλ, ο οποίος φάνηκε να πέφτει εύκολα πάντως.

20:39

7': Λάθος ο Μπουμάλ λίγο έξω από την περιοχή, δεν το εκμεταλλεύεται ο Πράνιτς.

20:37

5': Ασυνεννοησία Κουτρουμπή και Στιλ, δεν προλαβαίνει όμως να μπει στη φάση ο Καραμάνος.

20:35

Λάθη στις μεταβιβάσεις των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων στα πρώτα λεπτά.

20:33

20:31

Συστάσεις και από τα μεγάφωνα.

20:30

Άναψαν καπνογόνα στη Θύρα 3, έπεσαν και κάποια χαρτιά στο κόρνερ και υπάρχει μικρή καθυστέρηση στην έναρξη.

20:29

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της Μικρασιατικής Καταστροφής, αλλά και του Νίκου Ζαρκάδη, πρώην παίκτη των "κυανέρυθρων", που έχασε τη ζωή του το Σάββατο.

20:28

Με τρίχρωμη φανέλα ο Πανιώνιος (μπλε, άσπρο, κόκκινο), κανονικά με τα πράσινα ο Παναθηναϊκός.

20:26

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:24

Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο, ενώ συνεχίζουν να μπαίνουν φίλαθλοι.

20:18

Από τα μεγάφωνα ακούγονται οι συνθέσεις των δύο ομάδων.

20:17

Υπάρχει στη Θύρα 9 κι ένα εντυπωσιακό πανό, το οποίο είχαν προαναγγείλει από τον Πανιώνιο.

20:16

Στα μεγάφωνα γίνεται λόγος για τη Μικρασιατική Καταστροφή. Ενός λεπτού σιγή θα τηρηθεί πριν την έναρξη του ματς εν όψει της αυριανής επετείου.

20:15

Στις εξέδρες μαζί οι Ντουρμισάι και Ευαγγέλου, Ο δεύτερος υπενθυμίζεται ότι αποκτήθηκε από τον Παναθηναϊκό τον Παναθηναϊκό στα μέσα Ιουλίου με τον Πανιώνιο να παίρνει περίπου 300.000 ευρώ κι επί της ουσίας τον Ρισβάνη.

20:11

Στον πάγκο από την άλλη έμεινε ο Νίνης που ξεπέρασε πάντως τον τραυματισμό που τον ταλαιπωρούσε, φανέλα βασικού ο Αμπέντ.

20:08

Για το δεξί άκρο στην άμυνά του ο Ουζουνίδης επέλεξε τον Βλάχο μια και απουσιάζει ο τιμωρημένος Αργυρόπουλος.

20:04

Χωρίς εκπλήξεις οι δύο προπονητές. Ο Ουζουνίδης δοκίμαζε φορ τον Καραμάνο και τελικά τον έβαλε, ο Αναστασίου σκεφτόταν Ζέκα για το δεξί άκρο της άμυνάς του, το είχε δείξει στις προπονήσεις και θα το δούμε κι εμείς σε λίγα λεπτά.

20:01

Καλησπέρα σας από τη Νέα Σμύρνη, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη του ματς ανάμεσα σε Πανιώνιο και Παναθηναϊκό.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Βλάχος, Ριβάνης, Χατζηισαΐας, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μπακασέτας, Μασούρας, Μπουμάλ, Καραμάνος
Αναπ: Διούδης, Ανσαριφάρντ, Χαλκιαδάκης, Βιγιάλμπα, Πατσατζόγλου, Τασουλής, Μητρόπουλος
Στιλ, Ζέκα, Ταυλαρίδης, Κουτρουμπής, Νάνο, Λαγός, Αμπέντ, Πράνιτς, Πέτριτς, Καρέλης, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Χουχούμης, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Καλτσάς, Τελάντερ, Νίνης
Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών) Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Αναστόπουλος (Αρκαδίας) 4ος: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας)