Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 3-1.

17:53

Μπαίνει στην περιοχή ο Μάνταλος από αριστερά, κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

17:51

17:48

Μάνταλος, Αραβίδης και Βάργκας αλλάζουν την μπάλα με τον τελευταίο να σουτάρει και να νικάει τον Βελλίδη.

17:48

87': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:47

87': Ο Αραβίδης βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Σοϊλέδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:45

85': Κακό σουτ από τον Τσάβες, ο οποίος βρήκε χώρο έξω από την περιοχή.

17:44

Αποβλήθηκε και ο Αλεξίου, γυμναστής και βοηθός του Πετράκη στον ΠΑΣ, για διαμαρτυρία.

17:43

83': Αφήνει ο Αραβίδης, ο Βάργκας κάει το σουτ και ο Βελλίδης αποκρούει.

17:43

82': Μπαίνει από αριστερά στην περιοχή ο Βάργκας, κάνει διαγώνιο σουτ και ο Βελλίδης αποκρούει.

17:42

82': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Βάργκας και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:42

81': Κοζορώνης αντί Ακόστα για τον ΠΑΣ.

17:41

80': Δεύτερη κίτρινη και στον Τζημόπουλο, με εννιά ο ΠΑΣ. Αυστηρός ο Μάνταλος.

17:38

78': Μάνταλος αντί Μπαρμπόσα για την ΑΕΚ.

17:36

75': Άστοχο σουτ του Πλατέλλα εκτός περιοχής.

17:34

74': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Μιχαήλ.

17:31

71': Ο Στρούνα βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Φερφελής παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:28

68': Δυνατό σουτ από τον Τσάβες εκτός περιοχής, αιφνιδιάζεται αλλά αποκρούει ο Μπαρόχα.

17:27

67': Φερφελής αντί Μανιά για τον ΠΑΣ.

17:23

63': Στη θέση του Μπουονανότε ο Βάργκας για την ΑΕΚ.

17:22

61': Μακρινό σουτ του Κολοβέτσιου, εντελώς άστοχο.

17:18

57': Αραβίδης αντί Κρισάντους για την ΑΕΚ.

17:17

Έχει αλλάξει η εικόνα του ματς πλέον, ο ΠΑΣ έχει την μπάλα και η ΑΕΚ περιμένει.

17:14

53': Ο Μπαρμπόσα βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Κρισάντους λίγο έξω από την περιοχή παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:12

52': Καλό σουτ του Μανιά, η μπάλα κοντράρει και φεύγει ελάχιστα έξω.

17:11

51': Μακρινό σουτ από τον Στρούνα, παρακολουθεί απλώς την πορεία της μπάλας ο Μπαρόχα.

17:09

49': Φοβερή εναλλαγή μπάλας από τους παίκτες της ΑΕΚ, ο Σιμόες κάνει παράλληλη πάσα και ο Κρισάντους δεν μπορεί να μπει στη φάση.

17:08

48': Αδύναμο σουτ από τον Κρισάντους, καμία ανησυχία για τον Βελλίδη.

17:06

46': Γιάκος αντί Ίλιτς για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

17:06

17:05

16:49

16:48

16:47

Εντυπωσιακή ντρίμπλα του Μπουονανότε στον Μιχαήλ, κάνει σουτ με το δεξί και νικάει τον Βελλίδη.

16:46

44': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:45

43': Δυνατό σουτ ο Μπαρμπόσα, αποκρούει με τις μπουνιές ο Βελλίδης.

16:44

42': Βιαστικό σουτ από τον Τσάβες, άουτ η μπάλα.

16:43

41': Κόρνερ παραχωρεί ο Μπέριος. Ο Γκάλο το εκτελεί και ο Βελλίδης διώχνει.

16:40

39': Απευθείας φάουλ από μακριά εκτελεί ο Γκάλο, εύκολα μπλοκάρει ο Βελλίδης.

16:40

38': Κίτρινη στον Τζημόπουλο.

16:37

Στη δεξιά γωνία στέλνει την μπάλα ο Μπουονανότε, αριστερά πέφτει ο Βελλίδης.

16:37

35': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:37

35': Κίτρινη στον Μπέριο.

16:36

34': Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Μπουονανότε κάνει εντυπωσιακό σόλο και ο Μπέριος τον ανατρέπει.

16:35

34': Δοκιμάζει το πόδι του ο Γιόχανσον, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

16:34

33': Κίτρινη στον Στρούνα.

16:33

31': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπουονανότε, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

16:32

30': Κίτρινη στον Μιχαήλ.

16:31

Πέναλτι υπέδειξε αρχικά ο Μάνταλος σε μαρκάρισμα του Μιχαήλ, αλλά στη συνέχεια πήρε την απόφαση πίσω. Σωστά, καθώς ο Μπαρμπόσα ήταν ελάχιστα έξω από την περιοχή.

16:30

28': Από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Κρισάντους, αλλά το τελείωμά του είναι κάκιστο.

16:26

25': Σέντρα από τον Γκάλο, ο Μπαρμπόσα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:25

23': Κακό σουτ από μακριά από τον Μανιά.

16:22

Βρίσκει χώρο ο Ακόστα, τρέχει κάποια μέτρα και σουτάρει πριν πατήσει περιοχή στέλνοντας την μπάλα αρχικά στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Μπαρόχα.

16:22

20': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:21

Έχει ανεβεί ο ΠΑΣ και κυκλοφορεί πλέον την μπάλα.

16:17

Στο 76% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΚ.

16:16

14': Ο Ακόστα βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ίλιτς πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:15

13': Ο Γκάλο κάνει μία κάθετη και ο Μιχαήλ παραχωρεί κόρνερ. Εύκολα μπλοκάρει ο Βελλίδης από την εκτέλεσή του.

16:11

Ψάχνεται η ΑΕΚ ακόμα, προσπαθεί να βγάλει συνδυασμούς για να διασπάσει την άμυνα του ΠΑΣ.

16:07

5': Μπαίνει στη φάση ο Ακόστα, κάνει το πλασέ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:06

4': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ίλιτς το εκτελεί, απομακρύνουν οι παίκτες της ΑΕΚ.

16:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά και για τις δύο ομάδες.

16:02

16:01

Ενός λεπτού σιγή για εν όψει της 93η επετείου της καταστροφής της Μικρασιατικής Καταστροφής.

15:59

15:57

Στις εξέδρες του ΟΑΚΑ ο Κατσουράνης.

15:53

Μετά τη νίκη επί του ΠΑΟΚ οι Γιαννιώτες θέλουν ένα ακόμη καλό αποτέλεσμα.

15:49

Αναζητά την επιστροφή στις νίκες η Ένωση μετά το στραβοπάτημα στην Ξάνθη.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

Μπαρόχα, Γκάλο, Τζανετόπουλος, Κολοβέτσιος, Σοϊλέδης, Γιόχανσον, Σιμόες, Μπαρμπόσα, Μπουονανότε, Πλατέλλας, Κρισάντους
Αναπ: Ανέστης, Ντίντακ, Άρθο, Βάργκας, Ανάκογλου, Μάνταλος, Αραβίδης
Βελλίδης, Στρούνα, Μπέριος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Τζημόπουλος, Τσουκαλάς, Ακόστα, Τσάβες, Ίλιτς, Μανιάς
Αναπ: Περιστερίδης, Γιάκος, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Κοζορώνης, Καρανίκας, Φερφελής
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Βλάσσης (Λασιθίου), Κουράκης (Ηρακλείου) 4ος: Τριτσώνης (Αθηνών)