3
-
0
23:20

90+2': Τέλος του αγώνα.

23:20

90+2': Ο Μπουονανότε πατά περιοχή και σουτάρει, μπλοκάρει ο Ολιμπά.

23:19

90': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:18

89': Σουτ του Τσουράκη από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μπαρόχα.

23:15

87': Γρήγορη αντεπίθεση της ΑΕΚ, λίγο πιο δυνατό το γύρισμα του Πλατέλλα, δεν πρόλαβε ο Αραβίδης.

23:08

80': Δέκα λεπτά ακόμα, με την ΑΕΚ να έχει ρίξει κάπως ρυθμό, αλλά να τον ελέγχει απόλυτα.

23:02

75': Ο Μπουονανότε στη θέση του Σιμόες. Αποθέωση για τον Αργεντινό σταρ.

22:58

70': Ο Γουνδουλάκης στη θέση του Σελίν, αναγκαστική η αλλαγή, που είναι και η τελευταία για τον Παρασχο.

22:57

69': Πάλι ο Σοϊλέδης, άουτ η κεφαλιά του Κολοβέτσιου.

22:56

68': Σουτ του Αραβίδη, σε κόρνερ ο Ολιμπά. Εκτελεί ο Σοϊλέδης, σε νέο κόρνερ οι του Πλατανιά.

22:54

65': Ο Ανάκογλου στη θέση του Βάργκας. Δεύτερη αλλαγή για τον Δέλλα.

22:51

62': Έχει αυξηθεί εμφανώς ο κόσμος στις εξέδρες. Στην ανάπαυλα μπήκαν στις εξέδρες κάπου 5.000 φίλαθλοι (ανοίγουν οι πόρτες βλέπετε). Έτσι συνολικά οι θεατές θα πρέπει να υπολογίζονται πλέον σε περισσότερους από 25.000!

22:47

Αποθέωση για τον Έλληνα επιθετικό από τον κόσμο της ΑΕΚ.

22:46

Ο Αραβίδης αυτή τη φορά. Πολύ ωραία συνεργασία από δεξιά, ο Πλατέλλας άνοιξε στον Σιμόες, που έκανε το γύρισμα, ο Αραβίδης με προβολή κάνει το 3-0.

22:46

58': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

22:45

57': Σουτ του Γιόχανσον έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ολιμπά.

22:43

55': Ο Τσουράκης στη θέση του Μενδρινού και ο Ντίνας στη θέση του Τζίλβαν. Πρώτες δύο διορθωτικές κινήσεις από τον Παράσχο.

22:42

54': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:41

53': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Πλατανιά. Κακή η εκτέλεση του Βάντερσον, πάνω στο τείχος.

22:40

52': Ο Μπαρμπόσα στη θέση του Τζιμπούρ. Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή του Δέλλα.

22:39

51': Πρόβλημα με τον Τζιμπούρ, που ζήτησε αλλαγή.

22:38

50': Μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ. Ο Τζιμπούρ βγάζει τον Πλατέλλα σε θέση τετ α τετ, ο Ολιμπά σταματά το πλασέ του και ο Αραβίδης δεν μπορεί από κοντά να σκοράρει.

22:35

Εκπληκτικό γκολ ο Γκάλο. Ο Βραζιλιάνος από δεξιά συγκλίνει προς τον άξονα και με φοβερό αριστερό σουτ στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι του Ολιμπά. 2-0 η Ένωση.

22:35

47': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

22:33

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

22:30

Επιστρέφουν στο χορτάρι οι 22 ποδοσφαιριστές.

22:16

45': Τέλος ημιχρόνου.

22:14

44': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Εκτελεί ο Μενδρινός, διώχνουν οι αμυντικοί της ΑΕΚ.