Λήξη αναμέτρησης, η "αλμπιρόχα" θα αντιμετωπίσει την Αργεντινή στην επόμενη φάση.

Σκοράρει ο Γκονσάλεζ, στα ημιτελικά η Παραγουάη!

Πολύ ψηλά στέλνει την μπάλα και ο Σάντα Κρουζ!

02:32

Άστοχος ο Ντάγκλας Κόστα, πολύ ψηλά η μπάλα!

02:32

3-2 η Παραγουάη, εξαιρετική εκτέλεση από τον Μπομπαντίγια στο δεξί παραθυράκι του Τζέφερσον.

02:31

2-2 η Βραζιλία, ψύχραιμη εκτέλεση από τον Μιράντα.

02:30

2-1 η Παραγουάη με τον Κάσερες, δυνατό και στο κέντρο το σουτ του.

02:29

Άουτ ο Ριμπέιρο, ο οποίος είχε μπει για να εκτελέσει πέναλτι! Κάκιστη εκτέλεση.

02:28

1-1 η Παραγουάη, απίστευτα δυνατή εκτέλεση από τον Μαρτίνεζ.

02:28

1-0 η Βραζιλία με τον Φερναντίνιο.

02:25

Ξεκινά η διαδικασία των πέναλτι.

02:20

Λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα, πάμε στα πέναλτι.

02:17

02:16

89': Κερδίζει κόρνερ η Βραζιλία. Κακή η εκτέλεση του Ντάνι Άλβες, απομακρύνει εύκολα η άμυνα της Παραγουάης.

02:14

87': Ριμπέρο αντί Ρομπίνιο για τη Βραζιλία.

02:10

84': Ρομέρο αντί Μπενίτεζ για την Παραγουάη.

02:10

83': Κάκιστη εκτέλεση φάουλ από μακριά από τον Ντάνι Άλβες, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

02:09

82': Ο Κουτίνιο κάνει ένα περίεργο σουτ, η μπάλα σκάει μπροστά στον Βιγιάρ, αλλά εκείνος αποκρούει.

02:08

81': Κίτρινη στον Μαρτίνες.

02:07

80': Από δύσκολη γωνία δοκιμάζει με δύναμη το σουτ ο Μαρτίνεζ, αλλά ο Τζέφερσον αποκρούει.

02:03

76': Μαρτίνεζ αντί Αράντα για την Παραγουάη.

02:03

76': Κίτρινη στον Κουτίνιο.

02:02

74': Αλλαγή για την Παραγουάη, Μπομπαντίγια αντί Νέλσον Βαλντέζ.

01:59

Ο Γκονσάλεζ αναλαμβάνει την εκτέλεση και νικά τον Τζέφερσον, παρόλο που εκείνος έπεσε στη σωστή γωνία.

01:58

72': ΓΚΟΛ για την ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ!

01:57

70': Πέναλτι για την Παραγουάη, έχει κάνει χέρι ο Τιάγκο Σίλβα. Σωστή η απόφαση, αδικαιολόγητη η κίνηση του αμυντικού της Παρί Σεν Ζερμέν για την εμπειρία του.

01:56

69': Αλλαγή για τη Βραζιλία, τη θέση του Φιρμίνο παίρνει ο Ταρντέλι.

01:55

Αντεπίθεση με καλές προοπτικές για την Παραγουάη, κακή επιλογή όμως στο τέλος, αφού ο Σάντα Κρουζ ήταν σε θέση οφσάιντ.

01:51

Πέφτει πολύ εύκολα στο έδαφος ο Νέλσον Βαλντέζ, καμία περίπτωση πέναλτι.

01:48

61': Νέα ευκαιρία από κόρνερ για την Παραγουάη, ο Ντα Σίλβα παίρνει την κεφαλιά και ο Τζέφερσον διώχνει.

01:46

60': Ντάγκλας Κόστα αντί του Γουίλιαν για τη Βραζιλία.

01:42

56': Μεγάλη ευκαιρία για την Παραγουάη. Από κόρνερ ο Νέλσον Βαλντέζ πηγαίνει πρώτος στην μπάλα, παίρνει γυριστή κεφαλιά και αστοχεί.

01:40

53': Άστοχο το σουτ του Φερναντίνιο από πολύ μακριά.

01:38

52': Απευθείας από πολύ πλάγια εκτελεί το φάουλ ο Νέλσον Βαλντέζ και ο Τζέφερσον αποκρούει κλείνοντας τη γωνιά του.

01:37

50': Κίτρινη στον Ντάνι Άλβες.

01:36

Στο ίδιο μοτίβο ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο, με τη Βραζιλία να αμύνεται πολύ προσεκτικά κάθε φορά που έχει την μπάλα η Παραγουάη.