2-2 η Αργεντινή, φωτοβολίδα από τον Γκαράι.

2-1 η Κολομβία, δυνατή η εκτέλεση του Φαλκάο.

Ξεκινά η διαδικασία.

04:23

Λήξη της κανονικής διάρκειας, πάμε κατευθείαν στα πέναλτι.

04:20

90'+2: Ο Μπανέγκα εκτελεί φάουλ, ο Μέσι παίρνει την σκαστή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

04:19

90'+1: Κίτρινη στον Μέσι.

04:19

04:16

88': Απίστευτη ευκαιρία για την Αργεντινή! Ο Τέβεζ παρενοχλεί τον Σαπάτα που άθελά του πλασάρε προ Οσπίνα, αλλά πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή, διώχνει ο Μουρίγιο κι ενώ ερχόταν με προβολή και ο Λαβέτσι.

04:15

87': Λαβέτσι αντί Ντι Μαρία για την Αργεντινή.

04:14

86': Κίτρινη στον Φαλκάο.

04:14

85': Μουριέλ αντί Ιμπάρμπο για την Κολομβία.

04:12

Η κλεψύδρα αδειάζει και η Κολομβία φαίνεται να θέλει να πάει το ματς στα πέναλτι.

04:08

80': Δοκάρι και πάλι για την Αργεντινή. Από κόρνερ του Ντι Μαρία ο Οταμέντι παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα πάει στο αριστερό δοκάρι μετά την εντυπωσιακή επέμβαση του Οσπίνα και ο Σούνιγκα διώχνει.

04:07

79': Σουτ από μακριά δοκιμάζει ο Μπανέγκα και η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.

04:06

77': Μπανέγκα αντί Παστόρε για την Αργεντινή.

04:02

74': Στη θέση του Μαρτίνες ο Φαλκάο για την Κολομβία.

04:01

73': Αλλαγή για την Αργεντινή, Τέβεζ αντί Αγκουέρο.

03:59

Σταδιακά έχει αρχίσει να ισορροπεί το ματς η Κολομβία.

03:55

68': Ο Ροντρίγκες εκτελεί κόρνερ, ο Σαπάτα παίρνει την κεφαλιά και ο Ρομέρο μπλοκάρει.

03:52

Να κερδίζει χρόνο προσπαθεί από τώρα η Κολομβία.

03:49

61': Φάουλ από μακριά εκτέλεσε απευθείας ο Μέσι, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

03:47

Διαμαρτυρίες από τον Μαρτίνο για το σκληρό φάουλ που έκανε ο Μουρίγιο. Έξαλλος ο τεχνικός της Αργεντινής, τα βάζει και με τον πάγκο της Κολομβίας.