Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-1 για το Περού, το οποίο προκρίνεται στα ημιτελικά.

04:20

Σύρραξη μεταξύ των παικτών στον αγωνιστικό χώρο.

04:20

90'+3: Μεγάλη ευκαιρία για το Περού, ο Ουρτάδο κάνει το πλασέ και ο Κινιόνες αποκρούει.

04:19

90'+2: Ο Βάργκας εκτελεί φάουλ και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

04:17

04:16

Προσπαθεί να βρει κι άλλο γκολ η Βολιβία, αλλά οι παίκτες της δείχνουν να μην το πιστεύουν.

04:13

86': Κίτρινη στον Μορένο. Κανονικά θα έπρεπε να έχει αποβληθεί, αφού έσκασε αγκωνιά σε αντίπαλο.

04:11

Στο κέντρο με δύναμη έστειλε την μπάλα ο Μορένο μειώνοντας σε 3-1.

04:11

85': ΓΚΟΛ για τη ΒΟΛΙΒΙΑ!

04:10

84': Πέναλτι για τη Βολιβία, σε μαρκάρισμα του Αντβίνκουλα στον Λίσιο.

04:09

82': Ρέινα αντί Κουέβα για το Περού.

04:05

78': Ο Γιοτούν σουτάρει από μακριά και ο Κινιόνες αποκρούει.

04:04

77': Ουρτάδο αντί Φαρφάν για το Περού.

04:03

76': Σέντρα από δεξιά βγάζει ο Αντβίνκουλα, άστοχο το τελείωμα από τον Γκερέρο.

04:02

Τραγικό λάθος από τον Μπεχαράνο, ο Γκερέρο κλέβει την μπάλα, κάνει κάποια μέτρα με αυτή και στη συνέχεια πλασάρει ανενόχλητος.

04:01

74': ΓΚΟΛ για το ΠΕΡΟΥ!

04:01

73': Κόρνερ κερδίζει το Περού. Ο Φαρφάν το εκτελεί, λίγο άουτ η κεφαλιά του Γκερέρο.

03:57

69': Κίτρινη στον Εσκομπάρ για διαμαρτυρία. Κακώς δόθηκε, υπάρχει ξεκάθαρη παράβαση. Ο παίκτης ανατρέπεται από τον Γκαγιέσε. Κανονικά θα έπρεπε να έχουμε πέναλτι και αποβολή.

03:56

68': Αλλαγή για τη Βολιβία, Πεδριέλ αντί Πένια.

03:55

68': Ο Καρίγιο κάνει ωραία ενέργεια, σπάει την μπάλα, αλλά ο Κουέβα δεν καταφέρνει να τη στείλει στα δίχτυα.

03:53

66': Καρίγιο αντί Πιζάρο για το Περού.

03:51

64': Μεγάλη ευκαιρία για το Περού. Ο Γιοτούν βρίσκει τον Φαρφάν αμαρκάριστο, εκείνος κάνει το διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

03:48

62': Κίτρινη στον Γκαγιέσε.

03:48

61': Από εκτέλεση κόρνερ ο Πένια παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και αστοχεί.

03:46

59': Μακρινό σουτ από τον Φαρφάν, η μπάλα φεύγει ψηλά.

03:43

56': Αδύναμη κεφαλιά από τον Μορένο, εύκολα μπλοκάρει ο Γκαγιέσε.

03:40

53': Δοκιμάζει το πόδι του ο Πιζάρο, μπλοκάρει ο Κινιόνες.

03:37

Έχει μπει καλύτερα η Βολιβία, η οποία καλείται να βρει ένα γρήγορο γκολ.

03:33

46': Διπλή αλλαγή για τη Βολιβία, Λίσιο και Εσκομπάρ αντί Μοράλες και Ουρτάδο.

03:33

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

03:32

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

03:16

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

03:15

45'+1: Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Φαρφάν, στο οριζόντιο δοκάρι σταματάει η μπάλα.

03:12

43': Ο Φαρφάν από πλάγια εκτελεί φάουλ και ο Κινιόνες αποκρούει με μπουνιές.

03:08

Έχει ισορροπήσει η Βολιβία.

03:05

37': Ο Κουέβα δίνει στον Γκερέρο, εκείνος στον Φαρφάν και το πλασέ του τελευταίου φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

03:03

35': Κίτρινη στον Μπεχαράνο.

03:01

32': Νέα εκτέλεση φάουλ του Νταλένσε, ο Μορένο παίρνει ξανά την κεφαλιά, αλλά αστοχεί.

02:59

30': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βολιβία. Ο Νταλένσε εκτελεί φάουλ, ο Μορένο πιάνει την κεφαλιά και ο Γκαγιέσε πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

02:56

27': Εκπληκτικό μακρινό σουτ από τον Μοράλες, ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια περνάει η μπάλα.

02:55

26': Ο Φαρφάν εκτελεί κόρνερ, ο Γκερέρο παίρνει την κεφαλιά και ο Κινιόνες μπλοκάρει την μπάλα.

02:52

Από στημένο της Βολιβίας το Περού βγάζει εξαιρετική αντεπίθεση. Ο Φαρφάν κάνει την τελική πάσα και ο Γκερέρο εκτελεί τον Κινιόνες, ο οποίος λίγο πριν το πλασέ του Περουβιανού έχασε την ισορροπία του.

02:52

23': ΓΚΟΛ για το ΠΕΡΟΥ!

02:50

Ο Βάργκας βγάζει εξαιρετική σέντρα από τα αριστερά, ο Γκερέρο πηδάει ψηλότερα όλων και σκοράρει στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Κινιόνες.

02:49

21': ΓΚΟΛ για το ΠΕΡΟΥ!

02:47

Έχει αρχίσει να πιέζει το Περού, δυσκολεύεται να αντιδράσει η Βολιβία.

02:44

15': Από εκτέλεση κόρνερ η άμυνα της Βολιβίας δεν αντιδρά καλά, ο Φαρφάν κάνει ένα σουτ και ο Ουρτάδο διώχνει στη γραμμή.

02:43

14': Ο Γκερέρο από πλάγια εντός περιοχής δοκιμάζει το πόδι του, η μπάλα κοντράρει και κερδίζει κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

02:41

Όταν ανεβαίνει η Βολιβία, το Περού ψάχνει αντεπιθέσεις.

02:37

9': Ωραία ενέργεια από τον Γκερέρο, συγκλίνει προς τα μέσα, αλλά το σουτ του είναι άστοχο.

02:37

Παθητικά έχει μπει η Βολιβία, η οποία αναμένεται να συνεχίσει σε αυτό το στυλ παιχνιδιού.

02:33

4': Εκτελεί φάουλ ο Φαρφάν από πλάγια και ο Κινιόνες μπλοκάρει.

02:32

Ακίνδυνη σέντρα από τον Φαρφάν, μπλοκάρει εύκολα ο Κινιόνες.

02:29

02:28

02:23

Στα αξιοσημείωτα είναι ότι έχει πάρει φανέλα βασικού ο Ντάνι Μπεχεράνο για τη Βολιβία, δηλαδή το νέο απόκτημα του Παναιτωλικού.

02:16

Με μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα πέρασαν στην επόμενη φάση και οι δύο ομάδες. Η διαφορά ότι το Περού έχασε με 2-1 από τη Βραζιλία, ενώ η Βολιβία διασύρθηκε από τη Χιλή με 5-0.

02:14

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει ο προημιτελικός του Κόπα Αμέρικα ανάμεσα σε Βολιβία και Περού.