1
23:41

Από το a-sports.gr καλό σας βράδυ.

23:40

Ήττα-ξεφτίλα για την Εθνική μας, που τέθηκε νοκ άουτ από τη διεκδίκηση της πρόκρισης στα τελικά του Euro 2016.

23:36

90+3': Τέλος του αγώνα.

23:33

90+2': Μέσα ο Γένσεν, έξω ο Έντμουντσον.

23:33

90+1': Άουτ το μακρινό σουτ του Φούντα.

23:32

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:32

90': Κίτρινη για τον Καρέλη.

23:31

89': Νέο κόρνερ για την Ελλάδα. Διώχνουν πάλι οι αμυντικοί.

23:30

88': Κόρνερ για την Εθνική μας. Εκτελεί ο Νίνης, διώχνουν οι αμυντικοί.

23:28

86': Κόρνερ για την Ελλάδα. Εκτελεί ο Νίνης, άουτ η προσπάθεια του Μήτρογλου.

23:26

Ο Νίνης εκτέλεσε το κόρνερ, κεφαλιά του Παπασταθόπουλου στα δίχτυα, μειώνει 2-1 η Εθνική μας.

23:25

84': ΓΚΟΛ η ΕΛΛΑΔΑ.

23:25

83': Κόρνερ για την Ελλάδα.

23:24

83': Κίτρινη ο Όλσεν.

23:23

82': Αναξιοποίητο το κόρνερ για τους γηπεδούχους, διώχνουν οι Έλληνας αμυνόμενοι μετά από πολλές προσπάθειες.

23:23

81': Γέμισμα στην περιοχή μας, κεφαλιά του Νάντεσταντ, δύσκολα σε κόρνερ ο Καρνέζης.

23:22

81': Ο Φούντας στη θέση του Κονέ. Έκλεισαν οι αλλαγές του Μαρκαριάν.

23:21

80': Δεν βγάζει αντίδραση η Εθνική μας, που δείχνει μετά το 2-0 εκτός τόπου και χρόνου.

23:17

75': Κίτρινη για τον Γκρέγκερσεν.

23:16

74': Ο Φέρο στη θέση του Χολστ. Δεύτερη αλλαγή και για τα Φερόε.

23:13

72': Σέντρα του Κονέ, κεφαλιά του Μήτρογλου, κανένα πρόβλημα για τον Νίλσεν.

23:13

71': Ο Κολοβός στη θέση του Φετφατζίδη. Δεύτερη αλλαγή του Μαρκαριάν.

23:11

Ο Βάτνχαμαρ από δεξιά γυρίζει προς το πέναλτι και με άπιαστο πλασέ ο Όλσεν νικάει τον Καρνέζη για το 2-0.

23:11

70': ΓΚΟΛ τα ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ.

23:10

69': Σουτ του Νίνη έξω από την περιοχή, αρκετά μέτρα άουτ.

23:09

67': Μονίμως στην επίθεση η Εθνική μας, που όμως είναι αναποτελεσματική.

23:03

62': Νέα ευκαιρία η Εθνική μας. Γύρισμα του Καρέλη, το πλασέ του Μήτρογλου με τη μία φεύγει λίγο άουτ.

22:58

57': Κίτρινη ο Τοροσίδης.

22:58

56': Εκτελεί ο Κονέ, το πλασέ του Μήτρογλου στην κίνηση καταλήγει στα δίχτυα, αλλά έχει δοθεί επιθετικό φάουλ στον Μανωλά. Δεν μετράει το γκολ. Λάθος η απόφαση του Χάγκεν, δεν υπήρχε φάουλ και κακώς ακυρώθηκε το τέρμα του Μήτρογλου.

22:57

56': Κόρνερ για την Ελλάδα. Εκτελείται πλασαριστά για τον Φετφατζίδη, που κερδίζει νέο κόρνερ.

22:57

55': Κίτρινη για τον Χάνσεν.

22:55

53': ΔΟΚΑΡΙ η Εθνική μας, δεύτερο. Ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Καρέλη λίγο έξω από την περιοχή, στο κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια οφσάιντ ο Τοροσίδης.

22:54

53': Κόρνερ για την Εθνική μας. Εκτελεί ο Νίνης, κεφαλιά του Μανωλά, διώχνουν οι αμυντικοί.

22:52

51': Ευκαιρία για την Εθνική μας. Σέντρα του Σταφυλίδη, αδύναμο σουτ του Νίνη, αποκρούει ο Νίλσεν και ο Μήτρογλου από κοντά πλασάρει άουτ.

22:50

48': Κόρνερ για τα Φερόε. Εκτελεί ο Σόρενσεν, καθαρίζει ο Καρνέζης.

22:49

47': Σουτ του Κονέ, αποκρούει ο Νίλσεν και διώχνουν οι αμυντικοί.

22:47

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

22:46

46': Ο Νίνης στη θέση του Χριστοδουλόπουλου. Πρώτη διορθωτική κίνηση από τον Μαρκαριάν.

22:44

Επιστρέφουν στο χορτάρι οι δύο ομάδες.

22:32

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

22:30

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:29

45': Κακή εκτέλεση από Φετφατζίδη, διώχνουν στο πρώτο δοκάρι οι αμυντικοί.

22:29

44': Καλό μακρινό σουτ του Σταφυλίδη, ο Νίλσεν δεν μπλοκάρει και οι αμυντικοί του διώχνουν σε κόρνερ.

22:24

40': Απειλούν εκ νέου τα Φερόε. Ο Καρνέζης ήταν σε ετοιμότητα μετά από γέμισμα στην περιοχή και μπλόκαρε μετά από κόντρες.

22:23

38': Καλό διαγώνιο σουτ του Μήτρογλου λίγο έξω από την περιοχή, άουτ.

22:20

36': Διώχνουν μακριά αυτή τη φορά οι Έλληνες αμυντικοί.

22:20

35': Κόρνερ για τα Φερόε. Διώχνει ο Μανωλάς με το κεφάλι σε νέο κόρνερ.

22:17

Τα Φερόε πλαγιοκοπούν από δεξιά, ο Βάτνχαμαρ κάνει το γύρισμα και ο Χάνσον με άψογο πλασέ ανοίγει το σκορ από το ύψος του πέναλτι. Η μπάλα φάνηκε να βρίσκει λίγο και στον Μανωλά, που έκανε ένα τάκλιν για να κόψει το πλασέ του Χάνσον.

22:17

32': ΓΚΟΛ τα ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ.

22:16

32': Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική μας. Ο Κονέ από αριστερά σεντράρει, ο Μήτρογλου πλασάρει στην κίνηση, η μπάλα στην πάνω πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και άουτ.

22:12

27': Κίτρινη για τον Μπεντζάμινσεν.

22:09

24': Ο Κονέ δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, φεύγει άουτ η μπάλα.

22:03

19': Κακό σουτ του Χριστοδουλόπουλου, πολλά μέτρα άουτ.

22:03

18': Εκτελεί ο Κονέ, διώχνουν οι αμυντικοί.

22:02

18': Σέντρα από αριστερά του Χριστοδουλόπουλου, κεφαλιά του Μήτρογλου, σε κόρνερ ο Νίλσεν.

22:01

17': Κόρνερ για τα Φερόε. Εκτελεί ο Όλσεν, διώχνει ο Μήτρογλου.

21:59

15': Εκτελεί πάλι ο Κονέ, κεφαλιά του Παπασταθόπουλου, ο Καρέλης πλάσαρε, πάνω από τη γραμμή διώχνουν οι αμυντικοί. Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική μας.

21:59

14': Κόρνερ για την Εθνική μας. Εκτελεί ο Κονέ, νέο κόρνερ.

21:57

13': Πρώτη ευκαιρία για την Ελλάδα. Σουτ του Φετφατζίδη από το ημικύκλιο της περιοχής, ο Νίλσεν δεν μπλοκάρει σταθερά, η μπάλα κατευθύνεται προς τα δίχτυα, αλλά την προλαβαίνει με δεύτερη προσπάθεια.

21:56

12': Ο Ντάβιντσεν στη θέση του Σόρενσεν. Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή για τα Φερόε.

21:55

10': Πρόβλημα για τον Χάνσον, που φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει.

21:52

8': Αναξιοποίητο και το δεύτερο κόρνερ των γηπεδούχων.

21:51

7': Μεγάλη ευκαιρία για τα Φερόε. Ο Χάνσον σουτάρει μέσα από την περιοχή, δύσκολα σε κόρνερ ο Καρνέζης.

21:50

6': Ο Καρέλης ελίσσεται έξω από την περιοχή και προσπαθεί να μπουκάρει, κόντρα και η μπάλα στην αγκαλιά του Νίλσεν.

21:46

2': Κόρνερ για τα Νησιά Φερόε. Διώχνει με το κεφάλι ο Μανωλάς.

21:45

1': Απειλούν με το καλημέρα οι γηπεδούχοι. Σουτ του Έντμουντσον, φεύγει λίγο άουτ.

21:45

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

21:44

Περίπου 70 Έλληνας βρίσκονται στις εξέδρες.

21:43

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

21:40

21:34

Η Ουγγαρία, που αυτή τη στιγμή είναι στην 3η θέση, κέρδισε πριν από λίγο στη Φινλανδία και η ελληνική ομάδα πρέπει να καλύψει διαφορά εννιά βαθμών.

21:33

Μόνο με νίκη θα έχει ελπίδες για την 3η θέση και τα μπαράζ η Εθνική μας.

21:30

Σε ένα περίπου τέταρτο ξεκινά το κρίσιμο ματς για την Εθνική μας, που αντιμετωπίζει εκτός έδρας τα Νησιά Φερόε για την 6η αγωνιστική του 6ου προκριματικού ομίλου για το Euro 2016.

21:25

Καλησπέρα από το a-sports.gr.

ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ
Νίλσεν, Α. Γκρέγκερσεν, Νάτεσταντ, Μπ. Χάνσεν, Χάνσον, Μπεντζάμινσεν, Όλσεν, Σόρενσεν, Σ. Βάτνχαμαρ, Χολστ, Έντμουντσον.
Αναπ: Τόμσεν, Γκέτσον, Ντάβιτσεν, Χάνσεν, Χουστίνουσεν, Φαρό, Όλσεν Α, Ουστουρόι, Μπαρταλστόβου, Γιάκομπσεν, Γιόνσεν, Όλσεν Κ.
ΕΛΛΑΔΑ
Καρνέζης, Σταφυλίδης, Τοροσίδης, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Σάμαρης, Κονέ, Χριστοδουλόπουλος, Καρέλης, Φετφατζίδης, Μήτρογλου.
Αναπ: Βελλίδης, Καπίνο, Ταυλαρίδης, Μόρας, Τζιόλης, Νίνης, Βύντρα, Τασουλής, Κολοβός, Φούντας, Κατσουράνης, Ταχτσίδης.
Διαιτητής: Τομ Χάραλντ Χάγκεν (Νορβηγία). Βοηθοί: Νταρ Ρότζερ Νέμπεν (Νορβηγία), Γιάν Έρικ Ένγκαν (Νορβηγία). Τέταρτος: Μάγκνους Λούντμπεργκ (Νορβηγία). Επιπρόσθετοι βοηθοί: Νταρ Βίνταρ Χάφσας (Νορβηγία), Άντερς Γιόχανσεν (Νορβηγία).