19:48

19:48

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τους Βολιώτες.

19:48

90'+4: Κακό σουτ από τον Μπιτάνγκ ύστερα από έξοδο του Π. Ντούνη.

19:44

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:41

Με 10 για λίγο ο Ολυμπιακός Βόλου.

19:38

85': Ατομική προσπάθεια από τον Μπιτάνγκ, ο οποίος κάνει και το διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:35

82': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, στη θέση του Διαμαντόπουλου ο Σκοπελίτης.

19:31

Στο 56% η κατοχή για την ΑΕΚ.

19:27

74': Σουτ του Κορδέρο στην κίνηση, πολύ ψηλά φεύγει η μπάλα.

19:27

74': Καλό σουτ από τον Μπαρμπόσα εκτός περιοχής, πέφτει και αποκρούει ο Ρίζος.

19:25

72': Κακό σουτ από τον Μπαρμπόσα, άουτ η μπάλα.

19:23

70': Κρισάντους αντί Ντακόλ για την ΑΕΚ.

19:22

69': Με την ταχύτητά του ο Μπιτάνγκ εκμεταλλεύεται την ασυνεννοησία που υπάρχει, αλλά το τελείωμά του είναι τραγικό.

19:21

68': Στη θέση του Μπουτζίκου ο Μαργαρίτης για τον Ολυμπιακό Βόλου.

19:18

65': Ρόκας αντί Καρρά για τον Ολυμπιακό Βόλου.

19:18

65': Κίτρινη στον Κορδέρο.

19:15

62': Τη θέση του Γροντή παίρνει ο Μάρκος Ντούνης για την ΑΕΚ.

19:13

Με φορείο βγαίνει από τον αγωνιστικό χώρο ο Γροντής.

19:10

57': Κίτρινη στον Μπουτζίκο.

19:09

56': Αλλαγή για την ΑΕΚ, Κορδέρο αντί Σβάρνα για την ΑΕΚ.

19:05

52': Ο Μπιτάνγκ μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, ξεμαρκάρεται, κάνει διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

19:03

Ο Νικολιάς κλέβει την μπάλα, κάνει ανενόχλητος πολλά μέτρα με αυτή, την κατάλληλη στιγμή πασάρει στον Διαμαντόπουλο κι εκείνος εκτελεί τον Ντούνη με διαγώνιο σουτ.

19:02

49': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

19:01

Μικρή διακοπή λόγω ρίψης κροτίδας.

18:59

18:57

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:44

18:43

Κακές και οι δύο ομάδες όσον αφορά την τελική τους επιλογή.

18:39

41': Ο Μπιτάνγκ ξεμαρκάρεται από τον Σβάρνα, κάνει και το σουτ αλλά ο Ντούνης μπλοκάρει.

18:36

38': Ο Πεταυράκης από αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Γροντής παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

18:34

Δεν πατάει καλά η ΑΕΚ, κάνουν εύκολα το λάθος οι παίκτες της.

18:31

33': Κίτρινη στον Σβάρνα.

18:27

29': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου! Ο Θέος μπαίνει στην περιοχή, η μπάλα φτάνει στον Μπιτάνγκ, εκείνος εξαπολύει έναν κεραυνό, αλλά ο Ντούνης αποκρούει εντυπωσιακά.

18:26

28': Ο Γιαλούσης εκτελεί με δύναμη φάουλ από καλή θέση και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

18:23

Στο έδαφος ο Διαμαντόπουλος, προσωρινή διακοπή.

18:21

23': Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ. Απομακρύνει την μπάλα με κεφαλιά ο Καρράς μετά την εκτέλεση.

18:17

Κόβεται η σέντρα του Μπαρμπόσα πριν φτάσει στον Ντακόλ.

18:15

Στα τελευταία λεπτά έχουν ανεβεί οι γηπεδούχοι. Κυκλοφορούν την μπάλα, αλλά χωρίς να έχουν ιδιαίτερη διάθεση να βγάλουν φάση.

18:11

14': Καλό σουτ από τον Θέο λίγο εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

18:10

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

18:08

Έχει μπει καλύτερα η ΑΕΚ ως τώρα.

18:05

7': Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ο Ανάκογλου κάνει κάποια μέτρα με την μπάλα, σουτάρει λίγο έξω από την περιοχή και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Ρίζου.

18:01

Υπάρχουν και φίλαθλοι της ΑΕΚ στο ΕΑΚ.

17:59

17:56

17:53

Παρεμπιπτόντως, έγινε γνωστό πως ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος δεν θα συνεχίσει στον πάγκο των γηπεδούχων, κάτι που αναμενόταν.

17:51

Αδιάφορο είναι το παιχνίδι, με την ΑΕΚ να έχει τερματίσει πρώτη και τους Βολιώτες να θέλουν απλώς να αποφύγουν την τελευταία θέση.

17:45

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει ο αγώνας ανάμεσα στον Ολυμπιακό Βόλου και την ΑΕΚ

Ρίζος, Ζέρης, Μπουτζίκος, Μακρυδημήτρης, Γιαλούσης, Καρράς, Κυζιρίδης, Μπιτάνγκ, Νικολιάς, Θέος, Διαμαντόπουλος.
Αναπ: Κολίτσι, Κεσίδης, Μπάρμπας, Ρόκας,Μαργαρίτης, Σκοπελίτης
ΑΕΚ
Π. Ντούνης, Σβάρνας, Κολοβέτσιος, Τζανετόπουλος, Γροντής, Πεταυράκης, Γιόχανσον, Ρόβας, Ανάκογλου, Μπαρμπόσα, Ντακόλ.
Αναπ: Ανέστης, Φαγιέ, Μ. Ντούνης, Σαρρής, Σοϊλέδης, Κρισάντους, Κορδέρο
Διαιτητής: Γιώργος Φουκάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Μανώλης Γιαννουγλίδης (Αθηνών), Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας) 4ος: Άγγελος Αγγελάκης (Μακεδονίας)