21:21

21:21

Λήξη αναμέτρησης, Κυπελλούχος η Άρσεναλ με το εμφατικό 4-0

21:21

Ο Τσάμπερλεϊν με συρτή σέντρα βρίσκει τον αμαρκάριστο Ζιρού κι εκείνος με ωραίο πλασέ σκοράρει.

21:20

90'+3: ΓΚΟΛ για την ΑΡΣΕΝΑΛ!

21:17

21:16

90': Αλλαγή για την Άρσεναλ, στη θέση του Σάντσεζ ο Τσάμπερλεϊν.

21:13

Στα σώματα το σουτ του Γκρίλις. Σε ρηχά νερά και ο νεαρός.

21:09

83': Κίτρινη στον Αγκμπονλαχόρ.

21:06

Η Άρσεναλ αρκείται απλώς στο να κυκλοφορεί την μπάλα στα τελευταία λεπτά.

21:03

77': Αλλαγή για την Άρσεναλ, Γουίλσιρ και Ζιρού αντί Εζίλ και Γουόλκοτ.

21:03

76': Ο Ράμσεϊ βγάζει στον χώρο για τον Γουόλκοτ, αλλά το πλασέ του είναι κάκιστο.

21:01

Έχει πέσει εντελώς ο ρυθμός του αγώνα.

20:57

71': Αλλαγή για τη Βίλα, Σάντσες αντί Γουέστγουντ.

20:54

68': Μπακούνα αντί Ρίτσαρντσον για τη Βίλα.

20:52

Από τα πρώτα λεπτά φάνηκε ότι η Βίλα δεν θα μπορούσε να κοιτάξει στα μάτια την Άρσεναλ και αυτό επιβεβαιώνεται.

20:49

Ο Καθόρλα εκτελεί κόρνερ, ο Μερτεζάκερ παίρνει με άνεση την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής και στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία.

20:48

62': ΓΚΟΛ για την ΑΡΣΕΝΑΛ!

20:46

Χώρο στην Άστον Βίλα δίνει πλέον η Άρσεναλ.

20:42

56': Ο Γουόλκοτ συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ κι έτσι ακυρώνεται γκολ της Άρσεναλ.

20:39

53': Αλλαγή για την Βίλα, Αγκμπονλαχόρ αντί για Ενζογκμπιά.

20:37

Εκπληκτικό σουτ από μακριά από τον Σάντσεζ, ο οποίος αρχικά ξεμαρκάρεται και στη συνέχεια εκτελεί από απόσταση τον Γκίβεν.

20:36

50': ΓΚΟΛ για την ΑΡΣΕΝΑΛ!

20:35

Να κυκλοφορήσει την μπάλα στον τελικό για πρώτη φορά προσπαθεί η Βίλα.

20:32

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

20:30

Στον αγωνιστικό χώρο ξανά οι δύο ομάδες.

20:17

20:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:13

Δεν μπορεί να αλλάξει η εικόνα της Βιλα ούτε μετά το γκολ. Σε κακή μέρα σχεδόν όλοι οι παίκτες της.

20:10

Ο Μονρεάλ βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Σάντσεζ παίρνει την κεφαλιά και ο Γουόλκοτ με δυνατό σουτ στην κίνηση νικάει τον Γκίβεν.

20:09

40': ΓΚΟΛ για την ΑΡΣΕΝΑΛ!

20:07

37': Κίτρινη στον Ντελφ.

20:06

Προσωρινή διακοπή γιατί έπεσε άτσαλα στο έδαφος ο Καθόρλα.

20:03

34': Κίτρινη στον Χάτον.