1
-
3
22:54

Μεγάλη νίκη για την Βόλφσμπουργκ, που αναδείχθηκε Κυπελλούχος Γερμανίας για πρώτη φορά στην ιστορία της.

22:53

90+4': Τέλος του αγώνα.

22:52

90+3': Κίτρινη ο Βιεϊρίνια.

22:51

90+2': Ωραίο σουτ του Μικιταριάν, πάνω από τα δοκάρια.

22:49

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:47

88': Κίτρινη ο Ντε Μπρούινε.

22:47

88': Αναξιοποίητο κι αυτό.

22:46

87': Καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ομπαμεγιάνκ, σε κόρνερ ο Μπενάλιο.

22:43

84': Ο Τρες στη θέση του Καλιγκιούρι. Έκλεισε τις αλλαγές της και η Βόλφσμπουργκ.

22:43

83': Κίτρινη ο Σμέλτσερ.

22:40

81': Ο Σούρλε στη θέση του Άρνολντ. Δεύτερη αλλαγή για τους λύκους.

22:39

80': Δυνατό σουτ του Καγκάβα από το ύψος της περιοχής και λίγο αριστερά, σταθερή επέμβαση του Μπενάλιο.

22:38

79': Ο Ιμόμπιλε στη θέση του Ρόις. Τέλος οι αλλαγές για τον Κλοπ.

22:37

78': Κόρνερ για την Ντόρτμουντ. Εκτελεί ο Μικιταριάν, διώχνουν οι αμυντικοί.

22:33

74': Ο Γκιλαβογκί στη θέση του Πέρισιτς. Πρώτη αλλαγή για την Βόλφσμπουργκ.

22:30

71': Καλό, αλλά σχετικά αδύναμο το πλασέ του Μικιταριάν λίγο μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μπενάλιο.

22:26

67': Οι Πίστσεκ και Μπλατσικόφσκι στη θέση των Ντουρμ και Κελ. Διπλή αλλαγή η πρώτη κίνηση του Κλοπ από τον πάγκο.

22:25

66': Αναξιοποίητο το κόρνερ για την Βόλφσμπουργκ.

22:24

65': Μεγάλη ευκαιρία η Βόλφσμπουργκ. Ο Ντοστ βγάζει τον Καλιγκιούρι σε πλεονεκτική θέση, αυτός πλασάρει, ο Λάνγκερακ δεν μπορεί να αποκρούσει, αλλά ο Ντουρμ διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

22:21

61΄: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκες από πλάγια θέση, άουτ.

22:20

61': Κίτρινη ο Μικιταριάν.

22:19

60': Η Ντόρτμουντ έχει την κυκλοφορία, αλλά όσο δεν σκοράρει η πίεση θα ανεβαίνει. Φωτιά η Βόλσφμπουργκ στις αντεπιθέσεις.

22:15

56': Καλό σουτ του Ρόις από το ημικύκλιο της περιοχής, λίγο άουτ. Καλή ευκαιρία.

22:09

50': Απαντάει στις μεγάλες ευκαιρίες η Ντόρτμουντ. Γύρισμα του Ρόις, προβολή του Καγκάβα, δοκάρι και άουτ.

22:08

49': Αναξιοποίητο το κόρνερ για τη Βόλφσμπουργκ.

22:07

48': Μεγάλη ευκαιρία η Βόλφσμπουργκ. Ωραία μπαλιά του Ντε Μπρούινε, ο Καλιγκιούρι πλασάρει, δύσκολα σε κόρνερ ο Λάνγκερακ.

22:04

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.