Από το ΟΑΚΑ καλό σας βράδυ!

22:46

Ο Ολυμπιακός σηκώνει το Κύπελλο Ελλάδας 2015!

22:37

Οι παίκτες τις Ξάνθης ανεβαίνουν στα επίσημα και παίρνυν τα μετάλλια τους, δεχόμενοι χειροκροτήματα από όλο το γήπεδο.

22:33

Πολυτιμότερος παίκτης του τελικού ο Τζόρι Ντομίνγκεζ παραλαμβάνει το ειδικό έπαθλο...

22:30

Χειροκροτούν τους παίκτες της Ξάνθης οι φίλαθλοι της με τους πρώτους να πετούν τις φανέλες τους στον κόσμο.

22:26

Ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές στο β' ημίχρονο και έφτασε δίκαια στην επικράτηση. Κομβικό το γκολ του Χάρα στις καθυστερήσεις του α' μέρους, άλλαξε την εικόνα του αγώνα.

22:25

Κυπελλούχος Ελλάδας ο Ολυμπιακός, που κατακτά παράλληλα και το νταμπλ.

22:25

90+5': Τέλος του αγώνα.

22:23

90+4': Αναξιοποίητο κόρνερ για την Ξάνθη.

22:20

90+1': Κίτρινη ο Σαλίνο.

22:20

90+1': Κίτρινη για τον Μποτία, είναι δεύτερη και ο Ισπανός αποβάλλεται.

22:19

90': Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:16

Ο Σολτάνι έκανε το γύρισμα στην περιοχή και ο Καπετάνος από κοντά πλασάρει εύστοχα σημειώνοντας το γκολ της τιμής.

22:16

87': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ.

22:12

83': Ο Κασάμι στη θέση του Σιόβα, έκλεισε τις αλλαγές του και ο Περέιρα.

22:12

82': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Περνάει αναξιοποίητο.

22:10

Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη περίπου 5 μέτρα έξω από την περιοχή, στο δεξί παραθυράκι του Κυριακίδη, 3-0 ο Ολυμπιακός, που είναι ήδη Κυπελλούχος Ελλάδας.

22:10

80': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

22:08

79': Ο Βάλτερ στη θέση του Ομπόντο, έκλεισε τις αλλαγές του ο Λουτσέσκου.

22:07

78': Ο Μήτρογλου στη θέση του Ντομίνγκεζ, δεύτερη αλλαγή και του Ολυμπιακού.

22:07

77':Ο Μπαξεβανίδης στη θέση του Μπέρτου, δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη.

22:06

76': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Μαζουακού, άουτ.

22:06

75': Ένα τέταρτο ακόμα με τον Ολυμπιακό πλέον να ελέγχει και την Ξάνθη να δείχνει ανήμπορη να αντιδράσει.

22:01

72': Κίτρινη για τον Χάρα.

22:01

71': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Διώχνουν οι αμυντικοί της Ξάνθης.

21:59

70': Κίτρινη ο Μποτία.

21:58

69': Κίτρινη για τον Καπετάνο.

21:57

68': Ένταση στο χορτάρι καθώς η Ξάνθη δεν έκανε fair play σε τραυματισμό του Σιόβα.

21:55

66': Ο Καπετάνος στη θέση του Παπαστεριανού, πρώτη αλλαγή και για τον Λουτσέσκου.

21:54

65': Ο Φορτούνης στη θέση του Φουστέρ, πρώτη αλλαγή από τον Περέιρα. Αποθέωση για τον Ισπανό χαφ από τους φίλους του Ολυμπιακού.

21:52

Εκπληκτικό γκολ από τον Ντομίνγκεζ. Ο Αργεντινός ξεκινά την προσπάθειά του πίσω από το κέντρο από πλάγια θέση, ντριπλράρει Μπέρτο και Παπαστεριανό, μπαίνει στην περιοχή και με εξαιρετικό πλασέ με πολλά φάλτσα στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία και στα δίχτυα του Κυριακίδη.

21:52

63': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:46

57': Ο Μιλιβόγεβιτς δοκιμάζει το πόδι του μερικά μέτρα έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του Κυριακίδη.

21:44

55': Πιο σίγουρες οι κινήσεις του Ολυμπιακού στο β' μέρος. Του έχει δώσει ψυχολογία το γκολ.

21:41

51': Ο Χάρα σκόραρε μετά από αντεπίθεση, αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ. Δεν μετράει το γκολ.

21:39

50': Δίχως κάποια αξιόλογη φάση μέχρι τώρα στο β' μέρος με την Ξάνθη όμως να μπαίνει πάλι με διάθεση να αναλάβει πρωτοβουλίες.

21:34

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

21:33

21:19

Η Ξάνθη κέρδισε τις εντυπώσεις στο α' μέρος, είχε τις πιο σημαντικές ευκαιρίες, αλλά ο Ολυμπιακός δεν συγχωρεί τα λάθη. Χωρίς να έχουν απειλήσει ουσιαστικά, οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ με γκολ του Χάρα στην τελευταία φάση του α' μέρους.

21:17

45+1': Τέλος του ημιχρόνου.

21:16

Απίστευτο λάθος του Μπέρτου, που κάνει δώρο το γκολ στον Χάρα. Ο Σαλίνο σεντράρει, ο Μπέρτος με το στήθος προσπαθεί να γυρίσει προς τον Κυριακίδη, αλλά βγάζει τον Αργεντινό σε θέση τετ α τετ, που πλασάρει άψογα για το 1-0 του Ολυμπιακού.

21:15

45+1': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:14

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

21:12

43': Ο Λουσέρο γεμίζει, η κεφαλιά του Σολτάνι φεύγει μόλις άουτ. Μεγάλη ευκαιρία η Ξάνθη.

21:11

42': Ευκαιρία η Ξάνθη. Ωραία σέντρα του Λουσέρο, ο Σολτάνι δεν πιάνει όπως θα ήθελε το σουτ από εξαιρετικά ευνοϊκή θέση μέσα στην περιοχή, κόρνερ.

21:11

42': Από την άλλη πλευρά εκτελεί ο Κλέιτον, διώχνουν στο πρώτο δοκάρι οι αμυντικοί.

21:10

41': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Λουσέρο, η μπάλα φτάνει στον Κλέιτον, που κερδίζει νέο κόρνερ.

21:08

38': Οι κόντρες ευνοούν τον Βασιλακάκη, που κάνει ένα αδύναμο σουτ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ρομπέρτο δίχως να ανησυχήσει.

21:06

36': Ο Μαζουακού πατάει, πάνω από τα δοκάρια το σουτ του Ντομίνγκεζ.

21:04

35': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ολυμπιακό, λίγο έξω από την περιοχή και στον άξονα.

21:02

32': Κίτρινη ο Κλέιτον.

21:01

30': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, πιο ψηλά από όλους ο Βασιλακάκης, διώχνει.