0
20:53

Τέλος αγώνα. ΠΑΣ Γιάννινα και Εργοτέλης έμειναν στο 0-0

20:52

90'+5': Κίτρινη και στον Βελλίδη

20:51

90'+4': Κίτρινη στον Σαράνοφ

20:49

Το παιχνίδι έχει διακοπεί, καθώς έχει τραυματιστεί ο Σαράνοφ

20:47

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

20:45

87': Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Ούλα στη θέση του

20:44

87’: Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Φάουλ για τους Κρητικούς, ο Γιουσού πήρε την μπάλα, σούταρε και ο Βελλίδης απέκρουσε

20:43

86’: Κίτρινη στον Μπέριο

20:42

Ετοιμάζεται ο Ούλα. Θα είναι η τελευταία αλλαγή του Ταουσιάνη

20:40

82’: Πρώτη κίτρινη στον αγώνα. Την είδε ο Τζημόπουλος

20:39

81’: Ολοκληρώνει τις αλλαγές ο Πετράκης. Ο Κρητικός στη θέση του Ακόστα

20:38

81’: Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Γκέντσογλου αντί Κούτρη

20:36

79’: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Σαπαλίδης μόνο του, έκανε την κεφαλιά από ιδανική θέση, χωρίς όμως αποτέλεσμα

20:33

76’: Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Μπαίνει ο Σαπαλίδης και βγαίνει ο Μανιάς

20:32

75’: Απειλεί και πάλι ο Εργοτέλης. Ο Γιουσούφ έκανε το αριστερό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

20:30

73’: Σουτ του Χαντί έξω από την περιοχή, αποκρούει ο Βελλίδης και διώχνει σε κόρνερ

20:28

71’: Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος στη θέση του Κοροβέση, που επίσης αποθεώνεται αφού αυτό είναι το τελευταίο του παιχνίδι με την «κυανόλευκη» φανέλα μπροστά στον κόσμο των Ηπειρωτών, αφού από τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται με τον ΠΑΟΚ

20:26

Ο Γιάννης Πετράκης έχει σηκώσει τον Γιάκο για να μπει στο ματς

20:23

66’: Κόρνερ για τον ΠΑΣ, ο Ακόστα έκανε το σουτ πάνω από τα δοκάρια

20:21

64’: Σέντρα του Κοροβέση, επικίνδυνη μεν, αλλά κανείς δεν βρέθηκε στην πορεία της μπάλας

20:15

57’: Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Χαλκιαδάκης στη θέση του Καζναφέρη, ο οποίος εισέπραξε κατά την έξοδό του το χειροκρότημα από τον κόσμο του ΠΑΣ, ως πρώην παίκτης του

20:15

57': Σουτ του Λυκογιάννη, έδιωξε σε κόρνερ ο Βελλίδης

20:10

Ετοιμάζεται ο Χαλκιαδάκης να περάσει στο παιχνίδι

20:06

50’: Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Ρέντζας επέλεξε να κάνει τη σέντρα-σουτ από δεξιά και ο Βελλίδης μάζεψε εύκολα

20:03

46’: Ευκαιρία με το… καλημέρα για τον ΠΑΣ. Φάουλ για τους Ηπειρώτες και γέμισμα με κεφαλιά, ο Τζημόπουλος βρέθηκε σε τετ α τετ με τον Σαράνοφ, σούταρε, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια

20:02

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στους Ζωσιμάδες. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:01

Ηλεκτρισμένη η ατμόσφαιρα πάντως στο γήπεδο. Έντονες είναι οι αντιδράσεις από την πλευρά των φιλάθλων, λόγω της μη άδειας, και συνεχή τα συνθήματα κατά του προέδρου του συλλόγου, Γιώργου Χριστοβασίλη. Μάλιστα αρκετά είναι και τα πανό που έχουν αναρτηθεί

19:55

Πιο επικίνδυνος ο ΠΑΣ Γιάννινα στο πρώτο μέρος, ωστόσο μέχρι στιγμής δεν είναι αποτελεσματικός, με την άμυνα των Κρητικών και τον Σαράνοφ να κραρούν το μηδέν. Οι φιλοξενούμενοι πάντως, αν και αδιάφοροι, δεν έχουν επιλέξει παθητικό ρόλο στο παιχνίδι, προσπαθώντας να βρουν τους διαδρόμους για την αντίπαλη εστία

19:46

45'+1': Ημίχρονο στα Γιάννενα. Δεν έχει ανοίξει ακόμα το σκορ στο παιχνίδι ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Εργοτέλη.

19:46

45’: Νέο σουτ για τον ΠΑΣ, το έκανε ο Ακόστα έξω από την περιοχή, μάζεψε εύκολα ο Σαράνοφ

19:42

42’ :Ο Ίλιτς στο κόρνερ, ο Μπέριος πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα έφυγε για λίγο άουτ

19:41

41’: Σουτ του Τσουκαλά από μακριά, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

19:38

37’: Έχει ανέβει ο ΠΑΣ. Ο Μανιάς προσπάθησε να κάνει το τακουνάκι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

19:35

34’: Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ίλιτς βρήκε τον Κοροβέση, εκείνος ήταν έτοιμος να σουτάρει με το αριστερό, όμως αυτή τη φορά ο Λουβιόν ήταν αυτός που έδιωξε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή. Πολύ γρήγορος ο ρυθμός στους Ζωσιμάδες.

19:34

33’: Κοντά στο 1-0 ο Εργοτέλης. Ο Ναδάλες έκανε το λάθος, ο Γιουσούφ έκλεψε, προσπάθησε να κρεμάσει τον Σαράνοφ, αλλά ο Μιχαήλ σωτήρια έδιωξε προ της γραμμής

19:33

33’: Ξανά απειλούν οι Ηπειρώτες με τον Μανιά. Σουτ έξω από την περιοχή, όμως και πάλι ο Σαράνοφ βλέπει την μπάλα να φεύγει δίπλα από την εστία του

19:29

29’: Ωραία ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ίλιτς πήρε την μπάλα, γλίστρισε, ήρθε από πίσω ο Μανιάς έκανε το σουτ υπό την πίεση του Μποέ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια

19:25

25’: Ο Κοροβέσης το γέμισμα, ο Ίλιτς αδράνησε και δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα με τον Λυκογιάννη να διώχνει

19:18

18': Ο Σαράνοφ κρατάει το μηδέν για τους Κρητικούς. Ο Τζημόπουλος έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, ο Μανιάς πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Σέρβος πορτιέρο με ωραία απόκρουση παραχώρησε το κόρνερ

19:17

16’: Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Η μπάλα πέρασε πάνω από τον Σαράνοφ, ο Ίλιτς προσπάθησε να βρεθεί στην πορεία της, όμως ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη πρόλαβε και έδιωξε

19:16

15': Χωρίς αποτέλεσμα το κόρνερ

19:15

14': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα

19:11

10’: Ένα φάουλ για τον Εργοτέλη από αριστερά με τον Χάντι, πέρασε ανεκμετάλλευτο, με τους Ηπειρώτες να διώχνουν

19:05

4’: Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν αν απειλήσουν από αριστερά με τον Ίλιτς, ο οποίος βρήκε τον Ακόστα, που έκανε την κεφαλιά από πλάγια θέση, αλλά εύκολα μπλόκαρε ο Σαράνοφ

19:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι στους Ζωσιμάδες

18:59

Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα

18:55

Όσον αφορά στην προϊστορία, στα 7 μεταξύ τους παιχνίδια, ο Εργοτέλης μετράει 4 νίκες, έναντι 2 του ΠΑΣ, ενώ ένα ματς έχει λήξει ισόπαλο. Να αναφέρουμε ότι στον πρώτο γύρο στην Κρήτη, οι «κιτρινόμαυροι» είχαν επικρατήσει με 1-0 χάρη στο τέρμα του Γιουσούφ στο 9’

18:50

Από την άλλη, ο Εργοτέλης, ο οποίος από τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στη Β’ Εθνική, προέρχεται από την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Κέρκυρα, που τον καταδίκασε κιόλας

18:47

Ο ΠΑΣ Γιάννινα που πληρώνει τα λάθη του όσον αφορά στο θέμα με την άδεια, προέρχεται από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες σε Τούμπα και Περιστέρι με το ίδιο σκορ (1-1). Οι Ηπειρώτες παραμένουν αήττητοι στα τελευταία 7 ματς, έχοντας δεχθεί μόλις 3 τέρματα

18:44

Καλησπέρα σας. Σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Εργοτέλη στους Ζωσιμάδες

Βελλίδης, Στρούνα, Μανιάς, Μιχαήλ, Ακόστα, Κοροβέσης, Τσυκαλάς, Ίλιτς, Μπέριος, Τζημόπουλος, Ναδάλες
Αναπ: Σωτηρίου, Αυγενικού, Κρητικός, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Γιάκος, Ντάσιος
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Σαράνοφ, Ρέντζας, Λυκογιάννης, Λουβιόν, Πίτσος, Μπόε, Καζναφέρης, Χαντί, Γιουσούφ, Ολαϊτάν, Κούτρης
Αναπ: Δερμιτζάκης, Γκοργκς, Γιοβάνοβιτς, Χαλκιαδάκης, Ούλα, Γκέντσογλου, Τζίλας
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας) Βοηθοί: Ζυγούρης (Αιτ/νίας), Παστρωμάς (Δυτ. Αττικής) 4ος: Σπάθας (Πειραιά)