Τελικό στην Κατερίνη, σημαντική νίκη για τον Πιερικό

21:45

Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου

21:45

90': Κάρτα και στον Ρεβυθόπουλο ο οποίος σηκώθηκε από τον πάγκο για να δώσει μπάλα στον τερματοφύλακα της ομάδας του για να εκτελέσει το ελεύθερο

21:43

89': Κάρτα στον Παπαργυρίου για σκληρό μαρκάρισμα

21:39

84': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Πιερικός. Στη θέση του τραυματία Καθάριου ο Αποστολίδης

21:37

82': Ο Ιορδανίδης περνάει τον Κονατέ, η μπάλα φτάνει στον Στεφανίδη και αυτός με κεραυνό από το ύψος της μεγάλης περιοχής γράφει το 1-0

21:37

ΓΚΟΛ ο Πιερικός!

21:35

Ο Πιερικός σκοράρει με τον Στεφανίδη, αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά για χέρι

21:34

80': Το κόρνερ εκτελείτε, η μπάλα φτάνει στον Μανίκα ο οποίος πλασάρει, αλλά βλέπει τον Τιγκιρίδη να μπλοκάρει

21:33

78': Ευκαιρία για τον Πιερικό. Ο Μανίκας πλασάρει, η μπάλα βρίσκει σε σώματα και φεύγει κόρνερ

21:32

77': Αλλαγή και για την Καβάλα. Στη θέση του Καπνίδη ο Κονατέ

21:31

76': Στη θέση του Κέρι περνά ο Μανίκας. Δεύτερη αλλαγή για τον Πιερικό

21:28

74': Κάρτα στον Πόπτση

21:26

72': Ο Στεφανίδης βρέθηκε μέσα στην περιοχή, γύρισε, σούταρε ωστόσο ο Τιγκιρίδης του είπε όχι

21:24

- Συνεχίζεται η πίεση του Πιερικού και ενώ έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο

21:22

Να μια προσπάθεια για την Καβάλα μετά από αρκετή ώρα

21:21

66': Μακρινό σουτ του Καπνίδη, η μπάλα ψηλά

21:18

63': Δεύτερη αλλαγή για την Καβάλα. Στο ματς περνά ο Πάλλας, εκτός ο Κουρέλας

21:17

62': Στη θέση του Ελευθεριάδη περνά ο Μπρίτο. Πρώτη αλλαγή για τον Πιερικό

21:15

Πιέζει ο Πιερικός στα τελευταία λεπτά

21:14

59': Ο Κέρι κάνει την προβολή, μετά από σέντρα του Καθάριου, αλλά ο Χόρτσας απομακρύνει πάνω στην γραμμή σε κόρνερ

21:13

Τεράστια ευκαιρία για τον Πιερικό!

21:11

57': Στη θέση του Ντομί ο Ντουτσαρίδης. Πρώτη αλλαγή στο ματς, είναι για την Καβάλα

21:08

54': Ο Ιορδανίδης δοκιμάζει τα πόδια του, η μπάλα βρίσκει σε σώματα και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά, ωστόσο, ανεκμετάλλευτο

21:05

51': Σουτ του Κέρι, ο Τιγκιρίδης πέφτει και μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

21:01

46': Σέντρα στην επανάληψη

20:46

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

20:46

45+2': Ο Ιορδανίδης το εκτέλεσε, η μπάλα άουτ

20:45

Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Πιερικός

20:41

Οι γηπεδούχοι πιέζουν στα τελευταία λεπτά, έχουν την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν πατάνε με ευκολία την αντίπαλη περιοχή

20:41

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο ωστόσο...

20:40

40': Κόρνερ κερδίζει ο Πιερικός, για να δούμε...

20:34

34': Γύρισμα του Ιορδανίδη, ο Ελευθεριάδης προσπαθεί να πιάσει ένα γυριστό, ωστόσο η μπάλα φεύγει άουτ

20:33

33': Κάρτα στον Άρτσε για σκληρό μαρκάρισμα

20:32

- Μπαίνουμε σιγά σιγά στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

20:30

30': Μακρινό σουτ του Καθάριου, η μπάλα βρίσκει σε σώματα, αλλάζει πορεία και περνά κόρνερ, το οποίο ωστόσο περνά ανεκμετάλλευτο

20:27

27': Προσωπική ενέργεια του Καθάριου που μπήκε στην περιοχή, σούταρε, ωστόσο ο Τιγκιρίδης του λέει όχι!

20:27

Μεγάλη ευκαιρία για τον Πιερικό

20:25

- 20λεπτο στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοιχτά και να ψάχνουν το γκολ

20:24

24': Ο Καθάριος παίρνει μια κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα φεύγει άουτ

20:20

20': Κάρτα στον Αθανασίου για μαρκάρισμα στον Αλεξίου

20:19

19': Σουτ του Κέρι, ο Τιγκιρίδης πέφτει στη γωνιά του και διώχνει σε κόρνερ

20:16

- Συμπληρώσαμε 15 λεπτά αγώνα, η Καβάλα είναι καλά οργανωμένη στην άμυνα της και δείχνει πιο απειλητική όταν βγαίνει στην επίθεση

20:12

13': Κεραυνός του Αλεξίου, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Λαμπάκη

20:12

Δοκάρι για την Καβάλα

20:10

Καλή στιγμή για την Καβάλα

20:09

9': Ο Ντομί δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, ο Λαμπάκης μπλοκάρει

20:08

Με πάσα εκτελείτε, ο Καπνίδης δεν προλαβαίνει ωστόσο να σουτάρει

20:07

Φάουλ σε καλό σημείο έχει κερδίσει η Καβάλα και ενώ έχουμε συμπληρώσει πέντε λεπτά αγώνα

20:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι

ΠΙΕΡΙΚΟΣ
Λαμπάκης, Ντόικιτς, Ιασωνίδης, Κρουσταλέλης, Στεφανίδης, Ελευθεριάδης, Αθανασίου, Σερέτης, Καθάριος, Ιορδανίδης, Κέρι.
ΚΑΒΑΛΑ
Τιγκιρίδης, Πρίττας, Καπνίδης, Άρτσε, Κουρέλας, Χόρτσας, Γκαρακλίδης, Παπαργυρίου, Πόπτσης, Ντομί, Αλεξίου.
Διαιτητής: Τίκας (Ευρυτανίας). Βοηθοί: Νταλούκας (Τρικάλων), Δίπλαρης (Καρδίτσας). 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)