0
-
0
23:23

Στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας η Ξάνθη για πρώτη φορά στην ιστορία της. Μεγάλες στιγμές για την ομάδα του Ράσβαν Λουτσέσκου, τρελό πανηγύρι στις εξέδρες από τους φίλους της ομάδας.

23:23

97': Τέλος του αγώνα.

23:22

96': Κίτρινη ο Κυριακίδης.

23:21

96': Σουτ απελπισίας από τον Περόνε, ψηλά άουτ.

23:21

95': Μετά το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Ομπόντο, που κάνει ένα σουτ άουτ.

23:20

95': Ο Τριάδης στη θέση του Λουσέρο.

23:20

94': Τεράστια ευκαιρία η Ξάνθη. Ο Σολτάνι δίνει πάρε-βάλε στον Κλέιτον, αλλά ο Χουάντερσον έσωσε.

23:17

90': 7 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:15

89': Σουτ του Σιατραβάνη, είναι αδύναμο και ο Κυριακίδης δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει. Την ίδια ώρα ένα καπνογόνο από τους φίλους του Ηρακλή προσγειώθηκε στην περιοχή.

23:14

87': Εκτελεί ο Κλέιτον, καθαρίζει ο Χουάντερσον.

23:13

87': Ο Κάσσος στη θέση του Πουρτουλίδη.

23:12

86': Αποβολή από τον πάγκο για τον Μυροφορίδη, τον τεχνικό διευθυντή του Ηρακλή.

23:12

85': Προσπαθεί ο Ηρακλής να επιτεθεί, αλλά η Ξάνθη με ηρεμία κρατάει μπάλα.

23:07

81': Ο Λουκίνας στη θέση του Πασά.

23:07

81': Κόρνερ για την Ξάνθη. Άστοχο σουτ του Ομπόντο μετά από συνεργασία Κλέιτον και Λουσέρο.

23:05

80': Αναξιοποίητο το κόρνερ, αλλά η Ξάνθη κρατάει την μπάλα. Έχουν τον έλεγχο οι γηπεδούχοι με αριθμητικό πλεονέκτημα.

23:05

79': Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Μπέρτου, διώχνει σε κόρνερ ο Χουάντερσον.

23:01

75': Ο Σιατραβάνης στη θέση του Καρασαλίδη.

22:59

73': Ο Παπαστεριανός στη θέση του Βασιλακάκη.

22:57

72': Εκτελεί ο Λουσέρο, διώχνουν οι του Ηρακλή.

22:57

71': Καλό σουτ του Μπέρτου έξω από την περιοχή, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Χουάντερσον.

22:53

67': Ξεκινά εκ νέου το ματς. Για οριστική διακοπή προειδοποίησε ο Στυλιαράς.

22:52

66': Οι διαβουλεύσεις συνεχίζονται μεταξύ των διαιτητών και παραγόντων των δύο ομάδων.

22:49

63': Στο κέντρο του γηπέδου ο Στυλιαράς και οι βοηθοί μέχρι να ηρεμήσει η κατάσταση. Ένταση με φίλους του Ηρακλή στην κεντρική εξέδρα, εκεί που είναι και της Ξάνθης.

22:48

61': Υπάρχει διακοπή στο ματς. Ένταση με αφορμή την αποβολή του Ρομάνο. Ο πάγκος του Ηρακλή διαμαρτύρεται για τη μη αποβολή του Ράνου τρία λεπτά νωρίτερα.

22:45

59': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για Ρομάνο. Σωστή η απόφαση του Στυλιαρά και στις δύο κίτρινες του Αργεντινού, που θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικός.

22:42

56': Κίτρινη στο Ράνο. Θα μπορούσε να είναι και κόκκινη γιατί χτύπησε εκτός φάσης τον Μπαρτολίνι.

22:39

53': Ο Ράνος στη θέση του Καπετάνου.

22:38

52': Κίτρινη ο Πασάς.

22:35

49': Περόνε και Πασάς προσπαθούν να συνδυαστούν και πατούν περιοχή, βγαίνει και καθαρίζει ο Κυριακίδη.

22:35

49': Ο Κλέιτον φτάνει ωραία μέχρι το όριο της περιοχής, , αλλά η κάθετή του κόβεται.

22:31

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.