Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 4-0 για Βέροια.

21:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:15

90': Κίτρινη στον Τζινάρ.

21:12

87': Από πολύ πλάγια ο Καλτσάς πάει να κρεμάσει τον Κοσίσκι κι εκείνος παραχωρεί κόρνερ.

21:10

85': Ο Μπαντιμπανγκά βγάζει τη σέντρα, ο Γιαννιώτας πιάνει γυριστό στην κίνηση και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

21:08

83': Μπατιόν αντίπ Μπαλάφα για τη Βέροια.

21:04

79': Αλλαγή για τη Βέροια, Κάμπορα αντί Ντουμίτρου.

21:01

77': Κίτρινη στον Καλί.

21:01

75': Στη θέση του Ρόλε ο Τσοκάνης για τον Αστέρα.

20:57

73': Ωραία ενέργεια από τον Καλτσά, καλό και το σουτ του, αλλά φεύγει άουτ.

20:54

Για λίγο εκτός αγωνιστικού χώρου πέρασε ο Καλί.

20:50

Από μέσα δεξιά ο Μπεν κάνει δυνατό σουτ και νικάει τον Κοσίσκι. Δεν αντιδρά όπως θα έπρεπε ο τερματοφύλακας του Αστέρα.

20:49

65': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

20:48

64': Απευθείας φάουλ του Ρόλε από μακριά, εύκολα μπλοκάρει ο Καντιοίρης.

20:44

60': Ο Σανκαρέ κάνει το γυριστό, αλλά χωρίς δύναμη, και ο Καντιμοίρης μπλοκάρει.

20:43

58': Αλλαγή για τον Αστέρα, στη θέση του Πάρα ο Μπαντιμπανκά.

20:42

Ο Μπεν βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Καμπαγιέρο κάνει κάθετη κίνηση και ξεχασμένος σκοράρει με πλασέ από τη μικρή περιοχή.

20:41

56': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

20:39

54': Πατάει περιοχή από αριστερά ο Ντουμίτρου, κάνει πλασέ σημαδεύοντας την άλλη γωνία και στέλνει ελάχιστα έξω την μπάλα.

20:38

53': Ψηλά στέλνει την μπάλα ο Μπεν με σουτ εντός περιοχής.

20:37

53': Ο Ζησόπουλος βάζει την προβολή στο γυριστό του Καμπαγιέρο.

20:34

50': Εύκολα πέφτει ο Μπεν στην περιοχή, δεν δίνει κάτι ο Κουτσιαύτης και σωστά πράττει.

20:33

49': Άστοχο σουτ από τον Ρόλε από πλάγια αριστερά.

20:30

46': Καμπαγιέρο αντί Γεωργιάδη για τη Βέροια.

20:30

20:16

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

20:14

45'+1: Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Βεργώνης κάνει ωραία κίνηση, δίνει από πλάγια στον Ντουμίτρου κι εκείνος στο πρώτο δοκάρι αστοχεί.

20:14

20:10

42': Κακό σουτ του Ντουμίτρου, πολλά μέτρα εκτός η μπάλα.

20:09

41': Κίτρινη στον Ρόλε.

20:05

37': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια! Ο Μπαλάφας κάνει παράλληλη μπαλιά και ο Γεωργιάδης δεν πιάνει με προβολή την μπάλα.

20:04

Ωραία εκτέλεση από τον Μπεν, ο οποίος στέλνει την μπάλα δεξιά με τον Κοσίσκι να διαλέγει λάθος γωνία.

20:04

35': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

20:03

Ο Μπεν σκοράρει, αλλά ο διαιτητής δίνει επανάληψη.

20:02

34': Κοσίσκι αντί Μουνάφο στον Αστέρα.

20:01

32': Αποβάλλεται ο Θεοδωρόπουλος. Σωστή η απόφαση, ήταν σε προφανή θέση για γκολ ο Μπεν.

20:01

32': Πέναλτι για τη Βέροια! Ο Μπεν ανατρέπεται από τον Θεοδωρόπουλο.

19:59

Φλύαροι οι Αρκάδες ως τώρα.

19:56

Στο 55% η κατοχή για τον Αστέρα.

19:55

27': Κίτρινη στον Βέρτζο.

19:54

Από τα πλάγια επιχειρεί να χτυπήσει η Βέροια.

19:50

22': Πατάει περιοχή ο Βέρτζος, κόβει την τελευταία στιγμή ο Σανκαρέ και παραχωρεί κόρνερ. Ωστόσο, αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο.

19:48

20': Κίτρινη στον Βεργώνη

19:45

Προσπαθεί να πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Αστέρας.

19:42

14': Ο Σανκαρέ παίρνει την κεφαλιά από το φάουλ του Ρόλε, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:41

13': Κίτρινη στον Γεωργιάδη που πήγε με το χέρι στην μπάλα.

19:40

Ο Καλτσάς αλλάζει ωραία την μπάλα με τον Μπεν, βγάζει την μπαλιά στην καρδιά της άμυνας του Αστέρα και ο Ντουμίτρου από κοντά σκοράρει.

19:40

12': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

19:39

11': Σουτ εκτός περιοχής κάνει ο Μάσα και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:37

9': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Γιαννιώτας κάνει σέντρα από δεξιά, ο Μάσα από κοντά πλασάρει και ο Καντιμοίρης πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση με το γόνατο.

19:35

7': Κόρνερ κερδίζει η Βέροια από την παρέμβαση του Ζησόπουλου. Εύκολα απομακρύνει ο Σανκαρέ.

19:32

Έχει μπει καλύτερα ο Αστέρας στα πρώτα λεπτά.

19:29

19:27

19:25

Σημαντικό το παιχνίδι για τη Βέροια, η οποία καλείται να πάρει βαθμούς για να κλειδώσει την παραμονή της στην κατηγορία.

19:15

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς της Βέροιας με τον Αστέρα Τρίπολης.

ΒΕΡΟΙΑ
Καντιμοίρης, Βέρτζος, Μαραγκός, Καλί, Νέτο, Βεργώνης, Μπαλάφας, Γεωργιάδης, Καλτσάς, Ντουμίτρου, Μπεν
Αναπ: Τζινάρ, Όστοϊτς, Καμπαλέρο, Τάτος, Κάμπορα, Μπατιόν, Μαλόν
Θεοδωρόπουλος, Λούι, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Γιαννιώτας, Μάσα, Ρόλε, Πάρα
Αναπ: Κοσίσκι, Τσοκάνης, Λομπάτο, Μπαντιμπανγκά, Κιτοκό, Σκούρτης, Φερνάντες
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας) Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Τάτσης (Ηπείρου) 4ος: Παπαπέτρου (Αθηνών).