0
21:24

Την κατάκτηση του πρωταθλήματος πανηγυρίζουν οι παίκτες του Ολυμπιακού.

21:22

90+3': Τέλος του αγώνα.

21:21

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:20

Σέντρα του Ντομίνγκεζ, ο Μήτρογλου δεν μπορεί να νικήσει τον Στρατηλάτη, αλλά ο επερχόμενος Φορτούνης κάνει το 4-0 σε κενή εστία.

21:19

90': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:14

84': Σέντρα του Μαζουακού, κεφαλιά άουτ του Εντινγκά.

21:09

80': Ο Τριποτσέρης στη θέση του Πίντερ, αναγκαστική η αλλαγή.

21:06

77': Ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ωραία κάθετη του Μήτρογλου, δεν προλαβαίνει ο Μήτρογλου να τσιμπήσει την μπάλα πάνω από τον Στρατηλάτη.

21:05

76': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνουν οι αμυντικοί.

21:03

74': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ σημαδεύοντας τον Εντινγκά έξω από την περιοχή, αυτός πιάνει το μονοκόμματο σουτ, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

21:01

73': Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό μετά από γρήγορη αντεπίθεση. Ο Γιακουμάκης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, λίγο άουτ.

20:56

67': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Καθαρίζει ο Στρατηλάτης.

20:55

66': Μήτρογλου και Φορτούνης μέσα, Σαλίνο και Μπενίτεζ έξω. Αποδοκιμασίες του κόσμου για την αλλαγή του Παραγουανού, που καταχειροκροτείται.

20:52

64': Νέο κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Εκτελεί πάλι ο Πελέ, διώχνει ο Μποτία, σουτ άουτ του Γιακουμάκη.

20:52

63': Ο Μάνγκας στη θέση του Μαχαίρα.

20:52

63': Εκτελεί ο Πελέ, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:51

62': Καλή και δυνατή εκτέλεση φάουλ του Πελέ, δύσκολα σε κόρνερ ο Ρομπέρτο.

20:49

Μετά από γύρισμα του Τομάς ο Στρατηλάτης κάνει λάθος κοντρόλ και υπό την πίεση του Μπενίτεζ διώχνει άγαρμπα δίνοντας την ευκαιρία στον Ντομίνγκεζ να σκοράρει σαν σε προπόνηση. 3-0 ο Ολυμπιακός.

20:49

60': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:49

60': Ο Ελαμπντελαουί στη θέση του Ντοσεβί.

20:48

59': Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, διώχνουν οι αμυντικοί, σουτ του Μιλιβόγεβιτς άουτ.

20:47

59': Ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ωραίο διαγώνιο σουτ του Ντοσεβί μέσα από την περιοχή, δύσκολα σε κόρνερ ο Στρατηλάτης.

20:45

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ντομίνγκεζ στην καρδιά της περιοχής, ο Μπενίτεζ αμαρκάριστος δεν έχει πρόβλημα να σκοράρει με το κεφάλι από τη μικρή περιοχή.

20:44

55': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:41

52': Ο Μαζουακού εκτελεί απευθείας φάουλ από περίπου 30 μέτρα, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

20:39

50': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομίνγκεζ βρίσκει τον Μπενίτεζ, αυτός ελίχθηκε ωραία στην περιοχή, αλλά το πλασέ του έφυγε μόλις άουτ.

20:38

49': Φιλόδοξο μακρινό σουτ του Μαχαίρα από θέση έξω αριστερά, πολλά μέτρα άουτ.

20:34

46': Ξεκίνησε το β' μέρος. Δεν υπάρχει κάποια αλλαγή από τους δύο προπονητές.

20:33

Στον αγωνιστικό χώρο επιστρέφουν οι δύο ομάδες.

20:20

64% - 36% η κατοχή και 4 (1) – 4 (4) οι τελικές στο α' ημίχρονο.

20:18

45+2': Τέλος του ημιχρόνου.

20:16

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:15

Πολύ ωραία κάθετη του Μπενίτεζ για τον Ντοσεβί, που κάνει το γύρισμα την κατάλληλη στιγμή και ο Ντομίνγεζ από κοντά δεν έχει πρόβλημα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. 1-0 ο Ολυμπιακός.

20:15

44': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:11

41': Ο Ντοσεβί μπαίνει στην περιοχή από δεξιά και κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι, άουτ η προβολή του Χάρα.

20:09

39': Επικίνδυνη σέντρα του Σαλίνο, δεν προλαβαίνει ο Σιόβας. Η καλύτερη στιγμή των ερυθρολεύκων μέχρι τώρα.

20:08

38': Κίτρινη ο Τομάς.

20:04

34': Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί πάλι ο Ντομίνγκεζ, πολλά μέτρα άουτ.

20:03

32': Ο Πελέ δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, η μπάλα σκάει μπροστά στον Ρομπέρτο, αλλά ο Ισπανός δεν αιφνιδιάζεται και μπλοκάρει.

20:02

31': Κίτρινη για τον Μαζουακού.

20:01

30': Πάνω από τα δοκάρια η εκτέλεση φάουλ του Ντομίνγκεζ λίγο έξω από την περιοχή.

19:59

28': Ο Στρατηλάτης στη θέση του Μπουσταμάντε, που αναγκαστικά... θυσιάστηκε από τον Μάντζιο.

19:56

25': Κόκκινη κάρτα για τον Σηφάκη. Μετά από βαθιά μπαλιά ο Έλληνας τερματοφύλακας έκανε χέρι εκτός περιοχής και σωστά αποβλήθηκε. Φαίνεται να υπάρχει οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης, αλλά όπως και να έχει ο Λεβαδειακός μένει με δέκα παίκτες.

19:54

23': Άστοχο μακρινό σουτ του Μαζουακού, πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό.