2
16:50

Τελικό στα Πηγάδια, άνετη νίκη για τον Ατρόμητο, 0-2 την Ξάνθη!

16:47

90+1': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Ατρόμητος. Στη θέση του Ούμπιδες ο Γεωργίου

16:47

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

16:43

86': Κάρτα και στον Μάνταλο

16:40

- Έχει χάσει τον όποιο ρυθμό είχε το ματς, με την Ξάνθη να μην απειλεί

16:40

84': Κάρτα στον Φλίσκα για σκληρό μαρκάρισμα

16:36

80': Αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μπρίτο, μέσα ο Πίτου Γκαρσία

16:32

75': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Ντιέ ο Βασιλακάκης

16:31

- Μπαίνουμε σιγά σιγά στο τελευταίο τέταρτο, πάντα στο 0-2 ο Ατρόμητος, ο οποίος κρατά εύκολα το προβάδισμα

16:29

72': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη, η μπάλα φεύγει ψηλά

16:27

Αναγκαστική ήταν η αλλαγή για τους Ακρίτες, ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

16:26

70': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός αγώνα ο Βάλλας, στη θέση του περνά ο Χοσέμι

16:21

65': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ναπολεόνι μπαίνει ο Καραγκούνης.

16:20

63': Ο Σολτάνι δεν μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον Σηφάκη. Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη

16:16

- Ο Ατρόμητος κρατά σχετικά εύκολα το προβάδισμα, με την Ξάνθη να μην απειλεί

16:09

52': Κάρτα στον Μπρίτο

16:06

- Πρώτο πεντάλεπτο στο δεύτερο μέρος και η Ξάνθη ψάχνει ένα γκολ για να μειώσει και να ξαναμπεί στο ματς

16:03

46': Με μια αλλαγή η Ξάνθη στην επανάληψη. Στη θέση του Σουάρες ο Μάνταλος

16:02

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

15:46

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

15:44

44': Φάουλ του Ιγκλέσιας από δεξιά, ο Παπαδόπουλος πετάγεται στην καρδιά της άμυνας και με κεφαλιά γράφει το 0-2 ''παγώνοντας'' για τα καλά τα Πηγάδια

15:44

ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος

15:43

43': Κάρτα στον Σολτάνι για επικίνδυνο μαρκάρισμα

15:41

41': Ο Κάλβο το εκτελεί άσχημα, η μπάλα ψηλά

15:40

Φάουλ σε καλή θέση για την Ξάνθη, για να δούμε...

15:40

40': Κάρτα στον Γιαννούλη ο οποίος κράτησε τον Σολτάνι

15:34

34': Ο Σουάρες εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γούτας πήδηξε πιο ψηλά από όλους, πήρε την κεφαλιά, ωστόσο η μπάλα έφυγε άουτ

15:34

Ευκαιρία για την Ξάνθη!

15:32

32': Κάρτα στον Σολάρι για μαρκάρισμα στον Δημούτσο

15:29

29': Ο Παπαδόπουλος πασάρει στον Ναπολεόνι, αυτός πλασάρει απ' το ύψος της περιοχής, αλλά ο Ζαρόπουλος αποκρούει με τα δάχτυλα σε κόρνερ!

15:20

20': Κάρτα στον Ιγκλέσιας για σκληρό μαρκάρισμα

15:19

19': Δυνατό σουτ του Ούμπιδες, η μπάλα ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι της Ξάνθης

15:17

Να μια καλή στιγμή για τους Ακρίτες!

15:17

17': Ο Κάλβο μπαίνει στην περιοχή, σπάει την μπάλα, ωστόσο ο Σολτάνι δεν μπορεί να πλασάρει, καθώς οι αμυντικοί του Ατρομήτου απομακρύνουν

15:16

- Προσπαθεί να αντιδράσει η Ξάνθη μετά το γκολ που δέχτηκε και ενώ έχουμε συμπληρώσει το πρώτο τέταρτο στα Πηγάδια

15:14

14': Μακρινό σουτ του Φλίσκα, η μπάλα ψηλά

15:12

12': Ναπολεόνι και Παπαδόπουλος συνεργάζονται εξαιρετικά και ο Ιταλός με όμορφο πλασέ νικά τον Ζαρόπουλο και γράφει το 0-1

15:11

15:05

- Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο στα Πηγάδια, αναγνωριστικό παιχνίδι μέχρι στιγμής

15:01

1': Σέντρα στο ματς

14:58

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι στα Πηγάδια...

ΞΑΝΘΗ
Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Βάλλας, Γούτας, Παΐτο, Φλίσκας, Ντιέ, Κάλβο, Ρούμπεν Σουάρες, Σολτάνι, Σολάρι.
Αναπ: Κυριακίδης, Μαρίν, Μπέρτος, Βασιλακάκης, Ράνος, Μάνταλος, Χοσέμι.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Σηφάκης, Φυτανίδης, Νάστος, Γιαννούλης, Λαζαρίδης, Ιγκλέσιας, Δημούτσος, Μπρίτο, Ουμπίδες, Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος.
Αναπ: Τσενάμο, Παπουτσονιαννόπουλος, Γεωργίου, Καραγκούνης, Καραμάνος, Πίτου Γκαρσία, Φάμπιο Ταβάρες.
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας). Βοηθοί: Δημόπουλος (Μακεδονίας), Πασχάλης (Ηπείρου) και 4ος ο Μήτσιος (Ηπείρου).