0
16:52

Λήξη της αναμέτρησης. Απόλλων Σμύρνης - Αχαρναϊκός 1-0.

16:51

90'+4: Κόρνερ για τον Αχαρναϊκό. Περνά ανεκμετάλλευτο.

16:49

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

16:49

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Κύργια.

16:48

90'+1 Κίτρινη κάρτα στον Ζώνα.

16:47

90': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό. Εκτέλεση φάουλ από τον Γέσιτς από τα δεξιά, σουτ Μωυσιάδη, για να διώξει ο Ανγκούλο σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:45

88': Εκτέλεση φάουλ Λαγού από τα δεξιά, εύκολα ο Παγούδης.

16:43

86': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Αχαρναϊκός. Ο Σκαθαρούδης αντί του Παπατόλιου.

16:41

84': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Απόλλων. Ο Ηρακλής αντί του Σουάνη.

16:33

Μικρή διακοπή γιατί έχει τραυματιστεί ο Σουάνης. Ύστερα από ένα λεπτό το παιχνίδι συνεχίζεται.

16:31

Μετά το πρώτο 10λεπτο του β' ημιχρόνου ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε και στον αγωνιστικό χώρο συμβαίνει το απόλυτο τίποτα, με την μπάλα να ταλαιπωρείται στο χώρο του κέντρου.

16:29

71': Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.

16:26

69': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ανγκούλο αντί του Τζιώρα.

16:24

67': Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Ο Αθανασίου αντί του Εμέκα.

16:18

61': Κόρνερ για τον Αχαρναϊκό. Εκτελεί ο Γέσιτς, ο Εμέκα πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

16:15

58': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Βάντερσον αντί του Άρσιτς.

16:14

56': Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Ο Χριστόπουλος αντί του Ιωαννίδη.

16:12

54': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Άρσιτς έβγαλε στον Τζιώρα, που μπήκε στην περιοχή, καθυστέρησε, σούταρε από το ύψος του πέναλτι για να διώξει σωτήρια με τα πόδια ο Παγούδης.

16:11

53': Σέντρα-σουτ Λαγού από τα δεξιά και έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία.

16:04

47': Ο Τζιώρας για τον Σουάνη, γυριστό από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Παγούδης.

16:03

46': Σουτ Λαγού έξω από την περιοχή και δεξιά με πολλά φάλτσα, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παγούδη.

16:03

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρις αλλαγές στο ξεκίνημα οι δύο ομάδες.

16:01

Καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλων, παρά την προσπάθεια του Αχαρναϊκού να ισορροπήσει την κατάσταση μετά το 1-0.

15:48

Λήξη α' ημιχρόνου.

15:46

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

15:45

44': Καλοτραβηγμένο σουτ Ιωαννίδη δεξιά του ημικύκλιου, η μπάλα άουτ.

15:43

43': Ο Γκόλιας έκλεψε και έβγαλε από τα αριστερά, αλλά ο Τζιώρας, αν και μόνος, από το ύψος της μικρής περιοχής δεν κατάφερε να βρει την μπάλα.

15:41

41': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Σέντρα Άρσιτς από τα αριστερά, ο Σουάνης έστρωσε στον Βασιλαντωνόπουλο, που έπιασε βολίδα από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή, για να διώξει σωτήρια ο Παγούδης.

15:40

40': Σέντρα Βασιλαντωνόπουλου από τα δεξιά, κεφαλιά Άρσιτς, η μπάλα άουτ.

15:38

37': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελεί ο Λαγός από τα δεξιά, αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

15:36

35': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Ο Σουάνης βλέπει κενό και σουτάρει από το ημικύκλιο, η μπάλα σταματά στην αριστερή δοκό του Παγούδη.

15:34

33': Φάση διαρκείας στα καρέ του Απόλλωνα, ο Εμέκα αντί να σουτάρει κάνει τσαφ, η μπάλα τελικά φτάνει στον Παπατόλιο, που θα σουτάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα θα φύγει όμως πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πίτκα.

15:32

32': Δυνατό σουτ Ιωαννίδη από θέση έξω δεξιά, έπεσε στην αριστερή γωνία του και έδιωξε ο Πίτκας σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

15:31

31': Ο Ταμπάκης άνοιξε για τον Ιορδανίδη, ο οποίος βρέθηκε σε θέση μέσα αριστερά, έχασε το βηματισμό του και χάθηκε η ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό.

15:25

24': Σέντρα-σουτ Ψιάνου από τα δεξιά και έξω από την περιοχή, εύκολα στην αγκαλιά του Παγούδη.

15:23

22': Κίτρινη κάρτα στον Εμέκα.

15:22

21': Ο Πινέιρο από τα δεξιά έκανε τη σέντρα, ο Άρσιτς από θέση μέσα αριστερά έπιασε το απευθείας βολέ, το οποίο έφυγε απελπιστικά άουτ.

15:19

19': Σέντρα Βασιλαντωνόπουλου από τα δεξιά με αρκετά φάλτσα, δεν έχει πρόβλημα ο Παγούδης.

15:14

Γέμισμα από τη μεσαία γραμμή, ο Τζιώρας κέρδισε την μπάλα από τον Ιωαννίδη από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, έβγαλε σε Σουάνη και σε κενή εστία πλάσαρε για να κάνει το 1-0 για τον Απόλλωνα, καθώς ο Παγούδης έχει βγει από την εστία του για να κλείσει τον Τζιώρα.

15:14

14': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

15:13

13': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό. Ο Ιωαννίδης έβγαλε στον Καλογερόπουλο, που βρέθηκε σε θέση τετ α τετ από τα δεξιά της περιοχής του Απόλλωνα, σούταρε, αλλά ο Πίτκας κράτησε το μηδέν.

15:12

Λίγος κόσμος στις εξέδρες, περίπου 300 φίλαθλοι, από τους οποίους περί τους 50 φίλοι του Αχαρναϊκού στο πέταλο.

15:10

10': Κόρνερ για τον Αχαρναϊκό... Εκτελεί ο Γέσιτς από τα δεξιά, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

15:06

6': Ο Λαγός έβγαλε στον Άρσιτς, ο τελευταίος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά Λαγού πάνω από την εστία του Αχαρναϊκού.

15:04

4': Σουτ Ψιάνου έξω από την περιοχή και αριστερά, ψηλά άουτ.

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης.

15:01

Στη σέντρα ο Αχαρναϊκός...

14:58

Οι δύο ομάδες και οι διαιτητές έκαναν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.